Skocz do zawartości
voriax

Padł ekran w SGS2 - serwis? a moze reset do fabrycznych?

Rekomendowane odpowiedzi

@Therion: sarkazm?

V.

Nie, choć rozumiem, że takie mogłeś odnieść wrażenie.

Po prostu wczoraj przeglądając na szybko to forum trafiłem na kilka wpisów o padniętych SGS II - ale za każdym razem ich właściciele w nich coś wcześniej grzebnęli, dlatego odniosłem wrażenie, że padają tylko te z gotowanymi rzeczami i rootowane. Byc może błędne wrażenie, ale tylko takie wpisy spotkałem.

Użytkując na co dzień SGS II nie widzę w nim potrzeby grzebania (w odróżnieniu od SGS I) - na stockowym oprogramowaniu jest wystarczająco szybki. Root - to oczywiście decyzja właściciela - ja wolę zapłacić i mieć bez kombinowania i obawy o ew. gwarancję.

Telefonem jestem zauroczony.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    voriax

@Therion: wierz mi:

przykładowo SGS I z MIUI na pokładzie oprawą wizualną i funkcjonalnością daleko w tyle zostawia nawet SGS II jeśli ten ma stock rom.

Jestem z grupy "kombinatorów" ale w miarę rozsądnych,

root potrzebny jest mi do kilku funkcji i nie myślę z niego rezygnować.

Na dodatek odpowiednie jądro daje też recovery które umożliwia instalację wielu kolejnych dodatkowych rzeczy.

Zapewne po odbiorze SGS II z serwisu długo niczego na niej nie będę "flash'ował" ...

chociażby dlatego aby upewnić się, że mój model nie ma żadnych innych dolegliwości.

Może jest nadzieja, że nie ulegnę pokusie instalacji coraz to nowszych romów i innych wynalazków, kto wie :-) smutne jest to, że prawdopodobnie wiązałoby się to z pożegnaniem z MIUI a to już boli :-(

Pozdrawiam!

V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użytkując na co dzień SGS II nie widzę w nim potrzeby grzebania (w odróżnieniu od SGS I) - na stockowym oprogramowaniu jest wystarczająco szybki. Root - to oczywiście decyzja właściciela - ja wolę zapłacić i mieć bez kombinowania i obawy o ew. gwarancję.

Za co zapłacić?

Do lewych apk nie potrzebny jest root.

A aplikacje za które zapłacisz i tak mogą go wymagać.

Póki nie potrzebujesz to faktycznie nie ma potrzeby, ale jakoś sądzę, że skoro na forum jesteś to prędzej czy później zaczniesz odczuwać ten brak.

No i root nijak nie ingeruje w sprzęt więc od tego cokolwiek padać nie może. Samo zrobienie roota i jego nieużywanie niczym się nie różni od braku roota.

A całe alternatywne romy to co innego, jak ktoś lubi to się bawi. Obejrzałem kilka i faktycznie nie oferują niczego koniecznego. A każdy ma jakiegoś buga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chyba jeszcze nie padł nikomu, kto jedzie na stockowych i nie rootuje.:rolleyes:

Zdziwiłbyś się. Pierwszy egzemplarz SGS2 padł po godzinie - zawiesił się podczas ściągania map do Sygica i nie reagował na nic. Po restarcie ekran dotykowy już nie działał - nie pomogły resety etc., a serwis Samsunga stwierdził uszkodzenie nie wynikające z winy użytkownika. Operator wymienił mi na nowy egzemplarz - przy mnie sprzedawca zerwał plomby "samsungowe" z pudełka na telefonie, włączył telefon, wyłączył go, po czym włożył do pudełka. Nawet z salonu nie wyszedłem - wyjąłem telefon z pudełka, włączyłem i... Tym razem słychać było, że owszem telefon się włącza, ale za to ekran pozostał kompletnie czarny. Dostałem więc trzeci egzemplarz.

Tak więc jak widać nie ma reguły i nie ma znaczenia czy telefon kosztuje 200 zł czy 2500 zł. Zawsze może się trafić "czarna owca".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi