Skocz do zawartości
igrek97

ZTE V5 po zalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś dwa tygodnie temu kolega wrzucił mnie w ubraniu do wody a w kieszeni miałem telefon. Zamoczył się dość mocno, po powrocie do domu go wysuszyłem i działał bez zarzutów do wczoraj. Gdy chciałem go odblokować ekran nic nie wyświetlił, lecz po dotykaniu czarnego ekranu wibrował, więc znaczy że coś tam dalej działało. Po pewnym czasie znowu go włączyłem, i działał ale tylko chwilę i nie zawsze się podświetlał. Rozebrałem go, przeczyściłem niektóre styki na zewnątrz, dzisiaj po południu działał bez zarzutów ale teraz nic mu nie pomaga. Wydaje mi się, że włącza się ok, przycisk też się podświetla ale wyświetlacz zostaje czarny. Jest jeszcze dla niego jakiś ratunek? Dokładne umycie alkoholem izopropylowym może jeszcze coś pomóc? A jeżeli nie, to można dostać do niego gdzieś jakieś części za w miarę rozsądne pieniądze czy tylko polowanie na używane rozbitki?

Z góry dzięki, igrek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sęk w tym, że nie wiem co jest uszkodzone, telefon raz na jakiś czas się włącza i do zablokowania-oblokowania ekranu działa bez zarzutów.

Po wyczyszczeniu preparatem Kontakt U (polecili mi go w sklepie) nic się nie zmieniło. Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy wina jest w ekranie, płycie głównej czy może jeszcze w czymś innym?

Jak chcesz to mam zwłoki tego telefonu po upadku bez ekranu. Szwagier próbował oddzielić sam dotyk ale mu się nie udało. Niestety całego ekranu nie opłaca się kupować.

Znalazłem ekran do V5 na aliexpress za niespełna 130zł, wydaje mi się że jest to bardziej opłacalne niż kupno nowego telefonu. Ale jeżeli płyta główna jest winowajcą u mnie, a u Ciebie jest sprawna to będę pamiętał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi