Skocz do zawartości
genziutek

Bateria do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch dni mam problem ze swoją Xperią. Otóż bez ładowarki telefon nie jest w stanie "przejść" przez bootanimację i następuje wyłączenie telefonu. Podczas ładowania włącza się normalnie, ale już gdy odłączę ładowarkę 10-20 sekund i pada. Wskaźnik baterii wskazuje faktycznie na baterię do wymiany - potrafi z 100% spaść po reboocie do 12% i w takim samym tempie na ładowarce wzrastać. Service Menu pokazuje jednak, że bateria jest w dobrym stanie - 2370000 uAh. Baterię mogę dostać za 34,- tylko kwestia czy prywatny serwis będzie "umiał" wymienić. 

Dwa miesiące na EXistenz 3.5.0 z kernelem Hodor i nie było problemu. Żadne OC. Byłem u dziewczyny i podłączyłem do ładowania na noc - pierwszy raz włączyłem opcję Fast Charge bo wolno ładowała i tutaj właśnie może będzie powód nieszczęścia. Na drugi dzień wróciłem do siebie o 7.00 rano i jeszcze wyszedłem na miasto z włączonym odtwarzaczem na 2 godziny, wróciłem na mieszkanie koło 10:00, włączyłem Tapatalk'a i problem się zaczął...

Sprawdzałem Hard Resety, inne ROM'y i kernele, nawet nowego Lollipop i te same objawy... raczej mechaniczna sprawa skoro nie "przechodzi" przez bootanimację. 

Czyli wymieniamy baterię dla zawężenia sprawy? Jak nie bateria to zostaje płyta... Może ktoś miał taką sytuacje już? Miło będzie poczytać odpowiedzi na które czekam ;) pozdrawiam

Edytowane przez genziutek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vvti

Bez podmiany baterii się nie dowiesz. Może nie sama chemia baterii ale np elektronika sterująca ma problem? A może coś po stronie płyty? Trzeba kombinować.

Edytowane przez vvti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

We wtorek oddałem do prywatnego serwisu. Wymienili baterię i problem zniknął ;-) 100% pewności że Ztka jest teraz wodoszczelna jeszcze nie dali... Zwłaszcza, że wyciągając starą baterię... Ekran pękł :-P i w cenie robocizny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobry serwis widzę..

Tapnięte z mojej Xperia Z :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi