Skocz do zawartości
matik112

Jaki ROM będzie dla mnie najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

art3Q

Mam od wczoraj ten rom,całkiem niezły ale różnicy w działaniu pomiędzy nim a stockiem .205 zbytnio nie zauważam (205 miałem w wersji rooted i deodexed, powywalane trochę niepotrzebnych aplikacji). Działa bardzo dobrze, główna różnica to chyba tylko wygląd z Xperii Z2. Mnie osobiście denerwuje w nim kilka rozwiązań jak na przykład zbyt mały navbar, obracający się lockscreen czy blokowanie ekranu poprzez naciśnięcie zegara na górnym pasku ale może w wolnej chwili dostosuję to bardziej pod siebie (tj powywalam te funkcje :P), dla innych takie rozwiązania mogą to być zalety a nie wady ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lolobolo

Jak się udasz do salonu Orange to odblokują ci bootloader za 90zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć chociaż forum odwiedzam juz od ponad pol roku, dopiero teraz założyłem konto i postanowiłęm napisac pierwszy post:

Witam kupiłem xperię sp na poczatku marca miał 4.3 soft , zainstalowalem w nim flashtoolem 4.1.2 z cwm /twp , zrobilem root i soft działa super nie zawiesza się jak 4.3 jest naprawde fajny, ale juz mi się znudził i chciałbym zainstalować cos nowego. Czytalem ze CM11 ma słabą wydajność , ale juz są jakies w nim poprawki - po zainstalowaniu trzeba samemu poprawiac w nim wydajnosc czy juz jest to zrobione w tych poprawkach ? Zależało by mi żeby jak najprosciej zainstalowac soft i się odrazu nim cieszyć bez zawieszania się telefonu. Co mi polecicie proszę odrazu z instrukcją jak to zainstalowac, bo widzialem ze w niektorych softach trzeba najpierw instalowac stocka, pozniej robic cwm jakies wipe !?...!?

jak to zrobić ? trochę to skomplikowane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poleci ktos dobrego stabilnego ROM'a? Bez irytujacych bledow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XperianZe ROM KK v2 jak ten rom sprawuję się w porównaniu do stocka 4.3 (205)? Czy może warto odrazu przeskoczyć na CyanogenMod, Crystal? nie sledziłem tematu z romami dlatego się zagubiłem a przydała by się zmiana bo stock zaczął życ swoim życiem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DvD93

Crystal polecam, niedługo ma być update :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Szukam jakiegoś ROMu (najlepiej na androidzie 4.3 lub 4.4) na którym nie zdarzają się restarty jak w przypadku np. 12.1.A.205. Mam plusa i zresetowanie apnów nic nie daje. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustaw APN ręcznie. Nie pobieraj ustawień ze strony tylko je przepisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreaX

Cześć wszystkim ! Jako iż system stockowy zaczął mnie irytować (ciągłe włączanie/wyłączanie się klawiatury) wyłączanie się przeglądarki podczas przeglądania np. FB, oraz zatrzymywanie się odtwarzacza muzyki podczas grania np. w Clash of Clans prosiłbym Was, będących na bieżąco w temacie ROMÓW na SP LB o polecenie czegoś godnego uwagi ;-) Dzięki za pomoc i pozdrawiam ! :banan: Myślałem o CM 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja najbardziej polecam ten rom:[ROM][PORT][CM11]CyanogenMod11s for XSP | Xperia SP | XDA Forums

Jeżeli chodzi o wydajność w grach i wygląd z Z3 to ten:[ROM][LBL/UBL][Android 4.3]1ll1ll&… | Xperia SP | XDA Forums

---------- Post dołączono o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Ale ten drugi ma problem z zegarem i kalendarzem;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi