Skocz do zawartości
Hyperlast

Błąd czytnika linii papilarnych podczas próby ustawienia odblokowania za pomocą palca.

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala mi błąd podczas próby ustawienia odblokowania za pomocą palca, aby zrestartować telefon. 

Nie mogę oddać na gwarancję bo telefon flaga knox 0x1. 

ROM Stock, 5.0.2 z arabii

po wejściu w *#0*# przy sensorze widoczna jest versia 0.0.0.0 a jak wejdę to tylko biały ekran.

Jakieś pomysły?

Format telefonu nic nie dał, rebooty też. Znalazłem że należy wyjąć baterię na 30sec, ale to też nie pomogło.

Dodam, że około 15 jak sformatowałem telefon z poziomu recovery to czujnik działał przez ~10minut, następnie przestał. 

Możliwym powodem jest to, że na ekranie posiadam szkło hartowane? 

Ktoś pisał żeby wyczyścić dane aplikacji fingerprints, ale u mnie takiej aplikacji nie ma. Co może być nie tak?

Edytowane przez AALEKSANDRA
Złamany pkt. 4.3 Regulaminu Forum. Tytuł tematu poprawiony ze względu na krótki staż użytkownika Forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kawowy

Mój czytnik też dziś odmówił posłuszeństwa.

po wejściu w *#0*# przy sensorze widoczna jest versia 0.0.0.0 a jak wejdę to tylko biały ekran

U mnie dokładni to samo. Soft oryginalny z Orange.

W dodatku nie mogę w ustawieniach zmienić sposobu odblokowywania ekranu, bo menu to jest zamrożone i żadna z alternatywnych opcji blokady nie reaguje na dotyk (mimo, że nie są wyszarzone). Pozostaje tylko odblokowywanie kodem.

Edytowane przez kawowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrestartowałem telefon jeszcze raz i zaczął działać, jednak po kilk godzinach znowu przestał i kolejny reset. Jak zrestartuje telefon co raz to działa, ale to zbyt uciążliwe więc zrezygnowałem z tej opcji blokady

Edytowane przez AALEKSANDRA
Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
art153

Również i mnie dopadła ta uciążliwa usterka, od piątku czytnik linii papilarnych nie działa. Znalazłem natomiast sposób na zmianę sposobu odblokowania ekranu. Jeżeli mamy konto samsung możemy zdalnie odblokować ekran telefonu. Po tym zabiegu na belce w telefonie pojawia sie komunikat o zresetowaniu sposobu odblokowania telefonu. I tam możemy już wybrać np. przeiciągnięcie. Czytnik dalej nie działa ale juz nie trzeba wpisywać za każdym razem hasła.  www.findmymobile.samsung.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem, nic nie pomaga. Macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Zrobione:

Czyściłem cache aplikacji Fingerprints

Resetowałem do ustawień fabrycznych

wipe cache partition

Na przycisku home widzę jedną rysę, jest po boku i przebiega prawie przez całość przycisku.

Edytowane przez scraffite2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Czytnik linii papilarnych wysiadł mi jakieś 3 miesiące temu, czekałem na telefon 4 tygodnie. Dzisiaj znowu to samo. Wszystko działało a nagle podnoszę telefon i czytnik nie działa. Przez ostatnie dni już tak jakby się zwieszał, nie chciał działać ale po paru sekundach było ok. Teraz już od 3 godzin nic. Zostaje tylko serwis znowu, czy jest jakaś inna opcja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekałeś 4 tygodnie na powrót telefonu z serwisu?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, niestety tak długo. Dlatego teraz niezbyt chcę go oddawać.Ale za to ten czytnik jest dla mnie idealnym rozwiązaniem bo nie lubię żadnych wzorów, pinów, haseł

[Dodano: 01.08.2015 - 20:46]

Tak, niestety tak długo. Dlatego teraz niezbyt chcę go oddawać.Ale za to ten czytnik jest dla mnie idealnym rozwiązaniem bo nie lubię żadnych wzorów, pinów, haseł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi