Skocz do zawartości
luzikseba

Opłaca się kupować Lenovo Yoga Tablet 2 10" (1050L) LTE? Pytania i Odpowiedzi, Temat Zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Jestem Sebastian :) Stanąłem dziś przed dość dużym dylematem, ponieważ chciałbym doradzić swojej dziewczynie dobrego tableta. Dziewczyna była już praktycznie zdecydowana na Samsunga Galaxy Tab 4 10.1 LTE, którego od play'a miała dostać za darmo przy przedłużeniu umowy (24 m-ce za 79 zł) Jednakże go jej odradziłem (słaby sprzęt). Na taba dziewczyna przeznaczyć chce ok 1200zł. No i tu pierwsze co przyszło mi do głowy to wasz Lenovo Yoga Tablet 2 10" LTE. Wydaje się być solidną konstrukcją, o dobrej wydajności, z dobrą baterią. Jednakże chciałbym poznać wasze zdanie, czy kupilibyście drugi raz tego tableta, czy wolelibyście z androidem czy z windowsem, czy wg was jest faktycznie wydajny i solidnie wykonany :) ?

PS tablet ma służyć do:
    - pracy (przeglądania stron www, plików PDF, Word, Excel, odbieranie poczty)
    - rozrywki (słuchania muzyki, oglądania filmów)
    - i oczywiście do ;p

0aZjmLk.jpg

Wraz z tabletem zakupiona będzie klawiatura fizyczna (tablet ma zastąpić obecnego laptopa)  

Edytowane przez luzikseba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Tablet nie zastąpi komputera, chyba że w bardzo podstawowym zakresie.

Jeżeli zatem ktoś potrzebuje sprzętu do sprawdzenia poczty, serfowania w sieci, czy napisania życiorysu, to tablet, najlepiej z dwoma systemami, windowsem i Androidem powinien wystarczyć.

Podstawową bolączką tabletów z procesorami Intela, to nieobsługiwanie flash playera, więc nawet przeglądanie stron w sieci wygląda dosyć kulawo.

Zresztą, jeżeli to ma być zamiast, to netbook sprawi się o niebo lepiej i nie trzeba będzie dokupywać klawiatury. ;)

Link do przykładowego netbooka: http://www.x-kom.pl/p/190135-netbook-10-asus-x102ba-a4-1200-4gb-120ssd-win8-office-czarny.html .

Edytowane przez Johann3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w Sony Xperia Z2, również jest problem z flash'em i obchodzę to Dolphin Browser, jednakże w ostatnim czasie w ogóle jej nie używałem :) Widzę, że dużo użytkowników ma Yogę na androidzie, czy drugi raz kupilibyście ją na tym systemie czy zaryzykowalibyście Windowsa :) ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Dla mnie, tablet to proteza komputera, a Android, to proteza systemu.

Zatem idąc tym tropem, tablet z windowsem jest bliżej przyjętej normalności. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenri

Ja bym kupił drugi raz Yoge z Androidem, jak dla mnie jest to co najmniej wystarczające ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windows na notebooku, na mniejszym sprzęcie raczej nie. Starczy mu 2 giga ramu? A więcej nie dolozysz.

Czemu yoga 2 ? Dla dużej baterii. Nie ma nic bardziej wkurzajacego niż brak zasilania przed końcem dnia.

Zgrubienie baterii jest bardzo ergonomicznym uchwytem, no i bardzo fajnie odróżnia sprzęt od innych.

Tablet to dodatek, dla mnie do stacjonarki. Zastępuje notebooka. A jak ktoś nie ma workstacji tylko notebooka, to chyba tebleta nie potrzebuje. Powinien wystarczyć duży smartfon.

Mając 10" tablet można pozwolić sobie na mniejszy niż 4" smartfon.

Z drugiej strony można tez mieć wszystko o czym wspomnialem i na własnej skórze przekonać się czego nie będzie chciało się używać - czyli co będzie zbyteczne.

Edytowane przez Tomek0000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły

Jeśli zależy ci na baterii, zainteresuj się Asusami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie odkąd mam tableta smartfon nie jest już tak potrzebny, a i bateria wystarcza w tel na cały dzień. Do podstawowych rzeczy związanych z pracą typu odebrać i wysłać maila, poprzegladac materiały szkoleniowe android wystarczy, resztę zrobi się na PC lub laptopie, a powiedzcie czy Yoga 2 widzi podpiety dysk zewnętrzny albo chociaż pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

"Widzi" gwizdki, ale z dyskami, to już loteria, zależy od ich specyfikacyjnej prądożerności. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam jako dysk zewnetrzny uzywac udzial sieciowy na NASie lub inego rodzaju serwerze. Ja mam dostep po sambie a lacze sie do tego za pomoca ES File Managera.

Programik ten eksportuje na desktop skrot do katalogu sieciowego. W przypadku przebywania w jego poblizu z wlaczonym wifi, klikniecie skrotu natychmist otwiera zawartosc po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi