Skocz do zawartości
Sargon80

Wybór zastępczej ładowarki, innej niż oryginalna.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem ładowarki, oryginalna zakończyła żywot i potrzebuję jakiejś w zastępstwie. Dane baterii to: 1900mAh 3.8V 7,2Wh Li-Ion, a mam ładowarkę (kabel usb), na której są takie oznaczenia: input: 100- 240V-/125 mA output: 5.0V -/ 1000 mA

Czy taka ładowarka będzie odpowiednia? Szukałem w google ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.

Edytowane przez Sargon80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiadając na pytanie moze być obojetnie jaka ładowarka z wyjściem USB 5V ( wejście od kompa czy adapter ) + kabel usb i tyle . Prawda jest taka że obojetnie czy podłączysz ładowarkę LG SAMSUNG Chińska czy nawet od e papierosa ... to każda naładuje tak samo ( czas może się różnić minimalnie ) . Do telefonu idzie 5v a w telefonie magicznie się jakoś wszystko zmienia i ładuje . 

Przykładowo takie cos za 5zł http://allegro.pl/adapter-ladowarka-sieciowa-usb-5v-1a-1000ma-i5388733394.html+ kabel usb zwykły za 2 zł .

Edytowane przez niuniek24w
    Przeniosłem/edycja
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam, ponieważ telefon do tej pory był ładowany raz ładowarką od LG, która była w zestawie, a innym razem ładowarką od Samsung Galaxy Ace. Baterie w tych telefonach się różnią i zdarzyło się tak, że jedna jak i druga ładowarka po prostu padły, właściwie w tym samym czasie. Ładowarki były wpinane do listwy, do tej samej, co był podpięty również laptop, a od niedawna również inny telefon i oba te sprzęty ładują się normalnie. Do listwy, nigdy, nie były podpięte do ładowania jednocześnie więcej niż dwa urządzenia, stąd moje obawy, co do zamiennej ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tani zamiennik na pewno nie wytrzyma tyle co oryginał ale szczerze mówiąc jeszcze nigdy żadna ładowarka mi się nie zepsuła a też mam jakieś zamienniki bez nazwy :P

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hatchet

Jeżeli chodzi o kable to polecam LG. O wiele lepsze niż samsunga (wytrzymują pół roku), a od LG mam już 2 lata. Ładowarkę najlepiej kupić ok. 2A.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi