Skocz do zawartości
ddk2

[ROZWIĄZANE]Czy na każdy tablet można wgrać CM i zrobić roota?

Rekomendowane odpowiedzi

ddk2

Cześć, mam tableta, którego producent już nie wspiera, a że od samego początku płynność wgranego androida pozostawiała wiele do życzenia, to pozwolilem zadać sobie pytanie jak w temacie. Tablet to nie przyslowiowy chińczyk no-name. Otóż wgrany system i jego interfejs niekomfortowo muli i przycina, reakcja na dotyk bywa dluzsza niż w moim starym tablecie z czystym andkiem ale dwukrotnie gorszymi parametrami. Pytanie brzmi czy mając taki tablet mogę jakoś wgrać na niego CM ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

"Nie przysłowiowy chińczyk no-name", więc jaki? Podaj dokładną markę i model. Wróżbity Macieja na forum nie mamy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Skoro zwracasz się tu na forum to wróżę że nie znalazłeś po internetach żadnego custom romu na swój tablet- wpisanie w google "nazwa_tabletu custom_rom" i naciśnięcie enter trwa krócej niż założenie konta na forum;)

więc zakładamy że nie ma wsparcia, przeportowanie CM na niewspierany tablet jest możliwe ale wymaga bardzo dużej wiedzy, więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi tak ale małe szanse;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ddk2

Dokladnie, zadnego custom romu na ten sprzet nie ma. Tablet to snakebyte unu RK3188 i 1GB ram. Myslalem po prostu, ze tablet jak kazdy inny robiony na tych samych podzespolach moze przyjac kazde oprogramowanie oparte o androida.

A jak z rootem? Np. Logujac sie na apce allegro, wyswietla monit iz dane moga nie byc bezpieczne, gdyz urzadzenie posiada superuser, natomiast rootchecker temu stanowczo zaprzecza. Nigdy nie probowalem go rootowac i zastanawia mnie czy mozliwe jest to na urzadzeniu, do ktorego nie ma custom romu.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

CM na twój tablet wgrać się nie da. Co do roota, to z tego co piszesz posiada soc Rockchip, możesz więc spróbować tego programu: http://androidxda.com/download-root-genius

Pamiętaj jednak że ryzykujesz uwalenie systemu, a romu fabrycznego ani zadnego customa na ten tablet nie znajdziesz więc jeśli uwalisz system to tablet do wyrzucenia.

Mój tablet PipoP1 też ma procek Rockchip tyle że nowszy i root bez problemu. Jak zadziała na twoim, nikt nie wie

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ddk2

OK dzięki. A macie jakieś pomysły na wywalenie chociaż tej zamulającej nakładki producenta albo ogólnie przyspieszenie tabletu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

podstawa to zmiana launchera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ddk2

DZIĘKI!

Zainstalowałem Smart Launcher 2 i tablet dostał skrzydeł. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak miło jest korzystać w końcu ze sprzętu, który w końcu chodzi jak należy. Tak niewiele było potrzeba. Super, jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi