Skocz do zawartości
franekmat

Przechodzisz do Play? Chcesz uzyskać dodatkowe minuty? Zajrzyj tutaj ;)

Rekomendowane odpowiedzi

PZLT

@piotrzet23 

Ilość nadajników możesz sobie sprawdzić chociażby w  Wykazie UKE. Chyba przespałeś ostatnie 2-3 lata.

Graficznie wygląda to tak -> obrazek zapożyczony od użytkownika p2225 z forum #####

Spoiler

HDlGR93.png

Co do prędkości - cóż na 15MHz zapchanego pasma LTE1800 w T-Mobile trudno o satysfakcję, a jak piszesz: "jak mają inne częstotliwości które nie są po zapychane" - fakt ... dość trudno zapchać niewykorzystywane pasma <rotfl>.

Piszesz, że poziom usług w każdej sieci kuleje - no prawda, ale w T-Mobile jednak zdecydowanie bardziej.

Ilość awarii - zajrzyj choćby na downdetector. T-Mobile zaraz po Orange zdecydowanie liderują w ilości awarii.

Ceny telefonów - to może być dla ciebie objawienie, ale - zdecydowanie taniej jest wziąć pożyczkę i kupić telefon w sklepie niż od operatora (dowolnego).

Oferty - na twoim przykładzie - wystarczy przenieść numer do Play i za darmo przez 5 miesięcy masz to co w TM za 25/mc. Co za pół roku zrobisz w prepaidzie (który z założenia ma być krótkoterminowy) albo skorzystasz z innej promocji albo z oferty innego operatora. Zresztą te 25/mc to i tak więcej niż w okołoplusowych sieciach (a2, premium). Jeśli już tak, to zajrzyj też do wirtualnych playa ;)

I na koniec, skoro piszesz:

Godzinę temu, piotrzet23 napisał:

Tak wiem play szuka teraz takich osób które będą ich bronić bo się zaczął odpływ klientów przez zasięg i słabe oferty

Jasno tym wskazujesz na twoje własne motywacje. T-Mobile i te wpisy na różnych forach, wpisy którymi się po prostu kompromitujesz.

Korzystam z dwóch różnych operatorów (prywatnie i służbowo) więc porównanie mam bieżące. Mogę nawet dodać, że do niedawna jednym z tych operatorów był TM. Jeśli chodzi o mnie, ja się cieszę że mam możliwość wyboru operatora, nie czuję się z żadnym związany emocjonalnie.

Ty za to, najwidoczniej potrzebujesz lekarza, dobrego lekarza.

Edytowane przez PZLT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PZLT

Skoro takie są pozapychane w T-Mobile to czemu są zawsze na pierwszych rankingach prędkości? A play na ostatnim miejscu różnica jest spora bo przeważnie koło 7-8 Mb/s. Downdetector proszę wchodzę nie ma niestety żadnych zestawień ale jest sekcja roziwązane awarie play daty w październiku 24,30,31 s tmobile 9,16,30 więc widać kto ma więcej. Po za tym sprawdź na fb tą stronę zna o wiele więcej osób i zobacz ile jest narzekania i ss po 1-2 Mb/s lub że internet nie działa wcale porównaj sobie i  wtedy pisz a nie wypisujesz bzdury. Ceny telefonów to kolejny mit w T-Mobile wystarczy niektóre modele nie mówię że wszystkie wychodzą taniej niż kupić w sklepie i osobno ofertę. Co do tej oferty na kartę w T-Mobile jest możliwość korzystania z niej za darmo  3 miesiące. Po za tym wirtualni nie mają roamingu więc jak już porównuj to samo a nie coś innego. Jak widzę to na razie ty się kompromitujesz czym udowodniłeś to w swoim poprzednim wpisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Byłem teraz w górach 3 razy, Tatry. Mam telefon dual sim. W jednym slocie mam Nju a w drugim Play na kartę. We wrześniu miałem T jeszcze zamiast Nju. Niestety, używanie T w Tatrach graniczy z cudem. Jest miejscami edge, miejscami. Orange podobnie ale miejscami nie edge a LTE. Natomiast Play miałem prawie wszędzie (raz Play raz Plus, raz Orange).

Po przekroczeniu granicy (tatry słowackie) T łączył mi się tylko z T SK, Orange z Orange SK a Play z O2, bądź Orange. Nie musze mówić co działało najlepiej. W Warszawie natomiast T na kartę ciagle mi gubił LTE (podobno T tak ma). Nie miałem nigdy problemy z LTE Play i Orange. Co do transferów, zgodzę się z tym że Play ma najniższy ale jakie to ma znaczenie przy YT 720p. Dla mnie żadne. I marketingowy bełkot mnie nie przekonuje.

Każdy niech sobie używa co uważa za najlepsze dla niego i z jakim logiem mu najbliżej. Trzeba testować, bo w różnych miejscach jest różnie.  

Najlepszą dla mnie ofertą jest Nju nie więcej niż 29, albo 39. Będzie dla mnie kozacka po pełnych 6 miesiącach gdzie data mi się zwiększy 2 krotnie, po roku 2,5 krotnie a potem 3 krotnie. Jak Play w prowadzi podobną ofertę, z nowym raomingiem po nowym roku kto wie czy nie wrócę.

T na kartę nie mam mms, jest ograniczona do 15 Mb/s. A abo jest najzwyczajniej drogie dla mnie i słabe jak każda inna sieć i abo.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że problemy z zasięgiem nie zawsze wynikają ze złej woli operatora. Mieszkam na osiedlu budynków 3-piętrowych, więc niskich. Najwyższym obiektem w promieniu 5 km jest wieża kościoła. Gdy odczułam spadki zasięgu zgłosiłam się do BOK i dostałam info, że na wieży był plan dostawienia czwartego sektora w stronę mojej ulicy. Nie zgodził się ksiądz. 

Może też mieszkasz w pobliżu upośledzonych ludzi, który nadal żyją mitami o nowotworach, jakie wywołują fale radiowe. Ci sami ludzie też trzymają telefon przy uchu i ci sami potem piszą, że nie ma zasięgu.

Masz jakieś osobiste problemy ale zrozum, że nie każdy je podziela.

13 godzin temu, piotrzet23 napisał:

25zł prepaid play 6GB sms i połączenia no limits, plus 12 GB sms i poł no limit nie wiem czy są MMS, Heyah 10 GB i wszystko no limit

W playu utrzymaniowóka 25 zł no limits + 10 GB neta. Widocznie jesteś fatalnym negocjatorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

@up potwierdzam miałem propozycje co wyżej ale umowa na 24 m-ce. I dlatego nie zgodziłem się. Odszukaj dziś w email ofertę. Trzeba złożyć wypowiedzenie.

Plush na kartę ma też bardzo w porządku ofertę.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ooo, ja dostałam ale bezterminową :D nie musiałam składać wypowiedzenia tylko powiedziałam w rozmowie, że złożę wypowiedzenie i konsultant od razu przeszedł do opcji za 25 zł :P 

Edytowane przez camdell
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości! Używamy przycisku "@(Wspomnij obok logo)" lub piszemy "@up"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

@up teraz podobno są już bezterminowe (łatwo można uzyskać). Tak bym został przy Play. Masz bardzo dobrą ofertę, nawet jak po 10 GB zwalnia.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Monitkowa

Porównywałem ofertę na kartę a nie na abonament.

Edytowane przez jeronimo
    usunieto zbedny dopisek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PZLT

@piotrzet23

>ciach<

Wracając do tematu wątku. Choćbyś nie wiem jak zaklinał, w miejscach gdzie pracuję, mieszkam i gdzie najczęściej przebywam moje prywatne potrzeby w zakresie łączności spełnia Play (choć nie jestem zaślepiony i uważam że są rzeczy które można i należałoby poprawić). Służbowy telefon obecnie w Orange - jeszcze pół roku temu było to T-Mobile. Pracuję jako wdrożeniowiec w dziale sieci teleinformatycznych.

Dlaczego T-Mobile przestał być u mojego pracodawcy (taka tam firma na nieco ponad 400 pracowników) operatorem. Ano z bardzo prostych przyczyn technicznych:

1. Techniczne - brak możliwości połączeń pomimo "zasięgu" - klienci często narzekali że nie można się dodzwonić, terminale serwisowe bez połączenia - żadnego ani z internetem ani (tym bardziej i tym gorzej) z intranetem. Zrzucanie do 3/2G i brak powrotu, błędne handovery, itd - krótko słaba jakość połączeń i transmisji danych.

2. Biznesowe - choćby opłaty za połączenia na numery stacjonarne, które u wszystkich są w pozycji "nielimitowane" w T-Mobile są płatne (a załatw coś w urzędzie bez stacjonarnego ;))

3. Serwisowe - T-Mobile wdrażał swoją centralę (w firmie) na około 150 numerów. Wdrażał ją 3 miesiące. W tym czasie rekord długości bezawaryjnego działania wyniósł ... około 3 godzin (gwoli ścisłości gdzieś między 19 a 22).

Rzecz cała działa się w mieście Poznań - czyli naprawdę nie koniec świata - Orange ogarnął to w 2-3 tygodnie, więc owszem wymagania jakieś tam były (można by rzec wyszukane), ale nie jakieś przesadne - dało się.

Jeśli chcesz mi udowodnić, że T-Mobile jest lepszy - zapraszam, pokażesz mi to osobiście. Jeśli chcesz mi udowodnić że na wspłódzielonym z Orange LTE1800 (15 MHz) uzyskam lepszą, szybszą, stabilniejszą transmisję niż na choćby LTE1800+LTE2600 (20+10MHz) - zapraszam - (zwracam przy okazji uwagę, że spora część obecnych telefonów agreguje już 3CA).

Jeśli piszesz że telefony w T-Mobile są tańsze niż w sklepie - załóż wątek w dziale T-Mobile - z mojej strony tylko 2 uwagi:

- to jak T-Mobile modyfikuje soft w telefonach i routerach woła o pomstę do nieba. Ja osobiście raczej trzymałbym się z dala od sprzętów T-Mobile, choć uznaję, że większości użytkowników to albo przeszkadza mało albo tego nie zauważają, albo wgrają sobie soft niebrandowany (po czym stresują się gwarancją ;))

- ten ruch to próba nieudolnego naśladownictwa Play (gwoli ścisłości dodam że ja raczej bym to określił tak: "mogą(nie muszą) być nieco tańsze niż w droższych sklepach")

Sugerowałbym tobie również trzymanie się tematyki wątków w których wylewasz swoje żale. Uwierz mi, że osiągasz cel przeciwny do (jak mniemam) zamierzonego.

Edytowane przez jeronimo
    usunieto osobiste wyjazdy co do usera.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka od Moderatora: camdell

Przypominam jaki jest temat tego watku

"Przechodzisz do Play? Chcesz uzyskać dodatkowe minuty? Zajrzyj tutaj  ;) "

Nastepne posty typu "wycieczki osobiste " będą usuwane w całości a użytkownicy odpowiednio nagradzani.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi