Skocz do zawartości
jackpe

STOCK LOLLIPOP 5.0.2 SM-T705 [T705XXU1BOE7] [PL]

Rekomendowane odpowiedzi

jackpe

Witam,wszystkich :)

Ja po aktualizacji stwierdzam,że bateria dłużej trzyma ale pojawił się u mnie problem którego wcześniej nie było a mianowicie tablet potrafi sam się wyłączyć i włączyć albo zaciąć następnie wyłączyć i włączyć. Ma ktoś taki problem lub wie jak to naprawić?

Robiłeś wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Nie robiłem, szczerze powiedziawszy jestem zielony w tym wszystkim, za to zauważyłem, że tablet sam się tam wyłącza przy niskim stanie baterii ok 20-25%

Edytowane przez maxikaz72
    Edycja ciągłości wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@hose1992 Wyłączanie się tabletu przy poziomie baterii 20-25% może być objawem "umierania" baterii. Jeśli na chwilę przez wyłączeniem miga Ci ekran (mogą też pokazywać paski - jaśniejsze/ciemniejsze) to na 99.98% kończy się żywot akumulatora. Na szczęście serwis CCS (i jego liczne serwisy partnerskie) wymieniają akku bez większych problemów w ramach gwarancji - osobiście znam przypadek, że nawet w urządzeniu z nabitą flagą KNOX. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@hose1992, u mnie też raz zdarzyło się tak, że na ekranie pojawiły się jakieś dzwne kolorowe paski, sprzęt wyłączył się i nie można było go włączyć. Dopiero po podłaczeniu ładowarki tablet uruchomił się. Przed incydentem miałem jakieś 15-13% baterii, także u mnie akumulator chyba też już się kończy. W najbliższych dniach planuję wysłać go do serwisu, niech wymienią jak jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matti2

Jest jakas realna szansa na root tej wersji? Ktos juz moze probowal?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

U mnie 5.0.2 to kompletna porażka jeżeli chodzi o czas pracy. Na KK 4.4.2 spokojnie było ponad 6 godzin. Na LLP 5.0.2 ledwie 4 z małym haczykiem. Nic nie dało wipe, ani powtórne wrzucenie LLP przez Odina. Właśnie wróciłem do 4.4.2.

Oczywiście  flagi nie nabija - to info dla tych, którzy mogą o tym nie widzieć. Stock nigdy nie nabija flagi.

Po wrzuceniu tablet stoi na logo Samsung, dlatego wymagane jest wipe. 

Oczywiście przed zmianą romu też należy zrobić wipe. 

Do zabawy z backupem, dla nie posiadających root, można użyć MyBackup Pro i Helium. Oczywiście oba programy w pełnej wersji. 

I najlepiej oba, bo z Helium miałem ostatnio małe problemy. 

Po powrocie na KK przy pierwszych ustawieniach nie logujemy się do naszej sieci. Tylko kiedy tab się juz uruchomi, to wyłączany powiadomienia o aktualizacji i sprawdzanie aktualizacji. Inaczej 5.0.2 się samo pobierze do pamięci i prócz tego, że zajmie prawie 1GB to jeszcze będziemy mieli na pasku ciągły komunikat o aktualizacji.

Edytowane przez jackpe
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@@jackpe dzięki za info odnisnie 5.0, własnie dlatego wstrzymałem sie z przesiadką z 4.4.2

ktoś jeszcze ma podobnie  jak kolega wyżej ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Tablet wrócił do życia i pokazuje na co go stać :-)

Miałem czas, więc się mogłem pobawić 5.0.2. 

Wrażenia osobiste:

Okropnie brzydki.

Beznadziejnie mały i niepraktyczny panel powiadomień. 

Wygląd poznałem wcześniej instalując na Galaxy s5, więc nie był dla mnie zaskoczeniem.

Tablet ewidentnie zwolnił. Stał się o dużo bardziej ociężały i praca na nim przestała być przyjemnością.

Wyczuwalnie wyższa temperatura pracy. Przy zwykłym przeglądaniu neta czuć było ciepłe plecki.

Czas pracy na baterii wręcz tragiczny. Jeszcze do 50% zużycia, jakoś to wyglądało, lecz poniżej 50% rozładowywał się w oczach.

W tle nie było za dużo procesów i w ciągu 6 godzin nocnych tracił ok. 4%. Natomiast po włączeniu rano wskaźnik zużycia ostro pikował w dół.

Procesy systemowe w zużyciu baterii zawsze na pierwszym miejscu. Przeważnie kilkanaście - kilkadziesiąt procent procesów systemowych i kilka procent ekranu, co ewidentnie świadczyło o jakichś błędach.

Ewidentnie czuć, że procesor za często wchodzi w wysokie taktowanie, jednak nie przekłada się to na komfort pracy a na zużycie akumulatora.

Obecnie na KK 4.4.2 przy ponad 6 godzinach pracy, w tym większość to  aktualizacje i przywracanie, czas działania ekranu to 3.50min i 68% zuzycia aku.

Nie mam roota, więc nie jestem w stanie określić co powodowało tak dziwną pracę urządzenia. 

Tak jak pisałem ani wipe, ani instalowanie na czysto systemu przez Odina nic nie zmieniało.

Widocznie taka już uroda tego egzemplarza, co osobiście mi w ogóle nie przeszkadza, ponieważ KK o dużo bardziej mi odpowiada.

Podobna sytuacja była, kiedy LLP 5.0.2 wyszedł na Galaxy S5. Mnóstwo postów było negatywnych i telefony działały tak jak mój tablet.

Natomiast moja S5 od samego początku chodziła idealnie i nie zamierzam na niej zmieniać systemu. Ale też za często z niej nie korzystam :-)

To tylko obrazuje, jak różne mogą być zachowania w ramach tego samego modelu i nie należy się za bardzo sugerować moim wpisem.

Gdybym jeszcze tylko miał root, to nic więcej mi nie potrzeba w Tab S :-)

Jednak kilkugodzinne przywracanie ustawień jest trochę upierdliwe.

Procesy systemowe zajmują 8%. Zostało 41% aku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kondzi0

Ja natomiast jak i w s5 tak i w tabie s widzę różnicę na plus jeśli chodzi o czas pracy :). Hmm może to zależy od jakiejś partii tych urządzeń albo coś... :)

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@@kondzi0 to pochwal sie wynikami, jakie osiagasz czasy swiecenia ekranu i przy jakim uzywaniu

ja osiagam na KK od 4h (lte, ekran rozjasniony na maxa, uzywanie w słoneczny dzien, ostra jazda) do 6h (wifi, ekran na 30-40%) a nawet 8-10h przy ogladaniu kilku filmów (co prawda w nocy więc ekran na 20-40%) 

obawiam sie ze nie ma szans zblizyc się do takich wyników na nowym systemie

jak juz wczesniej piałem, gdy bedzie root bez nabicia flagi to zmienie na 5.0 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi