Skocz do zawartości
trybicki14

Problem z kalibrowaniem baterii.Za szybko?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Uzywam romu SwiftDroid RC1 CM7. Teraz tak. Wgrałem rom na niepełnej baterii,wskaznik baterii skakal. No nic,skalibruję baterię. Sciagam Battery Calibration. Z marketu. Telefon by podpiety do gniazdka 1 dzien,moze nawet i ze 4 godziny jeszcze. Czyli dlugo. No wreszcie skalibruje baterie,a tu nic,nadal jest 99%. No to tam pisze ze mozna skalibrowac wczesniej. No to nic. Kalibruje baterie. od tamtego czasu bateria nie trzyma dnia nawet,a telefon lezy nie uzywany. Jest na to jakas rada,by weszlo na 100% i skalibrowac od nowa? ;)

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bambo4

Pierwszą kalibrację robiłem właśnie na 99% i bateria nie wytrzymała 24 h.Drugi raz zrobiłem na 100% i 4200mV.Też miałem non stop 99% ale jak wyświetlał się komunikat o pełnym naładowaniu to odłączałem na 1-2 minuty ładowarkę i podłączałem znów.Tak z dwa razy.W końcu pokazało się 100%(ten moment trwa krótko więc obserwuj tela) i zrobiłem w tym momencie kalibracje.I eureka!Dopiero wczoraj podłączyłem ładowanie po 4,5 dnia.W tym czasie wifi 2 godziny dziennie i 15-20 minut rozmów na dobę.Dasz radę:hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra spróbuję tak,ale nie wiem co jest,bo tylko na 99%było. Dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flash przy 100% (4200mV) jest fizycznie niemożliwy, bo telefon musiałby jednocześnie być podłączony do ładowarki sieciowej i do kompa.

Ale pomijając to...

Wgrywałem RC0 i RC1 na "prawie" w pełni naładowanym telu i wytrzymywał do 24h a dużo się nie bawię.

Później była kalibracja przez Battery Calibration przy 100% i nadal wytrzymywał do 24h.

Ponowna kalibracja przez recovery i nadal do 24h.

Problem tylko z tymi dwoma wersjami CM7, poprzednie trzymały 2-3 dni przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Aha i problem ze stanem baterii nasila się przy internecie z sieci, niezależnie czy 3G czy 2G robi się masakra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiało byc po prostu wyzsze napiecie,telefon na 2.3 od joe nabil 100% a na mur4ikowym nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tyra3l

W moim przypadku zawsze daję radę naładować do 100 %, 4200 lub 4196 V. Najlepiej to rozładuj telefon do końca aż się nie będzie chciał włączyć a potem wepnij go w ładowarkę na 12 lub 24h. W moim przypadku pomogło. Telefon trzyma od 2 do 4 dni. Dodam, że wszystkie ROMy jakie wgrywam wgrywam na nie pełnej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra,będe naparzał z 3 godziny w gry,słuchał muzy.

Jutro podładuje,i napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi