Skocz do zawartości
Konrad Kowalski

problem z ładowaniem przy wyłączonym i włączonym telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim Nexusem 5. Jest na nim wgrany rom 5.1.1. Ostatnio musiałem zmienić w ładowarce samochodowej samo wejście micro usb, więc kupiłem jakiś kabel i odciąłem od niego koncówke. W środku były 4 przewody (czerwony, biały, czarny i zielony), natomiast w ładowarce tylko 2 (biały i czerwony). Domyślałem się, że wystarczyłoby połączyć biały z białym i czerwony z czerwonym, ale wolałem się upewnić, w razie gdyby izolacje były innych kolorów. Postanowiłem postykać przewody z ładowarki z tymi od micro usb. W pewnym momencie telefon się wyłączył i nie dał się włączyć, dopiero jak przyszedłem do domu to po podłączeniu do ładowarki sieciowej zaczął się ładować i dał się włączyć. Dodam jeszcze, że w ten sam sposób sprawdzałem na drugim tel (pentagram monster) i tam się dowiedziałem, że rzeczywiście wystarczyło zlutować te 2 przewody i da się ładować (udało się to sprawdzić i telefon nie zachowywa się w żaden sposób nienaturalnie). Wydawało mi się w porządku wszystko, zostawiłem Nexusa do naładowania, naładował się. Następnego dnia, po zlutowaniu ładowarki, gdy chciałem sprawdzić na Nexusie to nie dawał żadnych znaków, a na monsterze bez problemu się ładowało... Wróciłe mdo domu i spróbowałem go podpiąć do PC, jednak ani telefon, ani komputer sie nie wykrywaja, a telefon nawet już się nie chce teraz ładować nawet z sieci i nawet gdy jest wyłączony. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia o co chodzi, zmieniłem soft ale to nic nie dało. Widziałem w internecie, że ludzie mieli też tak, że się nie dało włączyć (mój się daje) i łapał loopa podczas włączania do ładowania i wymiana baterii pomogła. Teraz jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli już będę musiał wymieniać baterię, to czy będę mógł włożyć baterię taką sama BL-T9, tylko, że 3000mAh zamiast 2300, które są teraz?

Edytowane przez BeStionub
    Usunięcie wulgarnego tag'u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Teoretycznie mógł polecieć układ sterujący od podłączania/ładowania nexusa, skoro bateria normalnie działa i telefon żyje to raczej nie jej wina, warto by złapać jakiegoś człowieka/serwis który sprawdziłby ci wejście usb i ewentualnie ten układ, szczególnie że mówisz o problemie z podłączeniem pod jakiekolwiek urządzenie to by wskazywało nie na baterię/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

liczyłem, że samemu udałoby mi się go naprawić, ale skoro tak to jutro oddam go do serwisu, może nie zapłace drugie tyle co za telefon dałem :P dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

usb: biały i zielony data; czarny i czerwony zasilanie

połączyłeś masa(-) samochodu z data w tel.

oraz + z plusem

miał prawo się usmażyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukałem trochę w internecie i w sumie, jeżeli to jest to (płytka, ale nie jest opisana na tej stronie: http://www.hurtowniagsm.pl/p7982,lg-d821-nexus-5-oryginalna-plytka.html ), bo czytałem, że odpowiada za m. in. ładowanie bezprzewodowe (nie ma nigdzie żadnych schematów ani nic takiego skąd możnaby się dowiedzieć :/ )to można łatwo naprawić cały problem i stosunkowo niedrogo. gorzej gdy jest to dosłownie na płycie głównej, bo nowa płyta główna to koszt 185funtów czyli 2/3 ceny nowego telefonu, gdy go kupowałem ponad 1,5 roku temu. Teraz pytanie gdzie jest ten moduł  ładowania bo może być jeszcze na tej taśmie, gdzie jest gniazdo ładowania i teraz pytanie co wymienić

Edytowane przez Konrad Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Bez sprawdzenia (jakiś serwis) ciężko się zorientować - gniazdo; taśma; płytka - każda z tych części mogła się zepsuć.

Najbardziej optymistyczne - gniazdo usb, ale może się okazać niepotrzebne/niewystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jeżeli chodzi o gwarancje i serwis LG to jest taki problem, że telefon był kupiony w UK, więc tu nie obejmuje go gwarancja. Rozmawiałem z gościem z serwisu to powiedział, że mogą za darmo ekspertyze zrobić co w nim poszło, ale raczej wątpie, że mi powiedzą, który to jest element, żeby go wymienic :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Lg nie daje rocznej międzynarodowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

daje, ale mam go już prawie 1,5 roku także to bez znaczenia, więc napisałem, że nie daje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi