Skocz do zawartości
Webber

Pęknięty ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Webber

No i stało się.

Moto ucierpiała spadając z około 1.2m na beton.

Efekt spory pajączek u góry ekranu. Sam ekran wyświetla prawidłowo a dotyk działa na całej powierzchni dokładnie jak przed upadkiem.

Ogólne pytanie: czy ktoś już był w podobnej sytuacji?

Zrobilem lekki research na eBay'u cena 160$

post-15416-0-12960900-1433496677_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

Spadala ololo 30 razy na panels podlogowe, wczoraj spadla raz na beton ekranem I nic, kilka godzin pozniej na chodnik I jednak juz szybka poszla po lewej stronie sredniej wielkosci pajaczek. Dotyk dziala znakomicie. Orientuje Sie ktos ile naprawa w PL? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

W autoryzowanym serwisie (Teleplan w Bydgoszczy) 1100zł. Przed chwilą dzwoniłem w innej sprawie i przy okazji się zapytałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Jako, że byłem pierwszy który motke ubił dowiedziałem się trochę.

A więc:

1. Na eBayu komplet z wyświetlaczem około 550 PLN (plus wysyłka). Wymieniasz sam w domu raczej bez problemów (zależy od Twoich zdolności manualnych).

2. Oczywiście można kupić samą szybe, koszt około 100 PLN (ebay lub amazon, bo w polsce na aledrogo to nic nie ma). Niestety ta opcja wiąże się z oddaniem telefonu do serwisu i to nie byle jakiego. Z 4 wysłanych meili tylko jeden serwis odpowiedział (nie pamiętam jaki, dawno to załatwiałem), że wklei nowe szkło (tak jak wszystkie amoledy szkło jest przyklejone do wyświetlacza i w warunkach domowych wklejenie szyby jest prawie niewykonalne). I tutaj chcą za to 190 PLN z wysyłką oczywiście w 2 strony (+szkło z ebay+koszty wysyłki) przy czym w tym wypadku jest problem z plastikową ramką oddzielającą aluminiową ramkę od szkła. Mianowicie jest ona przyklejona od tyłu do wyświetlacza. Widziałem gdzieś jakieś videło na youtubach po takim zabiegu i ramka nadawała się do wymiany (po wymianie szyby po prostu nie pasowała idealnie). Koszt ramki 40 PLN plus wiadomo wysyłka i ewentualne klejenie.

3. Na koniec nasz kraj. Jak już wspomniał wil3. Koszt około 1000-1100, lecz przy obecnej cenie nową moto da się wyłapać za 1450. Więc, dziękuję dobranoc.

Ja nie wymieniałem na razie szkła. Powoli się przyzwyczajam do pęknięcia (a raczej staram z marnym skutkiem). Od upadku minęło już trochę czasu i wszystko działa jak należy.

Prawdopodobnie w przyszłości naprawię moto.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

To mnie pocieszyles ;-) u Ciebie jest luz, dzis znow podwojny upadek na cement I juz szklo poodpadalo, dotyk mimo to dziala nasal swietnie. Dobre I to... Pozdrowki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Czkamy aż stanieją :D Moim zdaniem najbardziej opłacalnym zakupem jest komplet (wyświetlacz+szkło) ceny już delikatnie topnieją po przeiczeniu wychodzi 450-500 PLN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

Ciekawe jak ceny naprawy w UK. Albo czy jak zamowie z ebaya to czy mi jakikolwiek serwis w trojmiescie to wstawi, wolalbym tego Sam nie wstawiac hiehie :-) dzieki za info, Panowie! Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Postanowiłem zaryzykować i samemu wymienić szkło !

Potrzebne części:

http://cart.payments.ebay.com/sc/add?ssPageName=CART:ATC&item=iid:291442223244,qty:1

Do tego trzeba zakupić klej LOCA (allegro 10-15zł)

Lampę UV już posiadam !

Oczywiście wymianę odpowiednio udokumentuję (po przyjściu paczki z hong kongów).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

@@Webber- kupujesz samo szklo I zamierzasz usunac klej z popekanym szklem z ekranu I wtedy wkleic nowe szklo czy jak? Bo z tego linku co wstawiles wynika, ze kupujesz samo szklo. Potwierdz lub popraw mnie jesli Sie myle, pozdrowki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Dokładnie. Kupiłem samo szkło i zamierzam usunąć popękane z wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi