Skocz do zawartości
MrDamian96

Problem z baterią, winny Facebook?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z baterią, że bardzo szybko się czasem rozładowuje, a czasem w normalnym tempie.

Wczoraj o 23 odłączyłem od ładowarki i było 100%, dziś o 6 telefon wyłączony. Jak to możliwe, że bateria przez noc się rozładowała do 0?

Wi-Fi wyłączone, transmisja danych też. Telefon nic nie powinien robić. Dodam tylko, że to nie pierwszy raz.

Wakelock Detector kiedyś jak sprawdzałem to pokazywał zbyt dużo wybudzeń Facebooka, w dodatku FB pracował nieprzerwanie przez kilka godzin w tle.

Jak FB włączyłem wyświetlił się napis konfigurowanie aplikacji, czy jakoś tak. Po tym jest ok. Jednak po każdym wyłączeniu/rozładowaniu telefonu sytuacja się powtarza.

Czy to FB jest temu winny, korzystam z niego tylko raz na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@MrDamian96, Facebook pracuje w tle i strasznie drenuje baterię. Możesz spróbować właczyć "ograniczenie danych w tle" to chociaż może podczas korzystania z danych pakietowych tak nie będzie zasysał. Spróbuj może wyłączyć automatyczną synchronizację facebooka. Nawet jak masz wyłączony internet to pewnie próbuje się łączyć i szuka internetu. 

[Dodano: 01.06.2015 - 11:17]

A może problem leży po stronie samej baterii? Odinstaluj facebooka na jakiś czas, tylko pamiętaj zeby przed odinstalowaniem wyczyścić jego dane i cache. I zobacz czy bateria będzie dalej tak lecieć do zera.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Greenify. Znajdź sobie w Play Store, zainstaluj. Zobaczysz co działa w tle i możesz zahibernować aplikacje, żeby nie włączać Greenify co uruchomienie czegoś co było zahibernowane polecam zrobić roota i włączyć w ustawieniach Greenify tryb roota. Wtedy sam będzie hibernował po paru minutach od zamknięcia aplikacji. Do tego możesz zainstalować GSAM Battery Monitor - monitoruje pracę baterii, zużycie przez konkretne aplikacje lub moduły itd. :) A najlepiej Cyanogenmod 11 zainstaluj - jest już wersja finalna, bateria super trzyma. Raz odłączyłem na noc od ładowarki telefon, rano dalej 100% miałem :) Generalnie na stockowym firmware Samsunga też wpieprzają baterie te wszystkie dodatkowe aplikacje synchronizacji, jednak to działa w tle, a statystyki baterii tego nie pokazują. To tyle co mogę doradzić :) Ściągaj Greenify, zrób roota jak nie chcesz sie w mody bawić, a jak chcesz mieć telefon bez syfów to instaluj CM11 lub 12.1 :) Jak pomogłem to postaw piwo :)

Edytowane przez gruby907
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dan966

Jaki system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w profilu kolega ma 4.2.2 JB, więc stock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się 4.2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dan966

@@gruby907 łamane przez 4.4.2 dlatego pytam. Rootuj telefon, wyczyść z niepotrzebnych aplikacji systemowych, instaluj Greenify i problemu z baterią nie powinieneś mieć szczególnie na stocku. Synchronizację też sobie wyłącz jak nie potrzebujesz być na bieżąco z newsami z Facebooka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4.4.2 chyba tabletu sie tyczy :P jak zajrzy w /system/app to sam zobaczy co mu potrzebne a co nie :)

Edytowane przez gruby907

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi