Skocz do zawartości
StabiL

CyanogenMod 12.1 - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

StabiL

Zainteresowanie jest małe ponieważ nabijasz sobie flagę = brak gwarancji. Nie każdy jest do tego skłonny i większość ludzi woli bawić się w customowanie stockowych romów co daje powiew świeżości i zapewnia gwarancje. 

Instrukcja wgrywania jest bardzo prosta:

Instalujesz recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2697762

a potem z poziomu recovery obraz CM + Gappsy ;)

Recovery przez Odina najlepiej wrzucić, a potem obsługa recovery taka jak w każdym innym telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

@up

Instalacja jest inna bo podobno nie można robić pełnego clean wipe. Tylko wipe data i cache oraz dalvik. Bez wipe systemu itp.

Na stronie CM do pobrania jest ROM jak i do każdej wersji jest dołączany recovery.img (nie rozumiem po co)

.zip z ROMem dodatkowo w folderze system nie posiada aplikacji do ROMu tylko jakieś pliki.

Znam się na CM bo nawet sam storzyłem swoją modyfikację CM na Xperie J. Dodatkowo dużo bawiłem się CM11 na S3 a modyfikowaniem telefonów bawię się od kiedy na rynku pojawił się HTC Wildfire S. Nie mniej jednak na S5 jest inaczej, brak poradników, opini, wątków a nie chciałbym uwalić telefonu.

O gwarancję się nie martwie choć już prawie rok mam s5 i jeszcze przy nim nic nie kombinowałem :)

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StabiL

Pomijając kroki instalacji recovery jakiegoś to co zrobiłem:

- pobrałem CM'a - najtli z 22. 08 roku Pańskiego 2015

- jakąś paczkę Gappsów do Andka 5.1

Wrzuciłem te cuda na kartę pamięci i w recovery TWPR gdyż z tego korzystam uczyniłem następujące kroki

- wipe -> advance -> ptaszki na wszystko poza USB storage i external storage co by mi nie usunęło wszystkiego z karty pamięci

- potem instalacja CMa, potem Gappsów, a na sam koniec jeszcze dla pewnośći wpie cache i dalvika 

System bo chwili bootowania się uruchomił i wyraził chęć pełnej współpracy ze mną ;)

Także formatowałem system i nic nie uwaliłem. Zmieniałem softy z Alexandr na CMa i na odwrót, zawsze te same czynności i telefon nadal śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Pobierałeś CM z oficjalnej strony Cyanogenmod?

Jakie wrażenia?

Jakieś bugi?

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StabiL

Z oficjalnej, żadne modyfikacje CMa, rebuildy itepe itede.

Pierwszego CMa instalowałem z półtora miesiąca temu. Wyczymałem z miesiąc czasu na nim. Ogólnie bugów nie było, telefon się nie mulił i śmigał jak ta lala poza aparatem. AF działał wolniej, a jak przychodzi mi zrobić szybko jakieś zdjęcie to jednak stockowa aplikacja z S5 spisuje się nad wyraz dobrze. Poza tym walczyłem, żeby w kontaktach widzieć tylko te z numerem telefonu - ni pierona nie mogłem znaleźć tej opcji... No i bateria, nie było źle, ale to nie stock mimo wszystko.

Teraz dałem mu drugą szansę, ale już instaluje coś stockowego. GPS mi zrywało połączenie na Yanosiku dziś ostro. Bateria się nie unormowałą więc wybaczę jej szybki drenaż no i kulał mi zasięg. Albo nie było, albo był ale nie LTE - gdzie na stocku wsio okej :)

Ogólnie spróbuje za miesiąc-półtora. Skoku wydajności się nie czuje aż nadto. Plus brak ficzerów od Samsunga - niby głupoty bo głupoty, ale jednak są. Nie wiem jak z podczerwienią na CMie, ale mogę potwierdzić, że ładowanie bezprzewodowe działa :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikhnal

Powiedz mi, czy zmieniałeś modem i bootloader na zgodny z wersją CM? 

Od samego początku mojej przygody z S5 mam CM, najpierw CM11 (KK 4.4.4), pominąłem CM12 (L 5.0.1) bo to ogólnie nieudany android, miesiąc temu wgrałem CM12.1 (L 5.1.1) i jestem wniebowzięty. Żeby wszystko dobrze działało trzeba wgrywać Odinem 3.0.9 odpowiednie do wersji androida bootloader i modem. Aktualnie wgrane mam BOH4. Ja korzystałem z plików Alexndr'a: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18025. Ani na CM11 ani teraz na CM12.1 nie mam żadnych problemów. Nie tracę zasięgu, GPS na ustawieniu "tylko urządzenie" łapie fixa w klika sekund. Nawet zauważyłem znaczącą poprawę w długości działania baterii na CM12.1. Przy przejściu z CM11 na CM12.1 nie robiłem full wipe'a, tylko wyczyściłem cache i dalvik, a nowy system przejął wszystkie ustawienia. Magia po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    Powiedz mi, czy zmieniałeś modem i bootloader na zgodny z wersją CM? 

Skąd można się dowiedzieć jaki jest zgodny z CM12.1?

Ja obecnie mam najnowszy stock xeo

modem to BOE5

Zastanawiam się ciągle nad CM12 ale nie wiem czy warto w przypadku s5... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikhnal

Serio tak ciężko się domyśleć, że seria AXXX jest do KitKata, a BXXX jest do Lollipopa?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/XEO/

Po wgraniu CM12.1 załaduj za pomocą Odina 3.0.9 jednocześnie bootloader i modem BOH4

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18025

U mnie ta kombinacja działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Nie zajarzyłem o co Tobie dokładnie chodzi. To oczywiste :)

BT

Aparat

Kamera

I cała reszta działa tak dobrze jak na stock?

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikhnal

BT - bez najmniejszego problemu, sparowane urządzenia dogadują się momentalnie.

Od dawna nie korzystam ze stockowej kamery (zawsze uśpiona), mam kupioną apkę Snap - większa kontrola nad zdjęciami i filmami.

Nigdy nie miałem stocka :D serio, od razu po wyjęciu z pudełka wgrałem (wtedy) CM11.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi