Skocz do zawartości
LowRider

Brak Download Mode - tylko fastboot z błędem weryfikacji - Telefon działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie - wczoraj postanowiłem swojego Lg G3 przywrócić do stanu fabrycznego z racji wysyłania go na gwarancje( pęknięta ramka) I pierwsze co zrobiłem to usunięcie pliku laf, potem miałem usunąc recovery i wgrać od nowa laf i recovery . Ale komputer zastrajkował , konsola wywaliła komunikat o złej nazwie polecenia . No i tak pozbyłem się trybu SW update . Jednak TWRP zostało więc wgrałem v20F z pliku zip , potem SU i telefon działa . Ale przy próbie wejścia w DL wyskakiwał mi fastboot . Zrobiłem na szybko format komputera i wszystie sterowniki wgrałem od nowa żeby mieć pewność że nie będzie komplikacji . Szukałem i czytałem masę tematów oraz z pomocą pewnego użytkownika coś tam działaliśmy żeby przywrócić DL mode. Niestety nie udawało się . Flash tool nie chciał wgrać romu z pliku tot. bo nie było DL mode, ja sam później znalazłem wyjście w postaci wydobycia z kdz pliku laf.bin . Udało mi się w trybie fastboot z wierszem poleceń usunąć plik jeszcze raz i wgrać od nowa plik wyciągnięty z romu v20f ale po tej operacji mam błąd weryfikacji certyfikatu . Ale telefon się włącza normalnie , mam TWRP także . Wcześniej przy tym błędzie weryfikacji pomagało wgranie romu od nowa nawet bez wipe. Miałem wtedy działający fastboot . Teraz nawet to nie działa , telefon ma TWRP ale bez działającego fastboota . Proszę dość pilnie o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox15

Zainstaluj jeszcze raz LGMobile Support Tool i sterowniki z tego postu

http://forum.android.com.pl/topic/184703-instalacja-oprogramowania-za-pomoca-lg-flash-tool/ 

lub z tej strony http://www.lg.com/pl/wsparcie-telefonow-komorkowych/lg-LGD855  zrób wszystko tak jak w poradniku i powinieneś mieć czysty soft ale musi być w .kdz

lub sprawdź to http://forum.android.com.pl/topic/198152-unbrick-lg-g3-czyli-jak-postawic-telefon-po-jego-uwaleniu/ coś powinno zadziałać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy dokładnie przeczytałes to co napisałem ale - Nie mogę wejść w Download Mode . Kiedy wciskam Vol + i wkładam kabel wyskakuje mi błąd weryfikacji i wyświetlacz gaśnie . Więc jak mam wgrać flash toolem rom skoro nie mogę wejść w DL mode

[Dodano: 07.06.2015 - 14:09]

Nikt nic nie wie na ten temat ?

A może ktoś ma namiary na osobę która naprawia takie zagwozdki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec tak - telefon normalnie działa , wchodzi w recovery TWRP . Ale nie mam dostępu ani do Fastboota ani do SW update mode - czyli do 2 ważnych opcji przez które wgrywamy nowy system albo przesyłamy pliki laf i recovery . Celem nr 1 jest albo naprawienie fastboota albo jeszcze lepiej naprawienie SW update 

Przed chwilą obleciałem wszystkie usb w komputerze i zero zmian, fastboot pokazuje failed verification boot i za chwile zaczyna mrugać dioda i ekran gaśnie

PRZYPOMINAM ---- TELEFON DZIAŁA I STARTUJE RECOVERY ALE NIE DOWNLOAD MODE / NIE MOGĘ WGRAĆ SYSTEMU FLASH TOOLEM

Edytowane przez LowRider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root explorer i wkladasz wszystkie pliki fastboot i reszte? To najprostszy sposob:)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz mi napisać po kolei jak to robić ? I które pliki mam włożyć , bo jak na razie tylko próbowałem przez wiersz poleceń to robić , a ty mówisz o root explorerze 

[Dodano: 07.06.2015 - 17:21]

@@Ziellak czekam na podpowiedź

Edytowane przez LowRider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Ten temat powinien Ci pomóc - niestety nie mam czasu żeby przetłumaczyć,jakby co translator google:

http://www.usoftsmartphone.com/t269796.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten temat powinien Ci pomóc - niestety nie mam czasu żeby przetłumaczyć,jakby co translator google:

http://www.usoftsmartphone.com/t269796.html

Podobno nie ma dostępu do wgrywania przez fastboot, dziwne to ale widać coś sie powaliło. 

Spróbuję swoje pliki laf i boot wyodrębnić i wstawić na jakiś host, może pomoże :)

Masz plik laf 

recovery:

boot i aboot (jeżeli laf i recovery pomogą to nie wrzucaj)

spróbuj w root explorerze znaleźć sobie folder atemp i tam wrzucić najpierw laf potem recovery a jeżeli nic z tego nie da to reszte.

Nie wiem do końca co sie stanie bo sam wgrywałem tylko plik laf, więc wiesz, robisz na własna odpowiedzialność

:truestory: Jeżeli wgrywanie przez fastboot i reszta nie pomaga to nie widzę innego wyjścia 

Edytowane przez Ziellak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ale własnie jak wgrałem tą metodą plik laf to sprawny fastboot poszedł się .... Walić . teraz mam tylko przez moment info o secure booting error i wyświetlacz gaśnie i miga dioda 

[Dodano: 07.06.2015 - 21:14]

Obecnie mam V20F-EUR-XX  , TWRP jest , telefon działa . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi