Skocz do zawartości
danon189

Philips PI3110B2 czy Alcatel One Touch PIXI 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zacząłem poszukiwać taniego, sprawdzonego i dobrego w swojej cenie tableta. Natknąłem się na dwa interesujące mnie modele, czyli: Philips PI3110B2 i AlcatelL One Touch PIXI 7. Z tego co się dowiedziałem to chyba Philips by był lepszy ale wole się zapytać kogoś kto się zna. Tableta głównie będę używał to przeglądania internetu, YouTube, pewnie dość często gry. Jeszcze jedną myślę ważną kwestią jest to że Philipsa bym brał używanego za 130 zł a Alcatela nowego za ok. 170 z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co Tobą kieruje gdy stawiasz takie wymagania na takie koszty... Po tygodniu tablet ten będzie się zacinał. Nie mówiąc już o graniu w gry. Przecież kwota 150 zł za urządzenie elektroniczne przeznaczone do gier jest śmieszna...

Napisz w jakie gry mniej więcej zamierzasz grać. Jeśli w gry 3D i chcesz żeby tablet wytrzymał rok czy dwa to dozbieraj do 700 albo nawet więcej.

Jeśli się upierasz przy tej kwocie to rzuć monetą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie to z grami to trudno bo nigdy nie wiem czy czegoś fajnego nie znajdę. Ale głównie chodzi mi o internet i filmy, gry to takie poboczne wymaganie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Za tą kwotę to żadnego tabletu polecić nie można. Ja osobiście bym nie ryzykował - i Tobie radzę nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jaki byście polecili tak jak najtaniej bo nie potrzebuje jakiegoś wypasionego. Chodzi mi głównie o internet, filmy i ew. jakieś gierki. Chciałbym tak do 200 zł jak się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@danon189

Do 200zł się nie da. Szukaj używanego Nexusa 7 2012 albo nowego lub używanego Lenovo A3500 które są moim zdaniem minimum do Twoich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Igorius

A może Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T110? Znalazłem taki za 240 i do negocjacji, to chyba nie dużo a zwłaszcza że to ma być do internetu i prostych gier. Chociaż nawet i GTA 3/VC by pewnie spokojnie poszło, bo jak patrzyłem na YT to i GTA SA chodzi normalnie. Znalazłem jeszcze Asus Memo Pad HD7, Modecom FreeTab 7001 HD IC i Vido N8oRK. Używane są lekko za ponad 200 zł ale to tam już nie robi wielkiej różnicy.

Edytowane przez danon189

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszukując internet natknąłem się jeszcze na 3 modele:

-Goclever Insignia 700 Pro

-Navroad Nexo Smart Duo

-Goclever Quantum 700N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@danon189

A może Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T110?

Marvell PXA986 + Vivante GC1000 + 1 GB RAM to jednak za słabo, szczególnie gdy do czynienia may z TouchWiz'em.

Przeszukując internet natknąłem się jeszcze na 3 modele:

Szczerze? Dwa pierwsze nie zachwycają specyfikacją a recenzje tych urządzeń... cóż, zdecydowanie więcej wad niż zalet. Trzeci mógłby w sumie być - ma lepsze CPU + GPU od poprzedników -  ale widzę tu tylko 512MB pamięci RAM co przekreśla go gdyż to jest na dzisiaj zbyt mało i będziesz miał lagi, spowolnienia i przycięcia.

Jeśli możesz dołożyć to proponuję abyś zwrócił uwagę na te dwa modele:

http://www.x-kom.pl/p/244146-tablet-7-kruger-matz-eagle-777-rk3168-1024mb-8gb-android-4-4.html

http://www.x-kom.pl/p/216768-tablet-7-lenovo-a7-40-a3500fl-mt8121-1gb-8gb-android-4-4.html

W miarę wydajny procesor + procesor graficzny, 1GB pamięci operacyjnej, dobra rozdzielczość ekranu. W pierwszym trochę mała bateria. Osobićie wziąłbym Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Igorius

Niby ten Kruger&Matz by spokojnie mógł być, o baterie to ja bym się tam nie martwił. Lenovo jest dość ciekawy ale jak by się dało do 250 zł to by było świetnie. Jednak chyba po prostu dołożę to 50 zł i kupię tego Lenovo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi