Skocz do zawartości
matik112

Jaki ROM będzie dla mnie najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę robić niepotrzebnych tematów. Lecz pytanko mam takie. Który rom wybrać? Głównie chodzi mi o szybkość i o brak lagów jakie są na 4.3 sonego i aby nareszcie można było przeglądać internet normalnie :( . Oczywiście uderzam też o root i cwm, bo lubię się czasem pobawić. Panowie co polecacie? Gram w małe gierki marketowe, dużo robie zdjęć, jestem cały dzień na gg wiec 24/7 wifi/3g. Jeśli bateria na którymś z tych jest porównywalna ze stockiem czyli u mnie około 15 godzin lub wieksza to wywalam wszystko i instaluję :) Proszę o pomoc :P

Edytowane przez Cripex
    Zły dział - Romy&Modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

W sumie to wszystkie custom ROM'y są płynne. Wszystko zależy od tego co Ci się najbardziej spodoba i jak bardzo chcesz ingerować w telefon (odblokowywanie BL).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomnialem dodać, że problem z wyborem mam bo niestety mój telefon jest z Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Zainstaluj Existenz, a jak Ci prędkość nie będzie odpowiadała to przejdź na CM10 (tutaj z grami gorzej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to jest dobry dział ponieważ jestem mało zorientowany w tym wszystkim.

Mianowicie mam taki dylemat mały.. Na swojej Xperii SP mam zainstalowany soft 4.3, ale jak zdążyłem zauważyć to coś nie za dobrze daje sobie radę jak na moje oko.. Miga mi ekran, na prostych grach łapie małe zawieszki, jak używam zbyt długo przeglądarki to łapie dłuższe zawieszki.. Zastanawiam się właśnie czy zostać przy obecnym 4.3 lub może spróbować czegoś tego typu:

http://forum.android.com.pl/f868/sp-4-3-lb-and-ub-12-1-a-0-266-existenz-ultra-2-1-5-ota-dual-recovery-20-02-14-a-344861/

lub tego:

http://forum.android.com.pl/f868/sp-4-3-lb-and-ub-12-1-a-0-266-existenz-black-edition-1-0-5-ota-dual-recovery-20-02-14-a-390662/

Ktoś używał tych ROM'ów? Według was zainstalowanie jednego z tych romów poprawi mi działanie mojego telefonu? ;)

Z tego co pamiętam to moja Xperia na 4.2.2 działała jakby lepiej i płynniej niż teraz na 4.3.. ;)

Proszę o jakieś rady .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Wgraj, sprawdź. To nie boli. Naprawdę.

Aktualnie jestem na tym niżej (Existenz Black) i jest pomiędzy CM11, a stockiem jeżeli chodzi o płynność :)

W grach sobie jednak o niebo lepiej radzi od CM

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Cripex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy aktualizacji przywracałeś ustawienia fabryczne? Tzn wipe. Jeśli nie, to zrobiłbym to teraz.

A jeżeli robiłeś, to polecał bym zmienić na coś tylko odchudzonego, np. PureXSP. W wersji 1.04 chodzi nadzwyczaj dobrze, nawet nie myślę o zmienianiu go na coś innego.

Sam android 4.3 chodzi bardzo dobrze, nie ma ogólnie czego się przyczepić nawet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten PureXSP to jej po prostu odchudzona wersja 4.3? Ja dodam tyle ze mam roota w telefonie to chyba też można uznać za odchudzenie telefonu ;-) prosił bym o ewentualny link do tego romu ;-) a i jeszcze jedno, te romy co wstawiłem pod względem płynności działania są gorsze od zwykłego 4.3?

Wysłane z XPERIA SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Roota nie można uznać za odchudzenie. To zupełnie co innego.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli w tym romie PureXSP co takiego jest zrobionego że jest odchudzony? I ewentualnie prosił bym o link do tutoriala od tego romu żebym mógł go sprawdzić ;-)

Wysłane z XPERIA SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi