Skocz do zawartości
nikodem239

Jak skonfigurować dual sim by mieć internet na 2 kartach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuję się do kupna darmowego internetu Aero2. Mój telefon to Elephone P6000, ma dual sim, HSPA+, LTE. Także Aero2 będzie działać. 

Z tego co czytałem kartę sim Aero2 wrzucam jako sim 1, a od Orange do dzwonienia do sim 2. Do Aero2 nastawiam internet, a do Orange do połączeń. Bo odwrotnie prawdopodobnie nie będzie działać. Teraz mam problem bo czasami chcę korzystać z internetu Orange sim 2. Ponieważ mam w taryfie orange free na kartę i mam ponad 2gb na 3 miesiące.  I w tedy musiałbym przekładać karty by mieć ten internet z Orange? Czy da to jakoś obejść.

Z góry przepraszam jak w złym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KangooS

Nie wiem jak u ciebie to wygląda ale u mnie, gdy klikam "połączenie danych" mam do wyboru dwie karty – w moim przypadku Orange i Play, Play mam do neta i przy wyborze właśnie Play wybieram ale nie widzę przeszkód żeby wybrać Orange, net i tu i tu będzie działał tak samo według mnie xD Nie widzę przeszkód żeby korzystać z dwóch kart z internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Tyle że jest mały pikuś. Są różne rodzaje Dual Sima. (mam na myśli np. Dual standby) Podejrzewam że na twoim nie będziesz mógł jednocześnie dzwonić i korzystać z internetu. Ponieważ do tego potrzebne są dwie anteny w telefonie. Licz się z tym że to może nie działać niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co słyszałem to mam jedną antenę. Czyli siedzę w internecie na jednej karcie i ktoś dzwoni na drugą to w tedy rozłącza neta.

Ale powinno być przy połączeniu danych dwie karty. Lub dwa połączenia danych na pasku. Bo teraz przy jednej sim połączenie danych na pasku mam na pomarańczowo bo taki kolor nastawiłem.

[Dodano: 05.06.2015 - 21:47]

Znalazłem na angielskiej stronie:

SIM Card Slot

Dual Sim

SIM 1: Micro Sim, LTE/WCDMA/GSM

SIM 2: Micro Sim, LTE/WCDMA/GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

Nie będziesz miał internetu z obu kart na raz. Z tego co widzę masz dwa równorzędne sloty w związku z tym będziesz mógł sobie dowolnie wybierać w opcjach, który slot ma być wykorzystywany do transmisji danych.

W Lollipopie kartę do transmisji danych wybierasz w:

Ustawienia > Karty SIM > Transmisja komórkowa

w KitKacie:

Ustawienia > Zarządzanie kartą SIM > Przesyłanie danych

Aby zmienić preferowany tryb danej karty w Lollipopie:

Ustawienia > Więcej > Sieci komórkowe > Preferowany typ sieci (zakładki dla każdej z kart)

W KitKacie: 

Ustawienia > Więcej > Sieci komórkowe > Sieć 3G 

Z tym, że nawet jeśli karta ustawiona jest na coś więcej niż 2G to przy wybraniu transmisji poprzez inna kartę, pierwsza karta automatycznie ustawia się w tryb 2G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

Nie moge wylaczyc internetu na drugiej karcie w galaxy dual sim. Caly czas przy drugiej swieci sie E. Jak w drugiej wylaczam dane komorkowe to w pierwszej tez sie wylaczaja. Moze ktos pomoze plis, bo juz nie wiem, niepotrebne mi te dane w drugiej karcie.

Edit: bzdury napisalem- chodzi mi o to ze jak przy drugiej karcie na panelu jest literka E, to znaczy, ze ma polaczenie internetowe czy nie? Jak w nexus wylacze dane komorkowe to 4G/H/E znika tylko pojawia sie malutki x. Tzn. nie ma danych wlaczonych. No jak to w koncu jest na tym galaxy? Troche chaotycznie piszę ale moze ktos mi doradzi. Nie jestem superuserem.

Edytowane przez gruber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie internautów,mam taki problem: jak mogę włączyć transmisjedanych na drugiej karcie sim. Smartfon jest po hard reset wszystko zostało przywrócone ale i tak to nic nie pomogło,niemam zielonego pojęcia jak to zrobić,sam na grzebałem,niewiem co i jak to się stało. Proszę o pomoc.

dodana zawartość

Za zapomniałem dodać to jest smartfon Huawei P8 lite ALE-L21,nie miałem z nim żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi