Skocz do zawartości
NiverosGaming

Bateria. Dyskusja ogólna, pomoc techniczna. Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna bateria do K3 Note w blistrze producenta to koszt 80-90 zł więc już znasz odpowiedź , to co podałeś to zamiennik ale możesz spróbować.

Zacznij od ładowarki , od jej kupna.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich.

Niedawno kupiłem nowy telefon lenovo k3 note z wgranym androinium 6.10. Najbardziej baterię żre proces "telefon nieaktywny" jest to 26% przez 20 godzin od pełnego naładowania telefonu. Wakelock detector pokazuje, że wybudza go czasami proces kalendarza. Mam zainstalowany deep sleep battery saver i trochę to pomaga ale szału nie ma. Po przeczytaniu kilku tematów na forum zainstalowałem program disable service i powyłączałem multum procesów, okazało się, że usługi google drenują baterię ale nie mogę dojść do ładu z procesem " telefon nieaktywny". Poza tym , kiedy włączę Wi-fi albo korzystam z 3g procenty z baterii spadają na łeb na szyję nawet 2-3 procent na jeden filmik na youtubie przy małej jasności ekranu. Przez noc ucieka 4-5%. Na wykresie widać, krótki czas użycia telefonu(wifi, 3g) a bateria leci mocno w dół). Cały czas mam włączone oszczędzanie energii. Czy to jest normalne? Dołączam screeny z baterii i wakelocka. Z góry dzięki za pomoc bo już mnie szlag trafia.

Spoiler

Screenshot_2016-10-14-21-34-54.pngScreenshot_2016-10-14-21-35-13.pngScreenshot_2016-10-14-21-34-45.pngScreenshot_2016-10-14-22-13-31.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Godzinę temu, Belerofon666 napisał:

Najbardziej baterię żre proces "telefon nieaktywny" jest to 26% przez 20 godzin

Nie ma znaczenia w jakim czasie. To jest procentowy udział w całym zużyciu energii. Czas nie odgrywa tu żadnej roli. Gdybyś przez cały czas używał telefonu w taki sam sposób, to miałbyś te 26% po jednej, pięciu, dziesięciu czy dwudziestu godzinach.

Jak długo działa telefon na jednym ładowaniu? A jak długo Twoim zdaniem powinien działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy korzystaniu dziennym wifi/3g-2 godziny, 30 minut rozmów, godzina oglądania youtube, no i sms około 50 dziennie, telefon od 8 rano do 20 wieczorem traci 80 % baterii. Znajomy ma identyczny telefon i przy takim użytkowaniu działa on spokojnie 2 dni, czasami dociągnie do 3. Nie wiem, czy coś jest nie tak, czy nie potrafię się przestawić z poprzedniego telefonu, który spokojnie przy mocnym użytkowaniu trzymał 3 dni.

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, telefon przez noc zużyje 1% baterii przez telefon nieaktywny, wystarczy, że zacznę przeglądać net, ten proces zaczyna procentowo rosnąć a bateria leci 10 % w dół w 15 minut, potem troche się uspokaja. A co oznacza ten "telefon nieaktywny"? Przeglądając inne wykresy (nie moje) inni mają po 6-7% zużycia tego procesu przez 20godzin+, a ja te 26 przez jeden dzień. Czyli jesli używam normalnie telefonu, ekran działa, wifi działa, to i tak ten proces będzie dodatkowo jadł baterię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

5,5", 1920 x 1080 i bateria 3000 mAh... Dla porównania: ja mam 6", 1440 x 2560 i 4000 mAh. Przy średnio intensywnym użytkowaniu wieczorem zostaje mi ok 30%. Jestem cały czas online. Mniej więcej 70% WiFi i 30% sieć komórkowa. Jeśli korzystam z nawigacji, to w aucie podładowuję. Na ładowarce napisano 2A, ale nie nadąża za zużyciem przez telefon.

Godzina Youtuba? No nie, wtedy nie starczyłoby mi energii do południa.

Ze screena wynika, że używasz 20 godz. i program przewiduje jeszcze 22 godz. Chyba bym się nie czepiał. Powywalałbym tylko te Wackelocki i wszystkie inne cuda na kiju, jakie tam jeszcze masz. Są skuteczne jak maść na szczury :iconbanan:

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Czyli nie mam się czym przejmować ;)

Mam jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie dołączonej do zestawu ładowarki. Ma ona przejściówkę, żeby pasowała do europejskich gniazdek. Czy to może jakoś wpływać na pracę baterii? No i czy powinienem kupić jakaś lepszą łądowarkę, czy ta wystarczy?

Ma ona takie dane: AC100-240V  50/60Hz  0,5A   DC5,2 2000mA. A na przejściówce jest napisane 6A 125V/250V. Czy ta łądowarka http://allegro.pl/ladowarka-aukey-pa-u28-z-quick-charge-2-0-wwa-fv23-i5998978385.html byłaby lepsza?

Spoiler

IMG_20161015_160305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem - bateria w moim K3 Note rozładowuje się bardzo szybko. Właściwie z minuty na minutę widać uciekające procenty mocy.

Najwięcej zdaje się zużywać WLAN (ok. 60%). W ustawieniach zaawansowanych WLAN wyłączyłem funcje "Scanning always available", co powinno nieco spowolnić proces zużycia energii, ale nie zauważam drastycznej poprawy. Czy można jeszcze jakoś wydłużyć żywotność baterii bez konieczności instalowania aplikacji typu Greenify?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Belerofon666 Ładowarka fabryczna jest bardzo dobrej jakości , nie ma potrzeby zmiany. Tą którą podałeś rekomenduje w przypadku np zgubienia oryginalnej. Jeśli chodzi o samochodową to polecam Aukey CC-T1

@SiggFraud Wspomnij proszę na jakim romie to się dzieje ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę prosić wykres zużycia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi