Skocz do zawartości
paloc89

G3Mod Kernel + G3Mod App - Ustawienia partycji oraz aktywacja DATA2SD

Rekomendowane odpowiedzi

paloc89

Od pewnego czasu korzystam z kernela G3Mod i jestem bardzo zadowolony. Parę dni temu zauważyłem na XDA, aplikację dla tego kernela, która konwertuje partycje /system, /data, /cache oraz /sd ext. Do tego dochodzi także aktywacja scryptu data2sd i tu pojawiają się moje kłopoty. Jakie dokładnie wybrać systemy plików do poszczególnych partycji, a także tej na karcie SD, ponieważ wszystko działa bez zarzutu, tylko jeśli aktywuję data2sd, system spowalnia, wszystkie funkcje systemowe działają strasznie powoli, na wszystko się czeka wieki, lecz co dziwne, aplikacje działają normalnie i szybko.

Konwertowałem partycje w ten sposób:

/system - ext4

/data - ext4

/cache - ext2

/sd ext - ext4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    guzio
    Od pewnego czasu korzystam z kernela G3Mod i jestem bardzo zadowolony. Parę dni temu zauważyłem na XDA, aplikację dla tego kernela, która konwertuje partycje /system, /data, /cache oraz /sd ext. Do tego dochodzi także aktywacja scryptu data2sd i tu pojawiają się moje kłopoty. Jakie dokładnie wybrać systemy plików do poszczególnych partycji, a także tej na karcie SD, ponieważ wszystko działa bez zarzutu, tylko jeśli aktywuję data2sd, system spowalnia, wszystkie funkcje systemowe działają strasznie powoli, na wszystko się czeka wieki, lecz co dziwne, aplikacje działają normalnie i szybko.

Konwertowałem partycje w ten sposób:

/system - ext4

/data - ext4

/cache - ext2

/sd ext - ext4

To w sumie też zależy jaką masz kartę pamięci, bo o ile się nie mylę to data2sd przenosi wszystko na kartę pamięci, przez co zaleca się aby używać data2sd jak ma się szybką kartę pamięci (chyba co najmniej class 6).

a co do partycji to ja mam tak i telefon bardzo dobrze chodzi:

/system - ext2

/data - ext2

/cache - ext2

/sd-ext - ext3

Tyle, że ja używam App2Sd v2 Kyrillosa, a nie data2sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paloc89

Tak właśnie myślałem, że moja karta jest zbyt niskiej klasy i stąd bierze się takie ociężałe działanie systemu. A co do samego konwertowania partycji. Czy jest jakiś ogólny schemat na to jaki ma zostać zastosowany system plików do osiągnięcia jakiegoś lekkiego przyśpieszenia, czy po prostu jest to obojętne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    guzio
    Tak właśnie myślałem, że moja karta jest zbyt niskiej klasy i stąd bierze się takie ociężałe działanie systemu. A co do samego konwertowania partycji. Czy jest jakiś ogólny schemat na to jaki ma zostać zastosowany system plików do osiągnięcia jakiegoś lekkiego przyśpieszenia, czy po prostu jest to obojętne?

Z tego co wiem to ext2 jest najszybsze. Czesto tez sie stosuje ext4 na /data ze wzgledu na to, ze przy np. wymuszonym wyjeciu baterii z telefonu, gdy tel jest wlaczony, to nie powinno sie stracic danych, ktore w bliskim czasie od wylaczenia wymuszonego telefonu byly ladowane itp. Zaleca sie /data konwertowac na ext4, ale duzo ludzi (w tym ja) uzywa ext2 z powodu lepszego performancu :)

Jak już to użyj skryptu App2Sd v2: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paloc89

Uznałem, że powrócę do mojego wcześniejszego rozwiązania, Link2SD według mnie najlepiej się spisuje w szczególności, podczas automatycznego przenoszenia aplikacji czy gier, podczas instalacji.

Co do systemu plików na partycjach, też zauważyłem lepszą wydajność przy zastosowaniu ext2 i przy tym zostanę.

Zainstalowałem niedawno Kyrillos Rom 7 i muszę powiedzieć, że na partycjach ext4 uzyskał w Quadrancie 440pkt, a na partycjach ext2 576pkt. z kernelem G3Mod - 800mhz, ponieważ ten z Kyrilliosa żarł baterię w oczach przy zegarze 1.3Ghz, a różnicy w wydajności nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczko

Quadrant ma buga i pokazuje zaniżone i nieprawdziwe wyniki przy partycjach ext4. W ogóle ten quadrant to tylko cyfry, które nie mają przełożenia na szybkość fona. Był o tym wątek na xda bodajże.

Tapnięte z g3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi