Skocz do zawartości
BlackBomb

Czy Z2 obsługuje multiwindow?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy jest jakiś sposób aby bez roota i xposed mieć multiwindow? Przecież to idiotyczne, że trzymając tablet pionowo nie mogę u góry oglądać filmiku na youtube, a na dole mieć messenger (klikam na niego i zajmuje cały obszar). To tylko jeden z przykładów, bo nieraz chciałbym mieć obok dwie strony internetowe aby porównywać to co mnie interesuje.

Jeżeli odpowiedź brzmi nie to mam kolejne pytanie. Na ile sprawnie i dobrze działa multiwindow z xposed na tabletach? Warto sobie tym zawracać głowę czy jest to mod na zasadzie działa, bo działa ale nie da się normalnie korzystać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 99% skazany jestes na roota i mody. Też jestem zainteresowany tematem, wiec jak ktoś by miał coś więcej do powiedzenia z chęcią przyjrzę się temu. Czy warto sobie zawracać głowę? Musisz na to pytanie sam odpowiedzieć, jednemu się podoba, drugi będzie sie skarżył. Baaardzo dawno temu chcialem wypróbować taki mod, lecz nie udalo mi się tego zrobić - mod nie chciał działać, miałem boczny pasek do wyboru aplikacji lecz nic nie mogłem zrobić.

Druga sprawa to to, że nie do końca zdawałem sobie sprawę o co w tym wszystkim chodzi. Kojarzylem to z niezależnym podzialem ekranu i na jednej części jedna aplikacja, na drugiej kolejna. Tak to działa i takie są tego założenia, lecz jak zwykle jest jedno ale... Tak działa tylko część określonych aplikacji, jeżeli chcesz mieć dwie karty otwarte obok siebie to myślę że gra jest warta świeczki. Ja liczylem na coś w stylu na górze otwarta przegladarka, na dole jakiś pochłaniacz czasu (czytaj gra:-) ) efektu takiego zarówno na multiwindowsie samsungowym jak i na modzie uzyskać mi sie nie udało. Dwie proste aplikacje na tym działają, lecz połączenie pracy z rozrywką (granie i prace w dowolnym office, czy też gra polaczona z przeglądarką) jest chyba nie do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, póki co mam problem z kompatybilnością xposed z androidem 5. Żeby wgrać wersję alpha która obsłuży multi windows potrzebuje custom recovery, które nie chce się wgrać przez zxrecovery :P Czy Android 6 będzie miał wbudowany multi window czy to spekulacje są? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na chwilę obecną chyba wszystko co mówimy o Androidzie 6 to jedna wielka spekulacja... jedno jest pewne - optymalizacja pamięci RAM i działania baterii - to chyba jest z wersji na wersję w standardzie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie na weekend pokombinuję z tym recovery, bo to nieporozumienie brak możliwości multi window na 10 calach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi