Skocz do zawartości
GeoHot

Xperia E4G (E2003, E2006, E2053) - wątek zbiorowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś potrzebuje recenzji (tekstowej) : http://90sekund.pl/test-recenzja-opinia-sony-xperia-e4g-e2003-solidny-smartfon-na-start/

Jeśli ktoś potrzebuje zdjęć wykonanych xperią e4g : https://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157652874097282 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

niestety e4g nie ma stereo a xLoud od kad nie ma sony ericsson a tylko sony to xLoud jest po prostu do du*y.. na byle Xperi neo jest głośniej. jak będę miał e4g i jeśli powstanie cwm zrobię mod na dźwięk

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

O.o. Ogarniasz takie rzeczy? Ale chcesz wykręcić głośność napięciem na głośniku, czy cyfrowo np kompresją, clippingiem... Bo jak cyfrowo, to sony nie zostawiło dużego pola do popisu ;). Dźwięk z głośniczka przy xLoudzie jest miażdżony kompresją do prostokątnego śladu chyba... :x
    jeszcze nie wiem jak najpierw muszę mieć tel żeby coś zacząć :-) na live zrobiłem raz mod polepszajacy znacznie jakość. a że mam bzika na punkcie głośności to będę na pewno coś działał jak tylko będę miał ten tel i jak tylko będzie cwm bo nikt nie będzie pojedynczych plików ręcznie dawał w system :-)

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem tego telefonu od około miesiąca. Jeśli chodzi o działanie to nie mogę na nic narzekać. Nie mam problemów z dotykiem, czy działaniem samego systemu i aplikacji czy gier. Za to pojawił się problem z podłączaniem słuchawek. Przy podłączeniu jakiegokolwiek kabla jack (oprócz zestawu słuchawkowego Sony, który dostałem z telefonem) występuje dosyć denerwujące brzęczenie.

Nie mogę również podpiąć pendrive poprzez odpowiedni kabel.(na poprzednim Xperia M nie było problemu, czyżby Sony zaliczało regres?) To znaczy mogę, ale telefon nie reaguje na podłączoną pamięć.

Nie działa LTE. Tylko gdy włączę tą funkcję to telefon gubi zasięg. 

System nie zwalnia pamięci po zainstalowaniu aplikacji ręcznie poprzez wrzucenie plików np. gry do folderu Android/OBB. Przykładowo: zainstalowałem gta san andreas, a po usunięciu brakowało mi tych ok. 2gb w wolnej pamięci. Przywrócenie ustawień fabrycznych dopiero to naprawia.

Samo wykonanie telefonu jest fajne. W sumie Sony mało się od siebie różnią, ale mi ich design odpowiada. Prosty i elegancki :) Obudowa nie trzeszczy, nic nie strzela. Minusem jest wbudowana bateria, chociaż póki co nie muszę na nią narzekać, bo trzyma około 3-4 dni przy średnim używaniu. 

W aplikacji Messenger występują lekkie błędy związane z wyświetlaniem grafiki (ikonka informująca o tym, że ktoś odczytał twoją wiadomość) 

Zastanawiam się czy to wszystko jest sprawą oprogramowania, czy wadą sprzętu. Poczekam na jakąś aktualizację i jeśli to nie pomoże to oddam na gwarancję. Chyba, że forumowicze coś zaradzą:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hegres

Witam. Jestem posiadaczem tego telefonu od około miesiąca. Jeśli chodzi o działanie to nie mogę na nic narzekać. Nie mam problemów z dotykiem, czy działaniem samego systemu i aplikacji czy gier. Za to pojawił się problem z podłączaniem słuchawek. Przy podłączeniu jakiegokolwiek kabla jack (oprócz zestawu słuchawkowego Sony, który dostałem z telefonem) występuje dosyć denerwujące brzęczenie.

Nie mogę również podpiąć pendrive poprzez odpowiedni kabel.(na poprzednim Xperia M nie było problemu, czyżby Sony zaliczało regres?) To znaczy mogę, ale telefon nie reaguje na podłączoną pamięć.

Nie działa LTE. Tylko gdy włączę tą funkcję to telefon gubi zasięg.

System nie zwalnia pamięci po zainstalowaniu aplikacji ręcznie poprzez wrzucenie plików np. gry do folderu Android/OBB. Przykładowo: zainstalowałem gta san andreas, a po usunięciu brakowało mi tych ok. 2gb w wolnej pamięci. Przywrócenie ustawień fabrycznych dopiero to naprawia.

Samo wykonanie telefonu jest fajne. W sumie Sony mało się od siebie różnią, ale mi ich design odpowiada. Prosty i elegancki :) Obudowa nie trzeszczy, nic nie strzela. Minusem jest wbudowana bateria, chociaż póki co nie muszę na nią narzekać, bo trzyma około 3-4 dni przy średnim używaniu.

W aplikacji Messenger występują lekkie błędy związane z wyświetlaniem grafiki (ikonka informująca o tym, że ktoś odczytał twoją wiadomość)

Zastanawiam się czy to wszystko jest sprawą oprogramowania, czy wadą sprzętu. Poczekam na jakąś aktualizację i jeśli to nie pomoże to oddam na gwarancję. Chyba, że forumowicze coś zaradzą:)

Lte gubi zasięg, bo widocznie nie ma u Ciebie zasięgu do LTE. Przypominam, że Lte to sieć 4 generacji i nie wszędzie jest do niej zasięg.

Co do zwalniania pamięci, to może spróbuj ręcznie wywalić pliki z android/obb ;). Mi tam zawsze po odinstalowaniu wraca pamięć.

Jaki masz numer kompilacji softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LTE mi działa, bo używam go na co dzień w modemie huawei. Po usunięciu aplikacji nic z niej nie zostaje w folderze android/obb, sprawdzałem wiele razy.

dzisiaj pobrałem jakąś aktualizację, niestety nawet na stronie Sony nie napisali co poprawia. Numer kompilacji: 25.0.A.1.42

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hegres

Hmm. Dziwna kompilacja.. E4G na pewno (nie zwykła e4 czasem?)? Ja mam 25.0.A.1.48. Nie mam problemów z LTE i z aplikacjami, ale multi-touch leży...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno. Przecież E4 nie posiada w ogóle LTE. Łap screena:

116378716_wapnrxr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CTRL85

OTG nie działa bez roota/odpowiednich apek.

dzisiaj pobrałem jakąś aktualizację, niestety nawet na stronie Sony nie napisali co poprawia. Numer kompilacji: 25.0.A.1.42

Poprawia błędy w dotyku.  

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie. A co ze słuchawkami i głośnikami? czy komuś z was też brzęczy po podłączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

Mi nic nie brzęczy :)

A ta aktualizacja to jest do pobrania z poziomu telefonu?? Mi jej nie widzi, moja kompilacja to 25.0.A.1.28 ( telefon z play)

Edytowane przez kozolelek123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi