Skocz do zawartości
Zane

Błyszcząca obudowa sensation MOD

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

Lekko zmatowalem. Na zdjeciach brzydko to wyglada ale chyba tak zostawie.

4e080b67-010a-a635.jpg4e080b67-0117-6549.jpg4e080b67-012b-f256.jpg

Te gumowate elementy to calkiem fajny plastik. Dolny bez problemu sie odkreca. Gorny jest przyklejony wiec troche sie trzeba pobawic. Przyciski I siateczka ladnie schodza. Prosta sprawa, tylko papierem sie trzeba nascierac;)

Co do metalu to nie wiem co to dokladnie ale jest bardzo twardy i sztywny (tylko bez podjarki kocico;)).

Wysłane z mojego Sensation za pomocą Tapatalk

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja też dołączyłem do grona osób z chromem wokół sensacji. Zdjęcia jak coś wrzucę wieczorkiem.

Chrom w wersji póki co świecącej, matowy jakoś mi nie leżał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosze możecie podać co musze kupić by to zrobić? :D Jako, że lubie wiedzieć DOKŁADNIE co mieć to dlatego bardzo ładnie prosze! a:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebujesz:

- papier ścierny sand o gradacji 400 lub 600 ( w zależności ile masz cierpliwości do polerowania w wolnym tempie - im mniejsza gradacja tym schodzi szybciej ale możesz zrobić większe rysy na metalu, które następonie będziesz musiał wyrównać następnymi papierkami

- papier ścierny wodny o gradacji 800, 1000, 1200, 1500

- pastę polerską do metalu (może być samochodowa, może być każda inna, która w nazwie ma polerska lub polecaną ze strony przewodnika tą blue magic (droga i prawie niedostępna))

I to wszystko z rzeczy do kupienia.

Jeśli chcesz też poradnik jak zrobić to się napisze po polskiemu z ewentualnymi uwagami jak to szło przy wykonaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. :D poradnik pewnie by się przydał. yusuf pisał, że górny plastik jest sklejony, boje się żeby czegoś nie urwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obydwa plastiki są przyklejone.

Ten dolny oprócz sklejenia posiada 2 śrubki które musisz wykręcić i schodzi dość łatwo. Trochę siły aby oderwać go od kleju i gotowe.

Górny trzyma się tylko na klej. Przyklejony jest przy metalowej poprzeczce tylnej obudowy (tej co chcesz polerować) i z nim idzie gorzej z odrywaniem ale trochę cierpliwości i siły i da radę. Możesz próbować podważać np tępym płaskim nożem, tylko umiejętnie aby nie odkształcić obudowy.

Połamać się jej raczej nie da jeśli wszystko zrobisz na spokojnie. Poza tym górny plastik jest połączony z guzikiem on/off także nie próbuj go ściągać, zejdzie razem z plastikiem.

Następnie małą szpilką wypychasz plastik od czujnika światła i małym płaskim śrubokrętem wypychasz metalową ramkę od głośnika.

Następnym krokiem jest demontaż guzików od vol up/down - robisz to poprzez delikatne wypchnięcie ich i odklejenie takiej gumki od obudowy (jak rozbierzesz na pewno zobaczysz o jakiej gumce piszę)

Teraz zostaje ci zabawa z polerowaniem.

Polerujesz aż uzyskasz zadowalający cię efekt, pamiętając że jeśli zaczniesz od papieru np 200 to następnie polerujesz 400,600,800,1000,1200,1500 i 2000. Papier 1500 i 2000 wodny jeśli koniecznie chcesz, powoduje jeszcze lepsze wypolerowanie/wyrównanie powierzchni.

Całą operację polerki musisz zrobić pod siebie, bo każdemu spodoba się inny efekt i każdy jest indywidualnym przykładem dokładnej osoby. Ja obecnie będę jeszcze swoją poprawiał bo zostało parę drobnych nieodpolerowanych rysek i mnie to przeszkadza - ale to Twoja kwestia jak długo i dokładnie to polerować.

Jak zakończysz polerowanie papierkami i wysuszysz/wytrzesz obudowę po wodnym papierze bierzesz pastę polerska i polerujesz szmatką aż uzyskasz zadowalający połysk. Po polerowaniu pastą zobaczysz efekt i ewentualne niedopracowania papierem, które można spokojnie poprawić wracając do papieru 1000 i 1200 wodnego. Polerujesz znowu tak długo aż uznasz że już Ci się podoba i od nowa pastą polerską polerujesz.

Jak efekt zadowalający składasz obudowę w kolejności przeciwnej do rozbierania. Zaczynasz od guzików vol up/down później ramka głośnika i osłona czujnika i klapki.

Ja wszystkie te rzeczy przy składaniu kleiłem zwykłym klejem na gorąco. Delikatne kropelki nakładane małym, płaskim śrubokrętem i sklejone.

Teraz możesz cieszyć się nowym wyglądem obudowy :)

Polerowanie kółka wokół obiektywu:

Przy rozkładaniu obudowy wypychasz kółko od obiektywu, polerujesz jak obudowę, potem pastą i wklejasz z powrotem w obudowę (górny plastik).

Jeśli coś nie jasne albo jakieś pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obieane zdjęcia z wczoraj.

Dwa pierwsze zdjęcia prezentują obudowę tylko po 1 polerowaniu pastą polerską, z której efektu nie byłem zadowolony. Oczywiście zdjęcia trochę różnią się od rzeczywistości (na zdjęciach widać więcej rys niż normalnie patrząc na telefon)

post-100215-1425570502371_thumb.jpg

post-100215-14255705025507_thumb.jpg

A te zdjęcia przeddstawiają póki co stan faktyczny i końcowy obudowy po paru polerowaniach :)

post-100215-14255705026424_thumb.jpg

post-100215-14255705027126_thumb.jpg

post-100215-14255705027922_thumb.jpg

Bardzo mile widziane jakieś komentarze bądź spostrzeżenia :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Górny wystarczy rozgrzać suszarką do włosów klej robi się elastyczny i łatwiej odkleić:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Edi, ładnie to u Ciebie wygląda. Ja dodam od siebie, ze używałem papieru ściernego 1000, później 2000;-) Ciężka robota, dużo potu ale satysfakcja bezcenna:-P Ładne zdjęcia Ci wyszły. U mnie efekt na zdjęciach dużo gorszy niż w rzeczywistości. Podatność na rysy po zabiegu nie jest taka duża jak to ktoś sugerował.

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki yusuf1, podziwiam za cierpliwość z papierkiem jeśli tylko tymi 2 polerowałeś.

Co do zdjęć to kwestia ustawienia obiektywu/aparatu względem obudowy i pod odpowiednimi kątami nie widać żadnej ryski i się świeci, pod innym trochę mniej będzie się błyszczeć i będzie można zauważyć pozostałe ryski. Ale ogólnie po drugim polerowaniu póki co efekt uzyskany i zostaje.

Teraz czekamy na Mad'a jak pokaże swoje dzieło na obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi