Skocz do zawartości
kalat69

Reanimacja po nieudanej próbie flashtool'em

Rekomendowane odpowiedzi

Tablet Xperia Z2 SGP521 LTE. 

Pokusiłem się o flashowanie do Lolipopa i lipa.

Stan obecny to tablet uruchamia się, wyświetla napis Sony Xperia i coś tam jeszcze po czym gaśnie, zapala się i tak wkoło. Bateria naładowana była w 70%. Po podpięci ładowarki wyświetla się czerwona dioda i symbol ładowania.

Czy jest jakiś sposób aby przywrócić do normalnego stanu czy też czeka mnie serwis?

Liczę na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Złapał bootlopa xD Mam tak samo w swoim lg 4xhd i nadal czekam na odpowiedz jak to naprawić. Wiadomo mi tylko by wgrać stocka lecz nie wiem jak to zrobić przez flashtoola by nic nie zepsuć :v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można spróbować przytrzymać power do czasu aż tablet zawibruje i zobaczyć czy się nie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przytrzymaj klawisz power i zciszania az zawibruje kilkakrotnie i daj znac co i jak. Napisz co wgrywales. Mam ten tablet i jak masz zablokowany bootloader to spokojnie, jest on nie do uceglenia:) wiiem ci pisze gdyz moj przeszedł naprawde wieeeele:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Power i ściszanie powoduje 1 x wibrację i włącza się napis sony xperia. Dioda led nie świeci. Napis zapętla się - włącza i wyłącza.

Tablet mogę wyłączyć wciskając czerwony przycisk koło karty sim - mam wtedy 3 x wibracje i tablet się wyłącza.

Przy próbie podłączenia tabletu do kompa przez usb z włączonym przyciskiem ściszania powoduje zapalenie się za ułamek sekundy diody led najpierw na czerwono, później mignie na zielono. Tablet wyświetla napis jak wyżej. Komputer nie wykrywa urządzenia.

Przy próbie podłączenia tabletu do kompa przez usb z włączonym przyciskiem pogłaśniania zapala się dioda najpierw na czerwono i po krótkiej chwili na niebiesko i świeci ciągle. W menedżerze urządzeń na kompie mam urządzenie jako S1Boot Fastboot z żółtym wykrzyknikiem.

Próbowałem wgrać ściągnięty przez XperiFirm SGP521_Customized CE4_1282-0230_23.1.A.1.28_R2C za pomocą FlashTool 0.9.18.4 i chyba nie byłem zbyt cierpliwy przy wgrywaniu :(

Edytowane przez Miły
Nie cytujemy posta poprzedzającego... @up wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj jeszcze raz przy pomocy flashtoola rom, na pewno pomoże. W przypadku problemów, wgraj inny rom - miałem kilka takich przypadków - zawsze pomoagało wgranie ostatniego działającego:) Właśnie wysyłam na dropboxa dwa romy, SGP521_17.1.A.2.69_1281-5556 oraz SGP521_23.1.A.0.690_1281-8842_R2C. Wgraj najpierw ten najstarszy, czyli 17.1- na 90% powinieneś również mieć bootlopa po nim, lecz wgrywając na niego ten drugi - sytuacja wróci do normy. Innym rozwiązaniem jest podobno wejście w recovery i zrobienie wipów - nie wiem co robie nie tak ale jeszcze nigdy nie udało mi się wejść w stocowe recovery na tym tablecie tylko w dual recovery, dlatego rozwiązania jakie stosuje są często okrężną drogą. Nad ranem pojawią się linki do romów.

edit:

https://www.dropbox.com/s/7np9bu4nrous8zt/SGP521_17.1.A.2.69_1281-5556.ftf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/l1oow13biwckk28/SGP521_23.1.A.0.690_1281-8842_R2C.ftf?dl=0

Edytowane przez mat3j861
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomogło usunięcie pliku fwinfo.xml po ściągnięciu przez XperiFirm.

Custom 23.1.A.1.28 na pokładzie smile.gif

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Igorius
usuwam zbędny cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi