Skocz do zawartości
Tomasz Jakubczyk

recovery Działające CWM recovery w nowym CUBE.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zanim zaczniesz cokolwiek robić ze swoim telefonem wiedz, że nie odpowiadam za uszkodzenia jeżeli coś pójdzie nie tak.

U mnie to recoveryarrow-10x10.png działa, a mam telefonarrow-10x10.png, w którym dotyk padał przy zmianie recoveryarrow-10x10.png.

Nie wgrywaj tego recovery jeżeli masz starszy niewadliwy model bo nie wiem czy  jest ono kompatybilne ze starszymi modelami CUBA. Postępuj zgodnie z instrukcją a powinno być wszystko ok.

Co trzeba mieć:

STEROWNIKI, które są dostępne na forum.

1. Koniecznym jest zainstalowaniearrow-10x10.png aktualizacji od Myphona, którą jakiś czas temu wydali http://www.myphone.pl/aktualizacja_cube4gb/. Należy wybrać aktualizację dla CUBE od producenta, nie sprawdzałem działania na oprogramowaniu sieci Play. Instalowałem wersję dla Openarrow-10x10.png Marketarrow-10x10.png mimo, że mam telefonarrow-10x10.png w sieci Play i wszystko działa. Należy się oczywiście zastosować do instrukcji zawartej przy aktualizacji. 

Minusem jest to, że traci się swoje dane na telefoniearrow-10x10.png.

2.Należy pobrać paczkę z CWM i plikiem scatter

3.Rozpakowujemy paczkę i umieszczamy te 2 pliki na pulpicie.

4.Pobieramy SP flash tool i rozpakowujemy: 

https://drive.google.com/file/d/0BxTo98zb2oNHWnRaa3NRSnRIR28/view?usp=sharing

5. Otwieramy Flash Tool z prawami administratora.

6. Zaznaczamy opcje with battery 

7. Wybieramy zakładkę scatter loading i wybieramy nasz pobrany plik scatter z paczki.

8. Należy się upewnić, że mamy zaznaczone TYLKO RECOVERY , wszystko inne ma być odznaczone.

9. Klikamy w RECOVERY i zaznaczamy nasze wcześniej pobrane recovery z paczki.

10. Klikamy w DOWNLOAD i podłączamy WYŁĄCZONY telefonarrow-10x10.png, należy wcześniej na chwilę wyciągnąć baterię i włożyć ją spowrotem.

11. Po udanym flashowaniu wystarczy Vol+ plus Power i mamy CWM instalujemy np: Miui, które dostępne jest na forum i cieszymy się telefonem w pełni.

Edytowane przez Mikel25
    Dodano prefix
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś podać klucze deszyfrujące do megi bo nie mogę nic pobrać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś podać klucze deszyfrujące do megi bo nie mogę nic pobrać

Linki poprawione

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam metoda opisana powyżej działa w 100%.

Telefon kupiony w Pleyu na początku stycznia, po próbie wgrania recovery padł dotyk . Z serwisu wrócił z wgranym nowym 

oprogramowaniem. Wgrałem oficjalną aktualizację od Myphona dla telefonów z wolnej sprzedaży. Później CWM recowery metodą z 1 posta i MIUI V6 śmiga, aż miło.

Edytowane przez bombel166

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to Panowie chyba jesteśmy w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś zainteresowany polecam recovery CWM 6.0.5.1 - PhilZ Touch 6.59.0 fajne dotykowe ,rozbudowane ,mocno konfigurowalne recovery.

Zrobione na bazie najnowszej aktualizacji.

Link do stronki z xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2201860

A tu już zrobiona wersja na Cube.

https://mega.co.nz/#!CYYDVCqD!nP_UT7Mi24NMjl3EmSZv_769AWZftIwoHHDX0MQRxuU

wgrywamy tak samo jak CWM opisany w 1 poście

Jeśli ktoś ma: roota ,zainstalowane sterowniki abd i odpali w opcajach programistycznych Debugowanie USB może w paru kliknięciach sam sobie zrobić to recovery i wgrać na telefon.

Wybiera się z tego co pamiętam tylko rozdzielczość ekranu, reszte sam rozpoznaje.

Wszytko robimy na wpełni uruchomionym telefonie.

Tu programik o którym mowa

https://mega.co.nz/#!bFZDiRQY!rakgM7Goa3DjE4ZfFuVjlKDCh9bQmkSKSCXJr224TVw

Nie wiem jak zadziała na tych nowych w których wcześniej były problemy z dotykiem bo mam wersje Cuba na której chodzą od początku wszystkie recovery.

Edytowane przez michalos
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzi ktoś działanie z zainstalowaną aktualizacją dla Play? Nie chcę ryzykować z tym dotykiem.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ricco

chcę zrobić aktualizację do najnowszej wersji od MyPhone i następnie cwm ale... wszystko zrobione cacy sterowniki są tylko jak podłączę tel bez baterii to na okrągło jest dźwięk podłączenia i odłączenia, podłączenia i odłączenia. też tak mieliście lub macie przy flashowaniu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcę zrobić aktualizację do najnowszej wersji od MyPhone i następnie cwm ale... wszystko zrobione cacy sterowniki są tylko jak podłączę tel bez baterii to na okrągło jest dźwięk podłączenia i odłączenia, podłączenia i odłączenia. też tak mieliście lub macie przy flashowaniu??

yup, mam to samo u siebie na windowsie 8.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi