Skocz do zawartości
eski6

Zarysowane szkiełko aparatu - co zrobić? >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyszla jakas tragedia. Polerowalem jakies 30 min i jest teraz rysa na rysie.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eski6

@@pawelek696

wez troche plynu na koszulke spoleruj koszulka troche mocniej przycisnij. i tak kilka razy. a pozniej sama czysta koszulka poleruj

Edytowane przez bartekc00
    nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Illart

Ja przed chwila polerowałem (jakieś 5 min) pastą do polerowania wyrobów metalowych i dosyć łatwo pozbyłem się rysek. Ogólnie to telefon cały czas był w Spigen. W SGS II i IV nigdy nie miałem takiego problemu.

Po tym zabiegu ryski znikły, no może zostały dwie, ale naprawdę ciężko je teraz dostrzec nawet pod mocne światło pod światło. Natomiast tuż przy brzegu szkiełka gdzie słabiej polerowałem widać odcięcie. 

https://goo.gl/kWRcsM

Edytowane przez Illart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z ciekawości byłem u lokalnego zegarmistrza z tą obudową obiektywu (mam bez szkiełka - wypadło xd) i powiedział mi, że u siebie tego nie zrobi ale skontaktuje się z jakąś firmą z którą współpracuje właśnie co do szkiełek szafirowych i powiedział, że jeżeli chce to on im wyśle tę obudowę i bez problemu zrobią takie coś za około 50zł :D

Edytowane przez Bartek5035

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również mam baardzo porysowane i je po protu zamówiłem na jednym z portali aukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakaś możliwość że wymienią mi to porysowane szkiełko wysyłając telefon na gwarancje? Właśnie wysyłam z powodu pęknięcia przy mikrofonie ale dopisałem że porysowana jest też szybka aparatu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rezok

Jakaś szansa jest, poczekasz - zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha! Ale radość wymienili w serwisie porysowane szkiełko aparatu :D Co prawda do wymiany była głównie pęknięta ramka w okolicy głośnika ale dopisałem że jest porysowana szybka aparatu i proszę..udało się!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mexend
    Napisano (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie,

mam nadzieję, że jakaś dobra dusza pomoże mi z problemem:) 

Aparat mojej G3 został brutalnie potraktowany i szkiełko zewnętrzne się  rozsypało, a drugie od obiektywu dostało uszkodzenia mechanicznego, na poziomie powiedzmy wgłębienia po gwoździu - jakby takie coś miałoby zobrazować problem. Telefonowi nic się nie stało, wszystko działa bardzo dobrze, ale aparat robi zdjęcia jakby przez mgłę i jest ewidentnie do naprawy. Na to, że na zasadzie gwarancji mi bezpłatnie naprawią, to nawet nie liczę i nie oczekuję, ale po prostu nie widzi mi się wysyłać do serwisu LG i czekać 2 tygodnie (tyle ostatnio czekałem na naprawę). Czy jest sens zlecenia tego typowemu serwisowi telefonicznemu od wszystkiego za rogiem? Zarówno finansowo jak i czasowo? Nie mam niestety drugiego telefonu jako zamiennika i ciężko będzie mi się z nim rozstać na dłużej niż 2 dni ( nie, nie chodzi o facebooka czy inne instagramy:) ). Czy wymiana tego szkiełka wewnętrznego, to skomplikowane zadanie? I ile plus minus może to kosztować?

Edytowane przez Mexend

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

W tym przypadku to fakt że gwarancji i tak nie uznają więc jak czujesz się na siłach to możesz obejrzeć na Youtube rozbieranie telefonu i samemu wymienić. Tylko najpierw trzeba części zakupić. Co do szkiełka to można sam ten element że szkielkiem i ramka koło klawiszy kupić ale zamazane zdjęcia sugerują uszkodzenie modułu aparatu. Ramka to parę groszy ale aparat może kosztować ponad 200zl. Jeszcze więcej zapłacisz w serwisie bo policzy marże i robociznę.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi