Skocz do zawartości
Nakess

Problem z przyciskiem Home - strzela, hałasuje, czy jest jakieś rozwiązanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nakess

Witam, zauważyłem że sporo osób ma problem z przyciskiem Home, jedną z tych osób jestem ja. Otóż przycisk ten przy naciśnięciu wydaje dziwne dźwięki - coś w nim strzela, coś przeskakuje, tak jakby dostała się tam jakaś drobina piasku, myślę że każdy wie o co chodzi. Z tego co czytałem to rozwiązaniem jest serwis, ale do najbliższego mam 80 km, także nie warto moim zdaniem jechać taki kawał drogi dla takiej błahostki (która de facto coraz bardziej przyprawia mnie o ból głowy), a bynajmniej nie jestem jeszcze na tyle zdesperowany. :D

Więc moje pytanie jest następujące, czy jest może na to jakiś sposób? Może komuś udało się to naprawić "domowymi sposobami", jakoś rozwiązać ten problem? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Próbuj przyłożyć odkurzacz, jak to nie pomoże, skorzystaj z kompresora, jeżeli go nie masz to udaj się do najbliższego sklepu elektronicznego i zakup sprężone powietrze i próbuj wydmuchać kurz/piasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Witam, udało mi się rozwiązać problem, przynajmniej na razie. Otóż na łyżeczkę psiknąłem WD40 a następnie małą kroplę tegoż oto preparatu zaaplikowałem między przycisk a szkło, od dolnej strony. Zaczekałem 2-3 sekundy a następnie przyciskając jednocześnie przycisk wytarłem nadmiar ściereczką. Potem wystarczyło chwikę przycisk "pomęczyć", ponaciskać, poruszać na wszystkie strony całym urządzeniem a na koniec jeszcze raz dokładnie wytrzeć. Pomogło, teraz używanie telefonu to niebo a ziemia w porównaniu do tego co było wcześniej. :D Przycisk działa jak nowy, nie wiem na ile czasu to pomoże, ale na pewno warto. Sposób może i dziwny, ale wiadomo, to WD40. Pozdrawiam! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Nakess Wiesz nie wiem czy stosowanie preparatu WD40 do Note 4 to dobry zabieg, dla mnie osobiście to sposób "wujka Mirka" z garażu. Mam nadzieje, że nie wywoła to jakiś negatywnych skutków.

A co do serwisu nie musisz przecież jechać i oddawać telefonu osobiście zawsze możesz zamówić kuriera i zabierze on telefon od Ciebie do serwisu za darmo i jak sprawa jest prosta to naprawa nie zajmie więcej niż 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Niestety 5 dni to dużo i nie mogę od tak odesłać telefonu, żadnego na zastępstwo niestety nie mam. No i co do samego sposobu, tu masz rację że taki nijaki, ale jeśli coś działa to nie jest głupie. :D Nie wlałem tam tego pół puszki, do tego WD40 prądu nie przewodzi także myślę że wszystko będzie w porządku. Najważniejsze że działa. Oczywiście nie żebym polecał ten sposób, każdy robi to na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem dwa razy podobny problem. Za pierwszym razem spróbowałem sposób Roberta Nawrowskiego z YouTube pokładając kawałek foli ochronnej na szkło pod przycisk,bez rezultatu. Następnym razem dość mocno wyczyscilem przycisk chusteczką nawilżającą uginajac go w różnych stronach i mam spokój od miesiąca. Podejrzewam że przyczyną mogły być brudne paluchy z jakiegoś słodkiego napoju typu sok lub cola itp i coś się kleilo pod przyciskiem. Polecam spróbować :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że po prostu ten przycisk home tak już ma. U mnie nic go nie zalało, nic tam nie wpadło a zwyczajnie jak dłuższy czas go nie używam to potem przy jego naciśnięciu jest taki jakby większy opór i ten dźwięk trzasku jakby. Wygląda na to, że tak już z nim jest tylko u jednych bardziej jest to odczuwalne u innych mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że jak działa tak jak należy (mówię tu o nie przerywaniu, właściwej reakcji po wciśnięciu) i nic w ramach technicznych nie wskazuje na jego nie właściwe działanie to nie ma sensu się przejmować ;) ale jak strzały i hałasy pociągają za sobą nie wykonywanie funkcji do których jest stworzony powstaje problem z którym raczej tylko do serwisu można się udać. Ale często taki hałas wywoływany jest drobinkami piasku i kurzu który się tam dostaje, ale po za hałasem nie powoduje utraty funkcjonalności przycisku.

Edytowane przez djcygan2009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety 5 dni to dużo i nie mogę od tak odesłać telefonu, żadnego na zastępstwo niestety nie mam. No i co do samego sposobu, tu masz rację że taki nijaki, ale jeśli coś działa to nie jest głupie. :D Nie wlałem tam tego pół puszki, do tego WD40 prądu nie przewodzi także myślę że wszystko będzie w porządku. Najważniejsze że działa. Oczywiście nie żebym polecał ten sposób, każdy robi to na własną odpowiedzialność.

Ulala.. :D kiedyś też psiknąłem WD, jeśli się nie mylę to do Galaxy S2 i też w przycisk! Mała ilość i wszystko od razu poszło w ekran, zrobiła się mega plama na wyświetlaczu, w środku wszystko tłuste. Ot tak chciałem zaoszczędzić parę złotych a straciłem ponad 400. To jest jednak preparat, który dość mocno penetruje także absolutnie nie polecam takich sposobów. i co z tego, że nie przewodzi prądu, ciecz to ciecz, w dodatku to jest spray typowo smarujący, i zapewne cały czas tam siedzi. Oby CI nie poszło w ten wyświetlacz jak mi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Martinl8 Często bywa tak, że oszczędny dwa razy płaci ;) dobrze,że podałeś czym to grozi bo może niektórzy poczytają to forum i po zachwalanej metodzie z WD40 zaczną prawić skrzypiące przyciski w telefonach a tak przynajmniej będą wiedzieli czym to grozi. Na forum miłośników marki nie wypada podawać metod wujka Mirka z garażu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi