Skocz do zawartości
maufi

GINGERBREAD 2.3.3 z brandingiem dla polskich sieci (Play, Plus)

Rekomendowane odpowiedzi

Należy pamiętać, że po wgraniu takiego softu, użytkownik traci możliwość update'u Kiesem w przyszłości. :) To chyba dość istotna informacja. :D

maufi Dopisz, że każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność i nie odpowiadasz za szkody, żeby się nie czepiali potem. ;)

Czyli KIES telefonu nie bedzie w ogole widzial?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

Będzie, tylko nie będziesz mógł robić przez niego aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi KIES telefonu nie widzi, podpinam i tylko włacza sie ładowanie...

przeinstalowalem sterownik i jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za włożony wysiłek. Wszystko poszło bezproblemowo.

Tak się tylko zastanawiam, co nam daje ten plik CSC od operatorów? Jak będą się mieli przyczepić, w przypadku jakieś awarii, w serwisie (nie powinni, choć różnie z tym może być), to i tak się pokapują że sami wgrywaliśmy soft przez Odina. Nie lepiej poprzestać na wrzuceniu czystego KPN?

Edytowane przez samsungace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlaczego nie będzie można aktualizować telefonu przez KIES??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do braku aktualizacji przez kiesa bym się nie martwił bo i tak ten kies to jedna wielka pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzięki za włożony wysiłek. Wszystko poszło bezproblemowo.

Tak się tylko zastanawiam, co nam daje ten plik CSC od operatorów? Jak będą się mieli przyczepić, w przypadku jakieś awarii, w serwisie (nie powinni, choć różnie z tym może być), to i tak się pokapują że sami wgrywaliśmy soft przez Odina. Nie lepiej poprzestać na wrzuceniu czystego KPN?

Niektórzy chcą mieć softy brandowane z bajerami a inni, czyste bez dodatków :).

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaa no w sumie nie powiem, bo lubię mieć brand, ale delikanty. Nie taki co kiedyś serwował orange z ich menu nowoczesnym z lewej strony.

Ale taki jak jest w Playu. Logo kilka tapetek dzwonek :)

Teraz tak. Mam w Ace ruski 2.3.4, mam też pliki z softu playowskiego.

Czy jak teraz podepnę fona do odina wrzucę mu ten plik csc to przywrócą mi się ustawienia fabryczne czy tylko mi się brand doda??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maufi

Oj... narobilo się wiele pytań :P Zmęczona ale już śpieszę z odpowiedziami:

Po pierwsze Kies UMOŻLIWI AKTUALIZACJĘ, wystarczy tylko poprzez program ODIN wgrać ODPOWIEDNIĄ starszą wersję oprogramowania, ponieważ aktualizacje w KIES odbywają się na zasadzie SUMY LOGICZNEJ (wiem, że trudne słowo): IF boot = xxx AND modem = xxx AND code = xxx THAN UPDATE.

Kolejna odpowiedź: OCZYWISCIE, po wgraniu pliku CSC nastąpi przywrócenie ustawień fabrycznych - jeszcze nie wiem w jakim stopniu na przebieg brandowania może mieć "nakładanie" pliku CSC na już używaną wersję oprogramowania ale raczej BRICK nam nie grozi, najwyżej trzeba będzie od nowa przeprowadzić cały flash.

Co do odpowiedzialności - ograniczam ją do pomocy osobom które zdecydowały się na flash. Gwarantuję też że przeprowadzony według tutorialu zabieg plus przynajmniej PODSTAWOWA wiedza na ten temat w 100 procentach wystarczy aby wszystko zadziałało.

Ale, jak już jesteśmy przy psuciu telefonu to coś innego mnie martwi. Ingerujemy w pamięć FLASH - ona powinna bezproblemowo z nami współpracować ale zdarza się że zwiększona jej temperatura podczas operacji read/write może ją fizycznie uszkodzić :( Wtedy nie mamy ani gwarancji ani telefonu :P Proszę mieć to na uwadze.

---------- Post dołączono o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Jak zwykle zgadzam się na edytowanie i wywalanie moich postów przez moderatora, jeśli tylko napisałam głupoty lub nasza wiedza na ten temat poszerzyła się :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nemerf

Strasznie kusicie nowym softem do Ace :) teraz pozostaje tylko problem moralny, po co to wszystko... bo z tym jak z dziewicą :kijemgo: chciała by, ale się boi że zmieni telefon w cegłę. Mam brandowy telefon z PLAY android 2.2.1 i na aktualizacje z KIES pewnie parę miesięcy sobie poczekam, ale jak coś się skopie to z uśmiechem na ustach oddaje telefon do serwisu i o nic się nie martwię, a tak ODIN rachu ciachu i po telefonie :E znając moje szczęście jak coś może pójść nie tak, to pójdzie na pewno.... ale do sedna.

Na FROYO telefon śmiga jak rakieta nawet bardziej wymagające gierki chodzą płynnie. Z nowym softem będzie parę fps-ów więcej, ale nawet tego nie odczuję. Gry HD jak miały czarne tekstury, albo się nie odpalały, tak na nowym sofcie odpalać się nie będą. Z tego co wyczytałem dłużej trzyma bateria, na starym sofcie telefon wytrzymuje mi 2 dni więc nie jest źle.

Poprawcie mnie jeśli za mało zalet nowego oprogramowania wymieniłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi