Skocz do zawartości
mhm

Kontakty (daty) vs kalendarz

Rekomendowane odpowiedzi

mhm

Czy trzeba coś dodatkowo ustawić, aby w kalendarzu następowało włączenie informacji iż zbliża się/nadeszła data (urodziny, rocznica) przypisana do kontaktu ?

W ustawieniach kalendarza mam podane aby pokazywał wszystkie daty ze wszystkich kalendarzy (łącznie z datami z kontaktów), ale te z kontaktów nie są wyświetlane jak wejdę do kalendarza. Przydałaby by mi się również możliwość wcześniejszego przypominania o zbliżającej się dacie.

Jak w Gmailu skopiowałem z kontaktu datę urodzin do kalendarza domyślnego to dopiero mi się pokazało w telefonie po kolejnym synchro. To co ? Mam teraz wszystkie kontakty przeglądać i kopiować te daty ? Bez sensu.

W ustawieniach kalendarza mam zaznaczone aby pokazywał wszystkie kalendarze łącznie z datami urodzin z kontaktów.

Próbowałem zastosować tą poradę, ale nic to nie pomogło.

Mam jeszcze jeden problem, który może wiąże się z powyższym.

W trakcie synchronizacji telefonu z Gmailem dostaje komunikat "Zbyt wiele usuwanych kalendarzy - Przekroczono limit usuwania - Liczba usuniętych elementów: 26 dla Kalendarza na koncie ......... Co chcesz zrobić ?" Daje mu "Usuń elementy" i mam spokój z tym komunikatem do kolejnej synchronizacji.

Znaczy się, że synchro nie działa poprawnie. Jak to naprawić ?

--

MHM

Motorola DEFY MB525, Android FROYO 2.2.2 (oficjalne, od MOTOROLI)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby data urodzenia pokazała się w kalendarzu, to kontakt musi być w grupie moje kontakty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mhm
    Aby data urodzenia pokazała się w kalendarzu, to kontakt musi być w grupie moje kontakty.

Niestety, to nie to. Wszystkie kontakty mam w grupie "Moje kontakty" i nie widzę dat urodzin w kalendarzu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andik

W kalendarzu na koncie Gmail należy dodać kalendarz niestandardowy:

Inne kalendarze->dodaj-?przeglądaj ciekawe kalendarze->zkładka "więcej"->Urodziny osób z kontaktów i wydarzenia

Teraz będzie dodatkowy kalendarz ze wszystkimi datami z kontaktów. W telefonie musisz się zsynchronizować a następnie w opcjach kalendarza dodać do wyświetlania nowy kalendarze, jeżeli ten sam się nie dodał.

Mam nadzieję, że o to szło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mhm

Mam nadzieję, że o to szło.

Chyba jednak nie to :( Mam w tym miejscu zaznaczony kalendarz "Urodziny osób z kontaktów i wydarzenia" jako subskrybowany. W telefonie też go widzę na liście do wyświetlania, a nie wyświetla :(

Najciekawsze jest to, że w kalendarzu w Gmailu daty urodzin z kontaktów są wyświetlane poprawnie, a w Androidzie nie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaa, czyli w kalendarzu już sa, to wiele wyjaśnia.W takim razie coś namieszalo z synchronizacja (czasem takie błędy generowal mi my phone explorer).

najpierw musisz się pozbyć tego bledu "zbyt wiele usuwanych kalendarzy"

spróbuj wyczyścić cache kalendarza i jego dane, możesz także ręcznie wyświetlić i wywalić wszystkie pozycje za pomocą wyżej podanej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mhm

Winowajcą okazał się program MyPhoneExplorer. Po zmianie systemu na 2.2.2 i hard resecie odtworzyłem backup za pomocą tego programu. W trakcie odtwarzania coś się pokręciło z synchronizacją.

spróbuj wyczyścić cache kalendarza i jego dane, możesz także ręcznie wyświetlić i wywalić wszystkie pozycje za pomocą wyżej podanej aplikacji.

Żadne próby ręcznej edycji listy błędów synchronizacji, czyszczenie cache nie pomogły. Ostatecznym rozwiązaniem, które rozwiązało problem był kolejny hard reset i synchronizacja tylko z kontem na Gmailu. Teraz już bez żadnych dodatkowych ustawień widzę w kalendarzu daty urodzin osób z kontaktów.

---------- Post dołączono o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Za wcześnie odtrąbiłem sukces :( Fakt, po resecie do ustawień fabrycznych zaczęły się pojawiać daty z kontaktów w kalendarzu. Niestety, nie wszystkie. Dla testu wyedytowałem jeden z kontaktów dopisując datę urodzin. I kicha. Nie pokazała się w kalendarzu w telefonie po synchronizacji :( Natomiast pokazała się w kalendarzu na Gmailu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sonax

mam ten sam problem.

w kalendarzu google daty urodzin są widoczne, a w androidzie mi, że jest ustawiona synchronizacja kontaktów, kalendarzy, gmaila widzę tylko swoje urodziny (były dodane w gmailu jako pierwsze).

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wawroo

Sprobujcie jeszcze w ten sposob: menu--aplikacje--zarzadzanie aplikacjami--wszystkie--pamiec kalendarza--wyczysc dane, potem synchronizuj kontakty, gmail i kalendarz.

Sent from my MB525 using Tapatalk

---------- Post dołączono o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Sam sobie odpowiem, ze trzeba by tak czyscic pamiec kalendarza po kazdej zmianie w kontaktach telefonu a przed synchronizacja z kalendarzem. Inaczej dodawanie lub usuwanie elementow z kontaktu nie dziala. Czyli ze lipa. Ale z drugiej strony cos juz jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mhm

Niestety, u mnie to nie pomaga :( Czyściłem dane kalendarza, gmaila, kontaktow. Bez efektów. W Gmailu wsio ok, w telefonie kicha :( Jak dodaje nowy kontakt w telefonie i dopisuje do niego date lub rocznice to w telefonie kicha, w Gmailu po synchro się pokazuje poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi