Skocz do zawartości
P3ter

Telefon przestał się ładować poprzez indukcję.

Rekomendowane odpowiedzi

P3ter

Witam!
    Tak jak w temacie, nie mogę naładować bezprzewodowo mojego G3 .
    Ale może opiszę dokładniej o co chodzi. Jakiś miesiąc temu chciałem wypróbować ładowanie indukcyjne, więc zakupiłem jakieś tanie chińskie badziewie - tak wiem, takich rzeczy się nie kupuje   ;)
    Nie powiem, bo trzeba było się nagimnastykować z odpowiednim ulokowaniem telefonu by w ogóle to cudo zaczęło ładować ale powiedzmy, że jakoś ładowało   :)  Moja radość nie trwała jednak długo bo po 2 - 3 dniach dziadostwo przestało działać (tzn dioda w ładowarce świeci jak świeciła, ale za żadne skarby ładować już nie chciała). Pomyślałem więc, że najwidoczniej chińska technika działa krótko i pokusiłem się o zakup czegoś bardziej markowego. Wybór padł na Nillkin Magic Disk II, który jak się dziś okazało również nie chce ładować mojej G3. Wykluczam by nowy zakup był niesprawny - po podłączeniu do ładowarki niebieskie diody mrugają tak jak na filmikach z YouTube więc wina musi leżeć raczej po stronie telefonu   :( Niestety nie mam dostępu do innego fona z QI by mieć 100%.
    I teraz mam właśnie pytanie do tych, którzy bardziej niż ja znają się na elektronice.
    Czy jest możliwe aby cewka która jest naklejona na klapkę baterii wyzionęła ducha od tego chińskiego cuda? Bo to jako pierwsze przychodzi mi do głowy. Czy to może jednak coś poważniejszego? Szkoda, że nikt ze znajomych nie ma G3, bo wówczas sprawdził bym na jego pokrywie baterii i wiedział bym już więcej.
    Mam gwarancję więc w ostateczności z niej skorzystam, jednak jeśli by się okazało że to ta cewka, to wolałbym kupić nową pokrywę baterii, niż pozbywać się fona na jakieś 2 tygodnie. Tym bardziej, że poza tym ładowaniem z telefonem jest wszystko ok (ładowanie poprzez kabel działa bez najmniejszych problemów, NFC również). 
    Wiem, że nikt nie jest wróżbitą Maciejem i na odległość nie stwierdzi co jest na 100% nie tak, ale może ktoś miał już podobny problem i udało mu się z nim jakoś uporać.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc   :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz może jak wygląda klapka, czy nie ma żadnych przypaleń, jak wyglądają styki z telefonem.

Zobacz też, czy nfc działa, bo to jest ze sobą powiązane.

Jak chcesz tanio spróbować (a nóż, widelec), to wymień sam moduł qi/nfc:

http://www.aliexpress.com/item/2014-New-QI-Wireless-Charging-NFC-Phone-Chargers-Receiver-for-LG-G3-D855-VS985-D851/32234181468.html?spm=2114.32010308.4.2.STWp6B

Ludzie kupują takie coś do samsungów i działa.

Czekam na:

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Qi-Wireless-Power-Charger-for-iPhone-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note2-Nexus-Free-shipping/1741256061.html

W przyszłym tygodniu powinna przyjść.

Spróbuję, jakoś nie boję się o cewkę, bo wiele ludzi używa i co najwyżej ładowarka przestaje działać.

Wątpię, by była możliwość uszkodzenia cewki w obudowie.

BTW podaj linka, co kupiłeś, to "chińskie badziewie".

Edytowane przez szymko1995
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P3ter

Właśnie to chińskie badziewie, które mam to jest dokładnie to samo co zamówiłeś    :) 
    A styki na klapce wyglądają normalnie, nie ma żadnych przepaleń. NFC też działa bo dziś przesyłałem pliki. 
    Kurdę może w jakimś komisie wyhaczę na chwilę jakąś klapkę i sprawdzę. 
    W sumie olał bym temat, ale jak juz kupiłem tego Nillkina to wolałbym z niego korzystać  :)

Edytowane przez P3ter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj w jakimś media lub innym sklepie potestować, czy jakaś zadziała.

W sumie ta cewka to proste ustrojstwo, nie powinno się nic zepsuć.

Spróbuj rozkręcić ładowarkę, jak nie działa nic nie stracisz, a zobaczysz czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P3ter

Obecnie mam dwie różne ładowarki qi i na żadnej nie chce ładować, więc ewidentnie wydaje się że wina leży po stronie telefonu. Ale dla pewności spróbuję przetestować na kolejnej (lub innej klapce o ile taką uda mi się pożyczyć). 
    W najgorszym wypadku oddam na gwarancję i niech się z tym oni męczą  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Stawiam raczej nie na sama cewke a uklad w tekefonie od qi. Jak bedziesz oddawal na gwarancje to zapieraj sie ze uzywales ladowarki biurkowej od LG bo inaczej moga anulowac gwarancje za uzywanie nieautoryzowanych akcesorow i wtedy bedzie uszkodzenie z Twoje winy i anuluja gwarancje bez naprawy.

Wysłane z mojego LG-D855

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam!

Mam problem z ładowaniem indukcyjnym w lg g3. 

Po zakupie telefonu działało prawidłowo. Obecnie nie mogę nawet na chwilę uruchomić ładowania. 

Styki pod obudową wyglądają prawidłowo. 

Ładowarka jest sprawna - ładowanie w g3 kumpla działa poprawnie.

Pokrywa akumulatora przełożona z telefonu kolegi do mojego także nie zmienia stanu rzeczy. 

Wygląda na to, że problem tkwi w telefonie. 

Wykonałem ostatnio upgrade do nowego androida - to również nie pomogło. 

Jest coś co jeszcze mogę sprawdzić samodzielnie przed oddaniem telefonu na serwis? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Araa
    Twój temat przeniosłem tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Ja bym dokładnie przeczyścił te styki.
    Jak nie pomoże to do serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zauważyłem, to G3 jest bardzo wrażliwy na niemarkowe ładowarki QI. Mój telefon na chińskiej ładowarce z aliexpressu też się nie chce ładować, tj. ładuje się 1 sekundę, później dwie nie i tak w kółko, ale na tej samej ładowarce Nexus od Google działa. Ogólnie problemem są ładowarki na USB. Przykładowo na markowej ładowarce Nokia DT-900 telefon ładuje się poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Kupiłem oryginalną ładowarkę od lg i wyszło na to, że telefon oznajmuje ładowanie ale w odpowiednim położeniu... Co nie znaczy, że ładuje, zegar jet bo używam futerału też od lg tylko procenty spadają jeżeli chodzi o baterie.

Edytowane przez old_star

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi