Skocz do zawartości
GeoHot

Xperia E4G (E2003, E2006, E2053) - wątek zbiorowy.

Rekomendowane odpowiedzi

L0u156

@@marcinsosnowski1 miałem tak samo. Liczne wgrywanie stocka od sony dawało efekt na 2-3 tygodnie góra, odesłałem nawet na gwarancję, ale tam to tylko softa wgrali od nowa, a telefonu nie miałem przez 2 tygodnie. Moim zdaniem ten telefon poprostu tak ma. Po wgraniu stocka telefon chodził płynnie, po w/w czasie robił się straszny muł, tak jak opisujesz. Ja rozwiązałem ten problem kupując inny telefon, a próbowałem wielu metod, roota, wywalania bloatware, hibernowania aplikacji, generatora entropii, ram managera pro i innych tego typu śmieci. Wszystko o kant tyłka rozbić, soft od sony jest tak skopany, że szkoda "szczempić" ryja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@L0u156

Winiłbym bardziej dość głupią decyzję producenta o wydawaniu telefonu z taką pojemnością pamięci ram. Może to i wyszłoby drożej w ogólnej cenie ale byłby już to całkiem przyzwoity telefon z dość ciekawym chińskim procesorkiem który głupi nie jest. Niestety, 1GB już na te czasy wydaje się być za mało. Po 2 tygodniach użytkowania telefon dalej chodzi szybko i nie tnie sie jak imigranci przy norweskiej granicy lecz przy takiej ilośći ramu (ustawienia pokazują ~300-400MB wolnego ramu) to mam problem z przeglądaniem w Firefoxie który to nie jest taki ramożerny jak Chrum i z utrzymianiem np. GG który też za dużo ramu tam jakoś nie bierze. Miło by było zobaczyć wkońcu jakiś dewków którzy przeportują CM12 do E4g z np. Elephone P8000 (MT6752 i MT6732 z E4g to prawdopodobnie to samo tylko uboższy o 4 rdzenie, "mniejszą" obsługę mpix przez aparat i takie tam inne ficzer, wszystkie programy sądzą iż w E4g siedzi właśnie 8rdzeniowy MT6752), wkońcu też Sony udostępnia źródła do AOSP dla tego modelu telefonu więc jedyną przeszkodą trudną do ominięcia jest prawdopodobnie recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uFo125

Czy do wgrania softu przez emma muszę odblokować bootloader???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

@@uFo125 Z tego co pamiętam to tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi sie wywalić to coś od sony i przywrócić stockowy Androidowy. <3

Udało mi się też przyśpieszyć nieco telefon wywalając kolejne appki z telefonu typu RemoteControl, Throw, różniaste widgety, motywy , wtyczki do FB; twittera czy Picassa bądź też google. Troche ramu przybyło aczkolwiek nie wiem czy to u mnie się to dzieje czy u innych też ale w ustawieniach miewam ponad 400-450MB wolnego ramu (wliczając to też co jest w tle) ale w appkach pokazuje mi niecałe 200 bądź w licznych przypadkiach 250, zgaduję że przez brandowany rom (niezmieniałem go od "nowości" czyli wtedy kiedy przyszedł, poprostu wgrałem roota bo miał już 1.28, walnąłem aktualizacje i powywalałem appki dołączone z fonem) mam taki problem z wyciekiem pamięci.

Edytowane przez lucky512

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiej firmy szkło ochronne polecacie na tego smartfona? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@@Robercikxdd przejrzyj ofertę 3mk albo nilkina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyszedl recovery dla E4g.

http://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/twrp-recovey-sony-xperia-e4g-t3425174

edit: nie liczcie narazie na wysyp romów, są problemy z odpakowaniem boot.img .

Edytowane przez lucky512
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xposed na e4g ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Xposed na E4g działa bezproblemowo. Sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi