Skocz do zawartości
comablack

Uszkodzony/pęłnięty ekran - problemy z dotykiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż dziś upadł mi telefon i w konsekwencji zbił się ekran. Pęknięcie co prawda nie jest duże, ale kłopot w tym że pojawiły się problemy z dotykiem, lewa strona działa w miarę dobrze, ale prawa w niektórych miejscach wcale. 

Moje pytania: Czy wymiana wyświetlacza wystarczy? (Oczywiście oddając do serwisu) i czy jest to bezpieczne, mam na myśli czy wymiana wyświetlacza w moim telefonie jest możliwa i nie grozi niepowodzeniem, które mogłoby się wiązać z innymi uszkodzeniami? 

Edytowane przez baca01
    edycja tematu, podpięcie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adszer

Ogólnie rzecz biorąc czasem producent zastosuje w urządzeniu ekran wewnętrzny połączony z digitizerem (jeśli coś pomylilem to poprawcie mnie) a inni jako dwa różne moduly. W przypadku pierwszego konieczna jest wymiana całego ekranu wraz z dotykiem a w przypadku tego drugiego zazwyczaj wystarczy wymiana szybki (dotyku) pod warunkiem, że wyświetlacz nie został uszkodzony ;)

Z tego co widzę w internecie to Twoj telefon posiada osobno dotyk a osobno ekran wewnętrzny czyli w Twoim wypadku wystarczające będzie wymienienie digitizera(sama szybka) ;)

Nie posiadam HTC aby znać dokładny koszt wymiany ale z tego co ostatnio slyszałem to moja koleżanka wymieniała i kosztowało ją to około 200zł

Konsekwencji tych negatywnych nie powinno być gdy wymianą zajmie się osoba z doswiadczeniem.

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adszer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie polecam wymienić całość, i żeby nie było później problemów to najlepiej w serwisie HTC. Piszę że w serwisie bo dostępność oryginalnych części jest naprawdę bardzo trudna i czasem mimo zapewnień dostawcy i ceny jak za ori przychodzi "bardzo dobrej klasy zamiennik".

@@adszer, skąd wiesz że dotyk jest osobno a nie klejony? Jeśli wnioskujesz to po tym że jest w sprzedaży to możesz się mylić. Całość można rozkleić ale raczej nie w domu. Wymiana LCD+dotyk jest możliwa w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adszer

@@Ziomek999

Oczywiście, że jest klejony ale chodziło mi o to, że niektóre ekrany same w sobie są połączone w całość i żadna próba oddzielenia nie ma powodzenia. Natomiast w tym modelu (po wideo w internecie) widać, że jest możliwość rozklejenia tego na dwa różne komponenty. Zgodze się z Tobą, że wymiana raczej nie na własną rękę bo wymaga wprawy aczkolwiek jeśli internauci wrzucają wideo z takim zabiegiem to jest on mozliwy. Drugą sprawą jest to jakiej jakości jest ta naprawa więc ja też jestem zwolennikiem serwisów. ;)

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adszer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Ziomek999 w serwisie HTC taka wymiana kosztuje ponad 300 zl, plus kurier, gdyż nie mam takiego serwisu w pobliżu, a wolałabym dostarczyć telefon osobiście. Czy naprawdę w innym serwisie nie zrobią tego prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie. 

Wiem, że jest już podobny temat lecz on w żadnym stopniu nie udziela odpowiedzi na moje pytania. A więc do rzeczy - dziś upadł mi telefon i rozbił się ekran. Nie bardzo się na tym znam, lecz wydaje mi się, iż wyświetlacz nie uległ zniszczeniu lecz sam panel dotykowy. Kolory są jak najbardziej ok, żadnych zmian nie widać, lecz połowa ekranu nie reaguje na dotyk. Czy w takim wypadku wystarczy, że wymienię sam panel dotykowy i wszystko będzie śmigało jak należy? Czy takie coś (link poniżej) będzie ok? Wymiana czegoś takiego jest trudna, czy można sobie poradzić z tym samemu bez problemu?

http://allegro.pl/oryginalny-dotyk-digitizer-htc-desire-610-i5305857087.html

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już był podobny temat i jednak się nie udają takie przeszczepy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muzior

Jak najbardziej sie udają, tylko zależy kto to robi :P W mojej 610 padł wyświetlacz a dotyk był idealny. Udało się go odkleić, wymienić LCD i przykleić stary dotyk i telefon działa super, bez śladów ingerencji :) Znajomy spec zrobił mi to za 30zł. Oryginalne LCD z demontażu kupiłem u niego za 100zł. Łączny koszt 130zł gdzie w innych serwisach ceny za komplet zaczynały się od 270zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    scrmzz

Hej,

Mam problem po wymianie ekranu/digitizera w serwisie. Pękł wyświetlacz i dotyk przestał działać w prawym dolnym rogu. Po wymianie dzieje się bardzo dziwna rzecz. Po zablokowaniu telefonu (i ustawiomym kodzie na blokowanie ekranu) jedna z ikonek "ucieka" na prawo. Dodatkowo po odblokowaniu telefonu problem jest jeszcze tylko i wyłącznie z widgetem pogody (zlewa się na siebie) - zrzut ekranu w załączniku. Problem występuje tylko i wyłacznie w tych dwóch miejscach. Po odlokowniau ikonki na dole są ok nic się nie rozjeżdza. Telefon został oddany ponownie do serwisu po czym wymienili jeszcze raz i nadal to samo (twierdzili, że zaczeli od wgrania oprogramowania). Ja sam próbowałem reste do ustawień fabrycznych ale nic to nie pomogło. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Troche mi nie pasuję, że problem pojawia się tylko i wyłącznie w tych dwóch miejsach nigdzie indziej nie występuje. Czy to w jakiś sposób może być zwiazane z dpi/rozdzielczościa?

Pozdrawiam,

post-161527-0-04321900-1443526924_thumb.jpg

Edytowane przez scrmzz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do postu wyżej. Mam ten sam problem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi