Skocz do zawartości
Cezary Kowalski

Instalowanie apek na karcie [Lollipop]

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Ostatnio wgrałem sobie CM12 na mojego Sensation (nie wiem jaki to jest, podobnież bez żadnej końcówki ale wyglądem pasuje do XE) i mam kilka problemów. Jeden głównie opiszę tu a jeden poboczny dam na koniec.

Meritum

Jak instalować apki bez wstępnego instalowania ich na telefonie? Apką usunąłem inne apki systemowe, wcale mi nie potrzebne (tak, jest root, S-Off itd.) Zostało mi lekko ponad 300 Mb (teraz około 200). Chcąc zainstalować apkę zajmującą 400 Mb dla przykładu wyląduję na komunikacie o braku pamięci. Kartę mam 32 Gb Sandiska, więc warto ją wykorzystać. Próbowałem jakimś programem do montowania apek ale to tylko zainstalowane i do końca to nie działało. Macie jakiś pomysł? Przypomnę tylko, że to Andek 5.0.2. Wgrałem go i już nigdy się nie przesiądę, fakt faktem, jest dopiero w budowie ale wykorzystanie baterii spadło znacznie. Jest dużo szybszy (wcześniej miałem KitKata, który był mniej więcej taki sam jak 2.3), wygodniejszy i bardziej przejrzysty. 

Problem drugorzędny

Nie wiem dlaczego, ale po wgraniu własnego dzwonka MP3 (wgrywam go do media/audio/ringtones) i wybraniu w ustawieniach zadziała, pierwsze połączenie, dzwonek działa. Po jakimś czasie się zawsze resetuje do standardowego. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Spróbuj tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Nie wiem czy CM12 dla Lizaka wspomaga zapis na karcie SD. Gruntownie Google to zablokowało dla naszego bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stworzyłem partycję na karcie za pomocą 4ext i użyłem jakiejś aplikacji, mounts2sd chyba i pomogło. Nie mam pojęcia jak do działa, gdyż stworzyłem niby cztero gigową partycję (była największa możliwa...) a wszędzie pokazuję się, że lekko ponad 1 Gb mam miejsca :/ Ale działa. Jednakże chyba zrobię downgrade, bo telefon nie wyrabia z tym systemem już jak się tak pobawiłem i mam straszne zawiechy. Jak na początku wymiatał tak teraz leży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi