Skocz do zawartości
jsoq23

cs918 problem z obrazem hdmi sony bravia

Rekomendowane odpowiedzi

jsoq23

Witam, jestem nowy na forum. Mam problem z podpieciem mojego Android smart Tv cs918(jestem nowy w tym temecie wiec nie wiem czy to rk czy tr) pod telewizor sony bravia KDL-32U2530 za pomoca kabla hdmi. Po włożeniu kabla i uruchomieniu dwóch urzadzen, przełaczeniu w tv na tryb hdmi telewizor zaczyna wariować tj obraz pojawia sie od czasu do czasu bardzo zniekształcony w zielonkawych odcieniach a po za tym ekran jest czarny i pojawiaja sie jakies szumy obrazu i jakies dziwne dzwieki z telewizora(jakby mechaniczne),telewizor jakby szukał odpowiednich parametrów i przełacza tryby 720 , 575 czy cos w tym stylu. Próbowałem także z konwerterem mini hdmi na vga - wydałem 30 zł aby zobaczyć: 'poza zakresem'. Dodam ze sprawdzałem urzadzenie smart pod innym telewizorem i wszystkie smigało elegancko. Telewizor z innymi urzadzeniami pod hdmi działa normalnie. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, podpinam się pod temat gdyż mam podobny problem, ale mam rozwiązanie tylko nie wiem jak je wdrożyć.

Dokładnie to samo miałem przy podłączanieu laptopa do Sony Brawia KLD-32S5600 przez hdmi pod linuxem ( Opensuse), problem rozwiązałem zmieniając format pikseli  ze standardu YCbCr 4:4:4 na standardowy format pikseli RGB 4:4:4.

Pytaniem jest tylko jak znaleźć plik z zapisanymi ustawieniami sterownika karty graficznej, i edytowanie go tak aby android player przesyłał obraz przez hdmi w formacie RGB.

Najwidoczniej Sony ma problem z YCbCr, a przy oglądaniu czegokolwiek z playera można dostać szewskiej pasji, przy pojawianiu się w sposób nieskoordynowany i całkowicie przypadkowy zielonego tła.

Oczywiście zmiana rozdzielczości nie ma nic do tego, hd , full hd, wszędzie zielono...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi