Skocz do zawartości
szefxxx

[Rozwiazano]V20P-małe użytkowanie- dropy po 30% baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

podsiadam wersje EU 2GB Ram/16 GB flash. Aktualnie mam stocka bazującego na V20P. Posiadam roota. Telefonu używam bardzo mało. Nie włączam Wi-Fi, LTE,GPS ani żadnych gier czy wymagających aplikacji. Rano odłączam telefon od ładowarki. Wieczorem mam 4% koło 23. Generalnie w ciągu dnia wysyłam parę sms i dzwonię do 10 min. W ciągu dnia mam co pare godzin dropy po 10-20%. Telefon leży na biurku nie używany. Sprawdzałem Wakelock Detectorem, nie mam żadnych procesów co bronią przed sleepem.

Zmieniałem kernele, obniżyłem tatkowanie, napięcie CPU i rozdzielczość. Dalej to samo. Przesiadłem się na romy CM based. Taki sam efekt. Nie uwierzę, że przy takim użytkowaniu nie można zakończyć dnia z 50-80% baterii, zwłaszcza, że na czas snu przełączam w tryb samolotowy. Czas wyświetlacza wynosi zaledwie 15-20min. Zawsze mam nastawione na 2G. Rozładowałem baterie do zero - nie możność włączenia telefonu. Naładowałem 3x na wyłączonym telefonie. Nic nie pomaga.Robiłem wipe cache. Pytanie, czy ma sens wysyłać na gwarancje? Zmieniać baterie?

Edytowane przez szefxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj jeszcze raz czysty 20p i zapodaj zdjęcia z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809.

Szczególnie, żeby były podane wakelocki, zużycie przez poszczególne aplikacje i deep sleep.

Spróbuj do zrobić z po zjechaniu z 100% do kilku procent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Spróbuj zrobić wipe dosłownie wszystkiego

Nawet pamięci wew. 
    Wgraj od nowa jakiś soft najlepiej ten co masz. bo jest dobry. A i jak potrzebujesz pomocy pisz na GG.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie na temat...
    Jeżeli ma dropy również na innych romach( opartych o inne kernele ) spróbował bym flashtoolem do podstawy przywrócić i znowu walnąć root i recovery.
    Jeżeli to nie pomoże- Bateria pada albo płyta do wymiany.
    zaraz się zaczną dywagacje dlaczego płyta, otóż może być na niej spięcie i pożera baterię jak szalona albo procek może mieć problemy z deep sleepem...
    Spróbuj najpierw flashtoolem podstawowy system wgrać i sprawdzić czy dalej masz dropy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi:) Wlasnie od tego zaczne;) Ale cos mi sie zgadaje ze gwarancja sie skonczy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod temat gdyż ostatnio trafiła mi się bardzo dziwna sytuacja. 
    Wybrałem się w góry więc na starcie odpaliłem sobie GPS + endomondo + mapy googla aby co jakiś czas sprawdzić czy dobrym szlakiem idę, ekran prawie cały czas wyłączony. 
    Tuż przed celem (swoją drogą pozdrawiam bardzo zarządców Karkonoskiego Parku Narodowego, nie ma jak zamknąć 500m przed celem jedyny szlak do niego prowadzący i nie poinformować o tym na żadnej z tablic informacyjnych na trasie)  telefon zrestartował się 3x pod rząd i nagle stracił 30% baterii. 

Jakiś pomysł co się mogło stać? 

Screenshot_2015-05-30-12-57-05~01.jpg?si 

Notatka od Moderatora: DoNaTeLo
    wykrzyk.png Wkleiłem za Ciebie :)
    Edytowane przez DoNaTeLo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi