Skocz do zawartości
fabianos2

Jakość zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy Z3C!

Zwracam się do was z pytaniem odnośnie jakości zdjęć jakie można zrobić aparatem w tym smartphonie. Wczoraj wybrałem się w nocy na przetestowanie jakości zdjęć, dla porównania miałem jeszcze samsunga s4. Porównując doszedłem do wniosku, że Z3C słabiej naświetla lewą strone(zdjęcie wychodzi po prostu ciemniejsze po lewej stronie) oraz dużo słabiej działa lampa błyskowa. Następna sprawa to odległość. Bez użycia zooma w Z3C zdjęcia wydają się bardziej odległe. Oczywiście kombinowałem na różnych ustawieniach aparatu i nic z tego. O jakości zdjęć nie wspomnę. I teraz pytanie. Czy w waszych sprzętach też tak jest, czy trafił mi się jakiś felerny egzemplarz?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radexon

Moim zdaniem Sony ma bardzo dobry aparat ale niestety oprogramowanie nie urywa i mało dopracowane jest. Na myśli mam tu to , że mało soft Sony wyciska z kamery.Tryb lepsza automatyka to tragedia jest w większości przypadków.

Poprzednio miałem Note 2 i moim zdaniem lepsze zdjęcia robił.Owszem w dzień Z3 fajne robi ale jak pochmurno i szaro to nie urywają zdjęcia.

Edytowane przez radexon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A orientowałeś się może może, czy jakaś inna apka aparatu działa lepiej? Podobno snap camera działa dużo lepiej, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radexon

Niestety nie próbowałem

[Dodano: 11.06.2015 - 11:24]

Trybem manualnym idzie lepsze zdjęcia wypstrykać ale nie mam na to czasu się bawić jak robię foto :)ogólnie telefon na duuży plus ale aparatem się zawiodłem trochę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenas

PicsArt_1430742070607.jpgIMG_20150504_142032.jpgPicsArt_1433488531488.jpg

Póki nie mamy dobrych sterowników i do tego RAW to będziemy mieć trochę szumów w słabym oświetleniu :)

Ale na jakość zdjęć nie narzekam :D Manual + Zabawa ISO + 20 MPx + multi ostrość i światło też multi :D

Te trzy zdjęcia to średniaki :) Mam jeszcze lepsze tylko potem łamanie praw autorskich następuje z tego forum ;) Ale na cholerę się z kimś kłócić xD

Edytowane przez Kenas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejo, sorki za odkopanie, lecz w necie oglądałem dużo porównań między Z3, Z3+ i np G4. Mam wrażenie że w Z3+ poproawiono trochę jakość zdjęć i kolory są bardziej żywe. Może coś specjaliści z XDA wyczarują z przeportowaniem z z3+ na nasze Z3C? Ja mam taką nadzieję, mam również nadzieję, że jakiś dobry programista wyda jakiś patch ( jak to było np dla xperii z serii 2011, 2012 ) który podbijał jakość zdjęć, filmów itp... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem ze zgranymi zdjęciami na PC. Mianowicie zdjęcia na telefonie są ładne i wyostrzone, a te na PC są już średniej jakości (brak wyostrzenia). Jak oglądam zdjęcia w galerii na telefonie Z3 Compact to po ok. 1 sek zdjęcia nabierają ostrości. Czy da się coś zrobić żeby na PC zdjęcia były tak wyostrzone jak na telefonie? 
    Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Na tel musisz mieć wl opcje do poprawy kolorów dlatego masz takie super

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi