Skocz do zawartości
eski6

Zarysowane szkiełko aparatu - co zrobić? >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

eski6

Uwaga!!!
    do tematu zamieszczam mały regulamin:
    Temat założony został z myślą o ujednoliceniu i ułatwieniu poszukiwań dla przypadku zarysowanego szkiełka aparatu.
    W temacie tym poruszamy tylko i wyłącznie, problemy z tym związane.
    Wypowiedzi odbiegające od głównego nurtu, będą traktowane jako złamanie regulaminu, a notorycznie łamiący te zasady użytkownicy, mogą się liczyć z reakcją moderatora.
    Mile widziane ss przykładowych fotek, dla zobrazowania konkretnego przypadku.
    Proszę, aby posty były konstruktywne.
    Zdjęcia wstawiamy w tagi spoiler obowiązkowo

witam. Mam problem ze szkielkem aparatu tylnego w LG G3. widac na nim z tylu ryski. Czy da sie cos z nimi zrobic? :)

Edytowane przez bartekc00
    Zmiana nazwy tematu - wątek zbiorczy + informacja od moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem, zamowilem z aliexpress za 5 dolcow szkielko od obiektywu i obudowe na przycisk tylni.
    Szkielko porywsoalo mi sie od czyszczenia koszulka z odciskow!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eski6

@up

u mnie wlasnie to samo . tylko ciekawe czy da sie jakos to spolerowac czy cos. niby zdjecia wychodza takie same ale sam fakt troche denerwuje. 

Edytowane przez niuniek24w
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety mam to samo. Ja zauważyłem efekt na zdjęciu, precyzja zdjęcia są tak jakby zamazane. Czy można to reklamować?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Chcesz rekamowac to ze porysowales szkielko? Wez sie ogarnij to Twoja wina, nie producenta! Zaplac to Ci naprawia przez wymiane.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że mam zamowiona nowa czesc obiektywu to sprobowalem i  uzylem dzis pasty polerskiej RENOWATOR z allegro za 7 zl z przesylka. Na poczatku chcialem wypolerowac tylko plastik od laseru, jednak z chwila otwarcia tylnej klapki zdecydowalem sie rowniez na obiektyw.  Sam jestem zaskoczony wynikiem koncowym. Wydaje sie ze rysy zniknely i na pewno nie pogorszylo  jakosci zdjec (czy polepszylo to ciezko stwierdzic, pisze na świeżo) 

Link do czesci dla leniwych

http://www.aliexpress.com/snapshot/6717015316.html?orderId=67712430610829
     Wystarczy zaplacic karta kredytowa. 15 sekund roboty i po 10-20 dniach mam nowa cześc za 17 zl ..

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla przezornych lepiej kupić nillkin 9h h+. W zestawie jest szkiełko na aparat. Nie widać różnicy na zdjęciach, a nie ma ryzyko zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie, miałem podobny problem. Moje szkiełko miało rysy dwie, ale jakby od wewnętrznej strony. Pojechałem do autoryzowanego serwisu LG na Marynarskiej w Warszawie. Pokazałem im to. Stwierdzono, że ciężko powiedzieć czy to jest od wewnątrz, czy od zewnętrznej strony.

Wymienili mi ten element przy mnie od ręki na gwarancji! Nic nie płaciłem. Obsługa bardzo miła. Pełen profesjonalizm. Brawo dla LG!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 08.07.2015 - 18:14]

A problem z osłoną lasera mam. Rysuje się strasznie. To bardzo miękki plastik. Wypolerowałem pastą tempo do lakieru samochodowego. Efekt średni. Matowe się to zrobiło. Czy ktoś ma wiedzę na temat wpływu przejrzystości tego elementu na sprawność działania laserowego autofokusu?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że w G2 również to występowało. Szkiełko rysowało się dosłownie "samo" jednak z tego co widzę i inni testowali był to jedynie filtr który można było spolerowac. Mam kolejne złe wieści. Od tygodnia posiadam G4 i jest jeszcze gorzej. Fona noszę w slim armorze, obiektywu nawet nie dotykałem bo śladów palca brak a rysy pojawiają się same z dnia na dzień! Także wg mnie te szkiełka mają bardzo miękką powłokę.

LG G2 -> LG G4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Wystarczy zwykła pasta do zębów, patyczek do uszu i można spolerować powłoki i szkiełka nie będą już porysowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi