Skocz do zawartości
jackpe

STOCK LOLLIPOP 5.0.2 SM-T705 [T705XXU1BOE7] [PL]

Rekomendowane odpowiedzi

jackpe

Z uwagi na to, że jest już oficjalny Lollipop T705XXU1BOE7 PL dla T-705, w celu zebrania wszelkich pytań i spostrzeżeń zakładam nowy temat.

Zainstalowałem wczoraj po południu 5.02 na Tab S 8.4 LTE. Instalacja przez OTA. Wersja LRX22G.T705XXU1BOE7 z 20 maja 2015, więc w miarę świeża.

Miałem tego nie robić, ale mi się nudziło przed spacerem z dziećmi :-) Stwierdziłem, że w razie draki zawsze mogę go przecież wywalić. 

I teraz po kolei. Nie chciało mi się włączać laptopa z Windowsem, więc nie zrobiłem backupu w Helium. 

Z tego tez powodu nie zrobiłem przed instalacją Wipe. A to się powinno robić przy tak znacznej aktualizacji systemu. Sama aktualizacja trwała kilka minut. Po ponownym uruchomieniu system pobrał kilka aktualizacji aplikacji i tablet się zaczął bardzo mocno nagrzewać. Soft reset przywrócił normalną temperaturę. Prawdopodobnie wcześniej procesor nie zszedł poniżej max taktowania. 

Do tej pory nie zrobiłem Wipe, bo jakoś nie chce mi się potem wszystkiego ustawiać od początku. Na razie wszystko działa bez żadnej widocznej różnicy do wersji 4.4.2.

Bateria raczej bez różnicy. Piszę raczej, bo właśnie się ładuje i okaże się za jakiś czas. 

Z minusów to na pewno panel powiadomień. Mały i taki nijaki. Kolorystyka to rzecz gustu, ale lizak to nie mój styl. Bez roota tego nie zmienię.

Prędkość realna a nie cyferki, przy normalnym użytkowaniu też raczej bez zmian. 

Na teraz poza brzydszym wyglądem nie widzę różnicy. 

Aby mieć pewność, iż nowy rom nie będzie sprawiał dziwnych niespodzianek, proszę pamiętać przed instalacją o wykonaniu wipe z poziomu recowery.

Krótkie dodatkowe spostrzeżenia:
    - Tapatalk na pewno chodzi płynniej i szybciej się ładują wątki.
    - Bateria. Przy naładowanym do 100% spadek 10%/50min. Potem już więcej. Ogólnie przy 30% miałem niecałe 5h ekranu. w tym cały czas wi-fi, net,  tapatalk, w tle spotify. 
    - BT ze słuchawką BT działa i nic nie zrywa. To odpowiedź na pytanie z innego wątku. 
    - Screen mirroring również działa tak samo dobrze, jak na 4.4.2
    Edytowane przez jackpe
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten ekran odblokowania bez sensu taki mały i z poziomu zablokowanego ekranu mozna rozwinac belke gorna i zrobic profil goscia korzystając normalnie z tabletu.Wolał bym żeby było to możliwe po odblokowaniu kodem albo wzorem.

Edytowane przez panorafix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adiss

Witam

mam takie samo spostrzeżenie na temat górnej belki po rozwinięciu mam problem z odczytaniem ikon, niestety mam słaby wzrok i nawet w okularach źle mi się odczytuje ikony,  znalazł ktoś sposób na powiększenie tych elementów, i zmianę koloru , oczywiście poza dostępnym negatywem, oraz może to moje subiektywne odczucie ale przerzucanie okien działa jakby wolniej, nie podoba mi się również menadżer zamykania dziwne przewijanie musisz szukać co chcesz zamknąć zamiast szybko palcem w dół zamknąć niepotrzebne aplikacje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Panelu powiadomień bez rota i Xposed pewnie w żaden sposób nie powiększymy ani nic w nim nie zmienimy. Roota na razie robił nie będę a Xposed pewnie też chyba na nim nie działa, choć nie sprawdzałem. Mam to samo z czytelnością, bo wzrok już nie ten.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adiss

aktualizacja, niestety teraz sprawdzając miała też negatywny wpływ ma parę aplikacji, nie wiem jakim cudem, ale zmniejszyły się napisy w nawigacji w grze dla dzieci pou zmniejszyły się ikony oraz niektóre elementy stały się nieczytelne, a parę programów wymagała ponownej instalacji, ikony kont zsynchronizowanych programów jedna jest duża druga mała krzywą są ułożone, wychodzą pomału wszystkie niedoróbki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Wow jest Lolipop! Rano sprawdzałem na sammobile i nic nie było ;o Zresztą teraz też nie zamieścili tego softu.

Pobieram i dać znać jakie moje wrażenia.

Szybkie pytanie jak wejść w recovery żeby zrobić wipe bo nie mogę nigdzie znaleźć?

UP:

Dla potomnych znalazłem:

http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-tab-s-84-wifi/

Edytowane przez Rabbit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki numer changelog?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kondzi0

A mnie się podoba lizak, i w końcu jest działający pilot do tv

Edytowane przez kondzi0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również zrobiłem update przez OTA. Zrobiłem Full Wipe po instalacji Lollipopa i niestety pojawił się problem z baterią. W trakcie instalowania aplikacji ze Sklepu Play ekran dziwnie zamigotał i tablet wyłączył się. Nie dało się go już uruchomić. Podłączyłem więc ładowarkę i po chwili zaczęło się ładowanie od 0%, a przed wyłączeniem było jeszcze ok 12-13% baterii. Pod koniec ładowania też zrobiło się coś dziwnego. Wziąłem tablet do ręki i miałem 92% naładowania, bateria cały czas ładowała się. Po kilku sekundach bateria miała już 100% naładowania. Obiawy wskazują na problem z baterią, ale dziwnie się do zbiegło z instalacją Lollipopa na moim tablecie. Dodam jescze, że w trakcie aktualizacji przez OTA miałem podpiętą ładowarkę, ale to chyba nie powinno mieć żadnego znaczenia. Przetestuje jeszcze przez parę dni działanie baterii, jeśli problem będzie się powtażał to wysyłam sprzęt do serwisu. Rok minie dopiero 8 sierpnia, także spokojnie mam jeszcze ok miesiąc na testowanie. Na baterie jest 1 rok gwaracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jak uruchamiam kies'a to nie znajduje mi zadnej aktualizacji do loolilopa.

a tutaj tym bardziej nie widze wersji PL

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T700/

a i pytanie jest czy mozna zrobic root'a po takowej aktualicazji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi