Skocz do zawartości
Webber

Pęknięty ekran

Rekomendowane odpowiedzi

preed

Moze korzystasz z jakiegos tutorialu krok po kroku, bo znalazlem ale nie ma udokumentowanego samego usuwania szkla I kleju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Moze korzystasz z jakiegos tutorialu krok po kroku, bo znalazlem ale nie ma udokumentowanego samego usuwania szkla I kleju.

Gość na filmiku trochę przesadził z opalarką. Efektem jest defekt w lewym rogu u góry ekranu.

Edytowane przez Webber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

Na alibabie już kompletne wyświetlacze są za 85 usd więc wychodzi 300zł z małym ogonkiem. Cena całkiem rozsądna a wg tutoriali można samemu spróbować to wymienić. Nie wygląda to na bardzo skomplikowaną operację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak poszła wymiana? Ostatnio zrobił mi się pajączek na szybie po upadku z łóżka i zastanawiam się nad samodzielną wymianą, bo ponad 1000 zł za wymianę w serwisie to gruba przesada. Chyba, że zna ktoś serwis, który robi to taniej? Byłbym wdzięczny za namiary...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Moto nadal czeka na wymiane. Szkło wraz z ramką już doszło (ciekawostka: zmieniam z białego na czarne :D). Ale popełnilem błąd i naderwałem taśmę od przysisków przy odklejaniu bambusa :( Teraz czekam na kolejna paczkę z Honk Kongu z taśmą. Tutorial zrobię jak obiecałem aby nikt nie popełnił podobnego błędu w przyszłości!

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moto nadal czeka na wymiane. Szkło wraz z ramką już doszło (ciekawostka: zmieniam z białego na czarne :D). Ale popełnilem błąd i naderwałem taśmę od przysisków przy odklejaniu bambusa :( Teraz czekam na kolejna paczkę z Honk Kongu z taśmą. Tutorial zrobię jak obiecałem aby nikt nie popełnił podobnego błędu w przyszłości!

Skąd zamawiałeś i długo czekałeś na przesyłkę? :> Tutaj jest całkiem dobrze pokazana i omówiona rozbiórka Motki X (2014)

Edit: Już zamówiłem na Ali pełny ekran z ramkami. ;)

Edytowane przez Silencer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Ja zamawiałem na eBay'u. Nie pamiętam już kontrachenta. Czekałem około 2,5 tygodnia. Teraz czekam na taśmy już prawie 3 tygodnie i jeszcze nie doszły.

EDIT: Przy próbie odlejania wyświetlacz strzelił.

Edytowane przez Webber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Webber

Odklejałeś szkło od ekranu? Czy cały wyświetlacz ze szkłem wymieniałeś? Bo w zasadzie jedyne miejsce gdzie trzeba szczególnie uważać to odklejenie tylnej klapki żeby nie pozrywać taśm. Reszta to śrubki i taśmy. Chyba, że się bawiłeś w odklejanie pękniętego szkła od ekranu, ale to już chirurgia precyzyjna i w warunkach domowych raczej skazana na porażkę. Nawet jeśli uda się szkło wymienić to jest duża szansa na pozostawianie między ekranem a szybą różnych drobin, np. szkła, kurzu.

Edytowane przez xdziUnia92
    Nie cytujemy poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Webber

Szarpłem się na wymianę pękniętego szkła na wyświetlaczu i odklejałem. Niestety ekran jest tak delikatny, że strzelił przy rozdzielaniu od szkła. Cały front już mam zamówiony na ali, staniały na 90$.

Sama wymiana kompletnego ekranu z ramką jest bajecznie prosta i zajmuje max. 10min. potrzebny jest w sumie tylko torx T3 tył odklejałem przy pomocy starej karty bankomatowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy

@up daj znać skąd to zamawiałeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi