Skocz do zawartości
kkamil4sz

Android bez przerwy coś sunchronizuje, nawet wyłączenie synchronizacji nie pomaga.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu mam problem, a mianowicie cały czas na górnym pasku widnieje ikonka synchronizacjii (te strzałeczki tworzące okrąg) i za nic nie chce zniknąć. Próbowałem uruchamiać ponownie telefon, wyłączać wifi, dane w tle, nawet wyłączenie samej automatycznej synchronizacji nie pomogło. W sumie nie przeszkadzała mi ta widniejąca u góry ikonka, tylko wydaje mi się, że telefon się zaczął szybciej rozładowywać :/

Synchronizuje chyba na okrągło, ale jak np. telefon jest dłużej zablokowany, i go odblokuje to nie ma ani wifi połączonego, ani tej synchronizacji, lecz po chwili pojawia się wifi i zaraz po nim synchronizacja (a jak pisałem wcześniej wyłączenie wifi i wszystkiego innego samemu nie pomaga).

Czy wie ktoś, co mógłbym zrobić, aby ten nieszczęsny android przestał się synchronizować na okrągło ?

Ps. Mój android to 2.3.3 Gingerbread, a telefon Galaxy S II (jak widać w profilu)

Edytowane przez kkamil4sz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, nazwa wątku już poprawiona. Mam nadzieję, że teraz nazwa wątku daje lepsze pojęcie o moim problemie, chwilę musiałem się zastanowić, jak to można krótko opisać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Root + kopia zapasowa titanium backup aplikacji.

Zaktualizuj do 4.1.2 + wipe + Philz i przywróć aplikacje.

Będzie śmigać i nowszy android. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie tego chciałem uniknąć, niedługo wyjeżdżam i nie mam czasu na zabawe z tym, po za tym mam pełno poinstalowanych gier i aplikacji oraz musiał bym zgrać wszystkie zdjęcia i filmy, a później na nowo jeszcze muzykę wgrywać i instalować te wszystkie gry i aplikacje :/ Nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania ?

Wipe - czyli usunięcie całkiem WSZYSTKIEGO ?

Philz - Co to jest ?

@Edit:

Aha, ten Titanium backub mi aplikacje przywróci te co miałem przed aktualizacją ? Ale mam też pełno gier, z tym nie będzie problemu ? I tak w ogóle boje się, że coś nie będzie działać po aktualizacji

Edytowane przez kkamil4sz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Ja bym się bał, że teraz odziwo wszystko Ci działa na 2.3. Na 4.1.2 będzie wszystko działać. I nie chodzi mi tutaj o kompletne wipe. Tylko data. Czyli usunięcie aplikacji. Jak zainstalujesz 4.1.2 odinem to wszystkie dane nie przepadną. A Titanium Backup jest po to aby właśnie zrobić kopie zapasowe aplikacji. Dla doświadczonej osoby operacja na ok 20 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm a po czym wnioskujesz, że jestem dośwadczony ? :)

Nigdy tego nie robiłem, ale raczej dam radę. Lubie czasem pobawić się w takie rzeczy, ale akurat w tym wypadku nie chce mi się bo mam teraz wiele spraw na głowie, a jak by się coś stało (odpukać w nie malowane) to nie miał bym czasu już nic z tym zrobić ponieważ w poniedziałek wyjeżdżam.

Bardziej chodzi mi o to, że ten Titanium Backup zepsuje jakieś aplikacje i po przywróceniu nie będą działać poprawnie lub w ogóle.

Ps.

Mówiąc Aplikacje masz na myśli tylko programy czy wszystko (programy i Gry 2D i 3D) ? Gry 3D typu Asphalt 6 i GTA Vice City trzymają prawie po 1GB danych poza miejscem instalacjii.

Czy Odin jest niezawodny, czy może jednak jest szansa na to, że coś źle pójdzie i zepsuje, jakie jest prawdopodobieństwo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Titanium backup zrobi kopię zapasową wszystkich aplikacji z marketu. A gry takie jak. np. GTA VC to dane mają w pamięci telefonu. Więc jej nie trzeba robić. A zapis gry jak i plik apk mało zajmują.

Odin oczywiście jest zawodny. Bo zawsze mozesz coś źle zrobić, jak nie będziesz trzymał się instrukcji. A tek to znikome. Chyba, że wgrasz soft nie z tego telefonu lub podczas wgrywania wyciągniesz kabel USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat w moim przypadku wyjęcie kabla USB podczas wgrywania jest dosyć dużym zagrożeniem, ponieważ mam strasznie zajechane już wejście w telefonie i wystarczy ruszyć telefonem żeby kabel wypadł :(

Znalazłem też pewne tymczasowe rozwiązanie: wszedłem w konta i synchronizacja > wybrałem konto google (nie wiem czy ma znaczenie które konto wybieram, sprawdze jak znów synchronizacja wróci) daje Synchr. teraz a potem od razu Anuluj Synchr. i na jakiś czas pomaga, ale w końcu wróci ciągła synchronizacja, wtedy musze to powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Ja Ci dałem rady. Jak nie chcesz się do nich dostosować no cóż...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabiore się za to, ale później. I mam jeszcze pytanie: Jak by ten kabel jednak wypadł podczas wgrywania, to czy wystarczy od nowa wgrać, czy telefon się zepsuje ? I czy wtedy da się jeszcze go jakoś uratować ?

Dziękuję za wszystkie twoje odpowiedzi Pietr !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi