Skocz do zawartości
pavlikdc

ROM BACKUP STOCK ROM - LUNA AMIGO - WSZYSTKIE WERSJE

Rekomendowane odpowiedzi

bondzo

można to robić z rootem?

Root to pierwsze co zrobiłem na tym telefonie, drugie było recovery. Odpowiadając - tak działa z rootem.

I tutaj mam pytanie do osób bardziej znających się ode mnie. Wgrałem sobie system z tego postu - V4. Przy przywracaniu androida przywróciło mi też recovery. Zrobiłem update andka do V5 przez OTA. I teraz mam taki "problem". Jak wgrywam recovery Philz to oczywiście wgrywa się bez problemu, po wgraniu pyta czy zrobić reboot do recovery, więc biorę tak i tel. się restartuje. Philz działa mogę robić kopie i takie tam. Niemniej po wyjściu z recov. wstaje android i próba kolejnego wejścia do recov. skutkuje tym że wchodzi do oryginalnego, stockowego recovery. Tak jakby Philz z jakiegoś powodu nie chciał się zapisać na stałe (można wejść tylko za 1 razem). Nie jest to jakoś uporczywe bardzo, bo zbyt często się nie korzysta z recovery, a jak jest potrzeba, to wrzucenie trwa 10s, niemniej przed wgraniem V4 z tego postu miałem wgrany Philz na stałe. Nie ważne jakim programem wgrywałem Philz (mobileuncle, rashr) sytuacja wygląda tak samo. Ktoś może zna temat albo wie o co chodzi?

Edytowane przez bondzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skorzystaj z opcji flashowania. recovery. Posługuj się tym poradnikiem jednak zaznacz tylko recovery i wciśnij download we flash tool. Potem podłącz tel bez baterii i daj power. Jest dużo szybciej i wygodniej.

http://forum.android.com.pl/topic/224964-unbrick-przywracanie-pseudo-stockowego-romu-amigo-os-pod-sf-flash-tool/

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

@@pavlikdc

Za twoje backupy postawiłem Ci drugi raz piwo, bo i mi po ostatniej aktualizacji wywaliło błąd. Co prawda nie wgrałem twojego ostatniego, a jeszce raz spróbowałem z poprzednim twoim i poszla teraz aktualizacja na nim.

Zrobiłeś naprawdę dobrą robotę

Pozdrawiam

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie nie zadziałał program do flashowania recovery opisany w poradniku. Zadziałał za to dostępny w Google Play - Rashr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Wam że po tych wszystkich poprawkach chyba telefon jednak teraz na Dalviku chodzi szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

UP! Zapraszam do testowania romu V5 - KONKRETNIE OKASTROWANY + ROOT + KINGUSER + NOVA + PHILZ TOUCH + BOOST - TYLKO 289MB!

Kastracja względem romu V4 dodatkowo poza zbędnymi aplikacjami objęła foto ramki, tapety, wygaszacze i sporą część dźwięków systemowych - po instalacji należy ustawić przynajmniej własne dźwięki powiadomień bo będzie cisza. Dwie poprawki: spolszczającą wybór domyślnej aplikacji oraz zapis na wewnętrznej karcie SD.

EDIT: Po jednodniowym teście muszę przyznać że telefon wyrabia się znakomicie a przy pomocy boost script naprawdę można osiągnąć niski poziom wykorzystania ramu - czuć ogromną lekkość w nawigacji. Wynik w Antutu na romie już załadowanym (16 aplikacji użytkownika) - 26809!

82b60f9084dcfcdegen.png

4763f9fecdd11f5egen.png
    Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rbej
    Napisano (edytowane)

Chciałem sprawdzić tą odchudzoną V5 ale wyskakuje coś takiego:

android_secure.vfat.tar.md5 not found

Próbowałem zarówno z karty SD jak i pamięci telefonu. Natomiast mój backup z Online Nandroid poszedł bez problemu.

Edytowane przez rbej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jakie masz recovery bo na pewno nie philz'a. Jak widzisz poniżej w pliku nandroid.md5 jest informacja o sumach dla pliku .android_secure.vfat.tar

d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e  .android_secure.vfat.tar
    d057c060c703642537d19169f99e6096  .android_secure.vfat.tar.a
    f8b645650d64b050ac297d9b05c4f2a9  bootimg.img
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e  cache.ext4.tar
    01e45cf6525d5a85c6a51d0f0d44bcf6  cache.ext4.tar.a
    bbaef5804aeda7123692b13f63f18813  data.ext4.tar.a
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e  data.ext4.tar
    f01deda6e14fc3e25a75b77b9defd374  recovery.img
    53a18893a8650bbf9e080bddd304e375  system.ext4.tar.a
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e  system.ext4.tar
    c5d7090f5821fba6ea9fd2997ba2c25d  uboot.img 
    Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rbej

Mam Philz. Może coś się źle ściągnęło. Zassam jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Coś zrobiłeś źle bo przed chwilą pobrałem i sprawdziłem. Sumy kontrolne się zgadzają i pliki backupu również.

Poza tym polecam używać Xtreme Booster'a tylko w okolicznościach gdy telefon silnie zamula. Częste używanie programu powoduje zamykanie aplikacji, które i tak się zaraz z powrotem uruchomią i tylko jedzą baterię.

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi