Skocz do zawartości
Above

Proszę pomóc w dokonaniu wyboru - Z3 Compact czy...

Rekomendowane odpowiedzi

Above

Drodzy użytkownicy Z3 Compact. Od dawna czaję się na ten telefon i nadchodzi moment zakupu. 

Zastanawiam się między Z3 Compact a Galaxy Alpha - w tym segmencie przekątnych ekranu (bo jeśli celowałbym w phableta, wziąłbym Note3 - ale ta kwestia dopytana będzie w post scriptum). 

Znam doskonale parametry obu modeli. Z perspektywy dośwaidczonych userów tego smartfona, jak uważacie, ale tak obiektywnie proszę, nie z pułapu uwielbienia do swojego cacka.

PS. Note3 przeszkadzał mi ponieważ był za duży - a korzystałem z niego do śledzenia swoich postępów w jeździe rowerem. Jednak teraz tego problemu nie będzie bo chcę kupić pulsometr z gps. Korzystam bardzo mobilnie - dla mnie smartfon to narzędzie pracy często ... czy nie przeszkadza Wam przekątna ekranu? Czy czasami brak rysika i większej przekątnej nie powoduje, że idziecie np. do laptopa coś zrobić? Nie wiem czy wziąć smartfon i tablet Yoga 2 czy po prostu phablet ale nie brać tableta. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem kilka miesięcy Alphę i zmieniłem na rzecz Z3C... zostałbym z Alphą gdyby nie zwlekanie z aktualizacją do 5.0, i pewnie nic więcej nie dostanie. No i bardzo słabe wsparcie na xda i tutaj. Jeśli nie chcesz kombinować to pod każdym innym względem Alpha jest lepsza według mnie. Jakość wykonania, wyświetlacz, aparat, jakość rozmów. Po dokupieniu większej baterii wytrzyma pewnie tak samo długo jak Z3C. Wszystkie telefony Sony są niedorobione i taka jest prawda. Alpha to inna liga ale po co wspierać taki telefon jak S6 trzeba sprzedać :) 

Jak masz konkretne pytania to pytaj śmiało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

Maciekk konkretna odpowiedź. jest i krytyka Z3C ... cenne, ponieważ zmieniłeś Alphę na Z3C a nadal tą ostatnią krytykujesz. Napisałeś, że pod każdym względem Alpha jest lepsza - tylko w kwestii 5.0 postanowiłeś zmienić fon. Tak, jedyny mocny argument za Z3C tkwił w baterii ale ujrzałem na necie, że za 120 zł można kupić 2500 mAh do Alphy więc argument zdegradowało to. Co do softu, to na XDA widzę 3 mocne wątki, z solidnymi ROMami Lollipopa na Alphę - tak więc tu nie widzę problemu :) 

"Alpha to inna liga ale po co wspierać taki telefon jak S6 trzeba sprzedać" - co do tego to sprawdziłem newsy i zapowiadano już w kwietniu update Alphy do Lollipop ze strony Samsunga...no ale fakt, może to być niewspieranie na rzecz S6 - jeśli nie wypuściliby, albo z dużym opóźnieniem. 

Kojarzysz może, czy Alpha ma Knox z którym trzeba tańcować? Może miałeś problem z Custom Romem żeby nie nabijać flagi? 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie bateria do alphy nie jest droga. Telefon trochę przytyje ale Z3C też do chudych nie należy :)

jeszcze niedawno na xda pusto było jeśli chodzi o romy czy mody do tego samsunga. W porównaniu do Z3C/Z3 i innych Zetek to tam nic nie ma :) Szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy już ktoś opisał sposób na roota bez ruszania bootloadera. 

Alpha to stosunkowo stary model i wyszedł chyba bardziej w ramach ciekawostki. Nie widziałem żeby go gdzieś np reklamowali. Mało ludzi go posiada więc po co pakować kasę w taki telefon który pewnie byłby porównywalny wydajnościowo z tymi nowymi telefonami co wypuszczają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega w pracy ma alphe. Ja nigdy nie miałem samsunga. Bobawiłem się nim trochę i jest całkiem spoko, tylko ja nie lubię cukierkowych kolorów i nakładki samsunga. Wykonanie tel bardzo fajne, bateria taka se. Kolega coś mówił że lagi też się zdarzają, wczoraj wygrał lolka ale nie na nasz kraj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

Dobra. Skoro są takie problemy to ja odpuszczę ponieważ czaję się na Androida M. Nexusa 6 nie chcę brać bo za duży (totalny absurd taka wielkość i że nie zrobili w dwóch wersjach!), Nexus 5 za słaby, chcę czegoś "konkretniejszego" acz w gry nie gram a Lollipop wydajny a M ma być jeszcze lepszy więc pomyślę. Jednakże Z3C jaki jest...każdy widzi. Mocny jest, wodoszczelny, kompaktowy, śliczny. Maciekk co miałeś konkrentiej na myśli pisząc, że produkty Sony są zawsze niedorobione? W przypadku Z3C co to jest? 

I kwestia odrębna od Alphy - bo ją odrzucam w związku z problemami z Lollipop - to co dopiero będzie z Andro M. Co jeszcze może konkurować z Z3C? Szukałem naprawdę dużo, oglądałem wideorecenzje i nadal Z3C jest przodownikiem - biorąc pod uwagę także cenę, no bo S6 to wiecie, o 800 zł lekko droższe jest więc odpada. 

Maciekk napisałeś (nawiązuję do drugiego akapitu przy tym): "porównywalny wydajnościowo z tymi nowymi telefonami co wypuszczają." - w kategorii cenowej za jaką można nabyć dziś Z3C, z tych "nowych wypustów" co byś polecił? No powiedzmy +300 zł max jeszcze.

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alpha oczywiście ma knoxa, jak każdy świeży samsung. Co się z tym wiąże pewnie wiesz. W swojej Alphie nic nie kombinowałem bo czułem że trzeba będzie ją opuścić na rzecz czegoś bardziej wspieranego a z nabitym licznikiem nikt by nie kupił.

Prawda jest taka że Z3C i Alpha nie mają żadnej konkurencji bo po prostu wszystko co jest nowe i mocne jest wielkie. Myślę że musisz wybrać między tymi dwoma. 

Co do niedoróbek sony to każdy jeden model ma wady. Nie będę Ci dokładnie przywoływał co dotyczy którego modelu ale każda Zetka ma wady, a to buzery się odklejały, a to coś z wyświetlaczami się działo, a to szyby pękają, niby wodoszczelne a komuś się zalewają, a to coś z czujnikiem zbliżeniowym, śmieszna jakość zdjęć, ze starszymi modelami Sony było jeszcze gorzej, niemal brak wsparcia od Sony, no kulały mocno. W sumie w każdym temacie dotyczącym danego modelu znajdziesz masę wad. Np w Z3C jak naciśniesz mocniej ekran na środku to coś pyka hehe no śmiech na sali :) od razu wiadomo że to Sony :) Jeśli chodzi o Alphę to jedyna wada którą ludzie powtarzają to słaba bateria którą jak wiesz możesz zmienić i niby słaby zasięg który pewnie tylko wyświetlał mało kresek ale i tak rozmawiało się normalnie, no chyba że ktoś ma w orange kartę i był gdzieś w lesie :)

Edytowane przez Maciekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

Dobra. Skutecznie zniechęciłeś mnie do Z3C :) Boje się potencjalnej wady. Jak tyle wydaję na sprzęt chcę żeby był perfekt. Przyjrzałem się bliżej CustomROMom na XDA i jest ciekawie. 3 wątki z bardzo mocnymi softami na Lollipop. Mi styknie. 

PS. Przeszedłeś z Alpha na Z3C a zniechęciłeś do Z3C właśnie - paradoks albo nie wiem :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

a to buzery się odklejały, a to coś z wyświetlaczami się działo, a to szyby pękają, niby wodoszczelne a komuś się zalewają, a to coś z czujnikiem zbliżeniowym, śmieszna jakość zdjęć, ze starszymi modelami Sony było jeszcze gorzej, niemal brak wsparcia od Sony, no kulały mocno. W sumie w każdym temacie dotyczącym danego modelu znajdziesz masę wad. Np w Z3C jak naciśniesz mocniej ekran na środku to coś pyka hehe no śmiech na sali  :) od razu wiadomo że to Sony  :)

Kolego, nie wiem skąd czerpiesz te informację i o jakie konkretnie modele Ci chodzi, ale siejesz niezły ferment delikatnie mówiąc :E.

Na co dzień mam styczność z telefonami i jeśli chodzi o model Sony o którym można powiedzieć, że były awaryjny to Xperia J (ten przynajmniej mi utkwił w pamięci)

Chciałbym też przypomnieć że Sony wypuściło ostatnio aktualizację do 5.0 do swojej pierwszej zetki, więc co do wsparcia się nie zgodzę.

W mojej z3c nic nie "pyka" może za mocno dusisz ekran ^^

Na taką ilość sprzedanych egzemplarzy jakie widziałem to odsetek który był wysyłany na naprawę gwarancyjną jest w normie i w niczym szczególnym się nie wyróżnia od pozostałych producentów.

Na koniec chcę podkreślić że nic co schodzi taśmowo nie jest wolne od usterek i zawsze trafią się wadliwe, partie lub modele. I takie też się trafiały jeśli chodzi o modele "Z" i "Z3C". Sam używałem tych modeli i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie twierdzę że Z3C to śmietnik totalny :) jest nawet spoko :) ale myślę że mógłby być lepszy. Nie tylko mnie pyka ten wyświetlacz... Wystarczy poczytać.

Co do fermentu wystarczy wejść w dyskusję ogólną każdego telefonu Sony zaczynając od modelu Z i przeczytać kilka tematów z samej góry. Tematy z wadami mają po kilkadziesiąt stron :)

Co do wsparcia to właśnie dlatego że Sony ostatnio wspiera nawet starsze modele jest argumentem który przemawia za Z3C. 

Najlepiej będzie jak Above pójdzie do sklepu i osobiście oceni obydwa telefony. Tylko tak można dokonać dobrego wyboru. 

Edytowane przez Maciekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x