Skocz do zawartości
katalonczyk

Telefon wyłącza się przy 10-15% baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem sie wylaczy przy 15%, czasem przy 10%.

Nie ma, co filozofii prawić - na 99% bateria niebawem (albo już) do wymiany.

Pomiar % baterii w telefonach (i nie tylko) polega na pomiarze napięcia, a nie jego pojemności. W chwili znacznego spadku wydajności ogniwa dochodzi do przypadków, kiedy to na podstawie napięcia widzimy wynik 10-15%, przy pracy z niewielkim poborem prądu. Nawet niewielki wzrost zapotrzebowania prądowego (różnica czasem 100-150mA) powoduje w umierającej baterii spadek napięcia poniżej wartości minimalnej i sprzęt robi off. Przy w miarę intensywnym użytkowaniu smartfonów sytuacja taka może mieć miejsce nawet po 8-10 miesiącach użytkowania, przyspiesza ją (dotyczy urządzeń modyfikowanych) zwiększanie prądu ładowania w ustawieniach kernela. W ubiegłym roku w ramach testów nową i oryginalną baterię (SGS3) "zajechałem" w niecałe 4 miesiące zwiększając prąd ładowania z zalecanych 960mA do 1300mA.

Edytowane przez maxikaz72
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie chyba też już bateria jest zajechana bo objawia się to systematycznym wyłączaniem telefonu gdy bateria spadnie do około 50%(lub niżej jeśli przy 50 akurat nic się nie wydarzy). Walczyłem z tym już na różne sposoby ale chyba tego nie przeskoczę i czeka mnie wymiana baterii bo w sumie szkoda mi odejść od Motki. Bateria do tanich nie należy ale w końcu można ją dorwać w Polsce bez konieczności zamawiania na zagranicznych portalach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdź w menu serwisowym jakie masz napięcie na baterii przy tych 15%

41% - 3760 mV

28% - 3693 mV

15% - 3572 mV

12% - 3578 mV

i jak? Dodam, ze przy 10% bylo bardzo podobnie i o dziwo tym razem sie nie wylaczyl, a nastepnie podlaczylem do ladowania.

Czasem sie wylaczy przy 15%, czasem przy 10%.

Nie ma, co filozofii prawić - na 99% bateria niebawem (albo już) do wymiany.

Pomiar % baterii w telefonach (i nie tylko) polega na pomiarze napięcia, a nie jego pojemności. W chwili znacznego spadku wydajności ogniwa dochodzi do przypadków, kiedy to na podstawie napięcia widzimy wynik 10-15%, przy pracy z niewielkim poborem prądu. Nawet niewielki wzrost zapotrzebowania prądowego (różnica czasem 100-150mA) powoduje w umierającej baterii spadek napięcia poniżej wartości minimalnej i sprzęt robi off. Przy w miarę intensywnym użytkowaniu smartfonów sytuacja taka może mieć miejsce nawet po 8-10 miesiącach użytkowania, przyspiesza ją (dotyczy urządzeń modyfikowanych) zwiększanie prądu ładowania w ustawieniach kernela. W ubiegłym roku w ramach testów nową i oryginalną baterię (SGS3) "zajechałem" w niecałe 4 miesiące zwiększając prąd ładowania z zalecanych 960mA do 1300mA.

To moze byc wina mojej ładowarki? Nokia AC 60E.

Gwarancji podlega bateria tak jak telefon 2 lata, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ozarek

gwarancja na baterię to zazwyczaj 6mcy, wina ładowarki to raczej nie jest.

% Ci mogę powiedzieć jak mi bateria w te rejony dotrze, bo akurat mam prawie full.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

w telefonach tez 6 miesiecy tylko? dziwne bo przeciez bez baterii  telefon nie spelnia swoich zadan. Tak mysle, ze jakbym sie odwołał na niezgonosc towaru z umową to by moze wymienili. Jak ktos wie cos wiecej na ten temat to prosze o wiadomosc.

A, i gdy wyjdzie, ze jednak bateria nie podlega gwarancji to moge sobie sam wymienic baterie bez utraty gwarancji?

Edytowane przez maxikaz72
    Nie cytujemy poprzedniego posta - samo @up wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Kiedyś w fonach były plomby po których serwis widział czy było jakieś grzebanko teraz jak wymienisz na oryginalną itd i nie będzie się różnić to nie powinni się poznać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Moto g?

Bateria jest "wbudowana"; podlega pełnemu okresowi gwarancyjnemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ozarek
    Tak mysle, ze jakbym sie odwołał na niezgonosc towaru z umową to by moze wymienili.

a w jaki sposób? czas działania baterii nie jest nigdzie deklarowany, więc jak chcesz się na to powołać?

Bateria jest "wbudowana"; podlega pełnemu okresowi gwarancyjnemu.

gwarancja jest dobrowolnym zobowiązaniem producenta, nie ma żadnych obostrzeń co do jej zakresu więc sposób jej montażu nie ma wpływu na czas trwania zobowiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Tak, producent zapewnia:

moto g gwarancja 24 miesiące, bez wyszczególnienia baterii.

Na stronie producenta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ozarek

What is not covered?

This Limited Warranty does not cover the following unless they occurred

because of a defect in materials or workmanship:

(a) Batteries or any protective coatings the performance of which naturally

deteriorates over time.

@@dzidexx wysil się i przeczytaj więcej niż jedną linijkę następnym razem.

Edytowane przez ozarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi