Skocz do zawartości
Cerb

Gwałtownie rosnąca głośność

Rekomendowane odpowiedzi

Cerb

Mam taki problem w moim Nexusie - każde pierwsze powiadomienie które dostaję na telefon jest bardzo ciche kolejne o ile nastąpią zaraz po pierwszym są już normalnej głośności. Przypuśćmy, że ktos pisze do mnie na facebooku, pierwsze powiadomienie jest ledwie słyszalne, jeżeli po sekundzie dostanę drugie to te drugie ma już normalna glośność. Ale jeżeli od pierwszego do drugiego powiadomienia minie ileś tam sekund to to drugie znów jest ciche jak to pierwsze. Podobnie jest z alarmem, sygnałem odmierzonego czasu itp. 

Kompletnie nie mam pojecia czego szukac, rom mam stockowy, recovery tez, roota brak, telefon odszyfrowany, Android 5.1.1 - ale na 5.01 tez tak bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irek20

Widzę, że nikomu się nie śpieszyło z odpowiedzią.
    Niestety ale to normalne w Nexusie, na stocku tak już jest i tego się nie da przestawić, głośność jest rosnąca i pierwsze powiadomienia, czy jak ktoś dzwoni są ciche, a dopiero po chwili robią się na tyle głośne na ile masz ustawione w ustawieniach dźwięków. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cerb

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak Nexus 6 ma jakąś wadę a już myślałem, że trafił mi się telefon idealny:). W sumie dziwna sprawa bo na Nexusie 5 czegoś takiego nie było. Całe szczęście, że smartwatch LG Watch R jest na ręku bo inaczej sporo powiadomień bym zwyczajnie przegapił.

Czy na innych romach da się wyeliminować ten rosnący dźwięk?

Edytowane przez Cerb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

@@Cerb tych romów jest niewiele na Nexusa 6, musisz chyba sam popróbować a może coś znajdziesz. Najlepiej spróbuj rom o nazwie Chroma bo jest robiony docelowo na Nexusa 6, więc podejrzewam że ma najwięcej funkcji a może wiele rzeczy jest poprawionych, i z tego co wiem ma dodaną obsługe diody powiadomień czego w stocku raczej nie ma.

http://forum.xda-developers.com/nexus-6/development/rom-chroma-01-11-2015-t3000003 - daj znać jak to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko

na każdym romie jest problem z mesanger fb, przetestowałem kilka obecnie jestem na benzo rom i jak pierwsza wiadomość cicha tak kolejna normalna i jest to z tego co czytałem raczej wina aplikacji fb bo każde inne powiadomienie chodzi głośno i wyraźnie

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie też tak się dzieje tylko z messengerem facebookowym, inne powiadomienia chodzą normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest prosty sposób na Facebook Messenger. Wystarczy wyłączyć dymki czatu w ustawieniach. Wtedy pierwszy dźwięk jest słyszalny.

Wysłane z Nexusa 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi