Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam tablet Lenovo Tab S8-50L i chciałbym żeby można z niego dzwonić ponieważ zalałem swój telefon i słuchawka nie działa :(

Wiem że niektórzy zmieniali soft w wersji L na soft z wersji LC.

Czy mógłby ktoś kto się zna na tym napisać krok po kroku co zrobić, co pobrać, co zainstalować itp.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek musisz pobrać odpowiedni ROM, Phone Flash Tool i sterowniki. Wszystko do znalezienia na lenovo.ru.

Jak już posciagasz wszystko to zainstaluj sterowniki i rozpakuj ROM.

Potem odpalasz Phone Flash Tool'a i podłączasz wyłączony tablet do kompa z włączonym trybem debugowania USB. Program powinien go wykryć. Na koniec wybierasz plik do wygrania klikasz START i czekasz. W moim przypadku trwało to ok 15min. Po wszystkim tablet uruchomi się z nowym systemem. Z góry mówię że na lenovo. ru trzeba się zarejestrować ! ( Najprościej przez Google+

Edytowane przez RadekToKto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@RadekToKto

Na początek musisz pobrać odpowiedni ROM
      Skąd mam wiedzieć który to odpowiedni ROM ?
    sterowniki
      jakie/do czego ? :)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalny z wersji LC obojętnie czy najnowszy czy nie bo i tak potem zrobisz aktualizację.

Sterowniki USB do tabletu

Edytowane przez RadekToKto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RadekToKtook Dzięki za pomoc jutro spróbuje to wgra. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niema problemu. Daj znać jak poszło

Edytowane przez Miły
    Usunięto zbędną część posta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxqa

Czy ten ROM się różni czymś poza tym że można dzwonić? Chodzi mi o czas pracy na baterii wydajność itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxqa

Posiadam tablet z plusa oraz oprogramowanie s_000178_141124_plus chyba jakiś starawy.  Roota i kopie systemu zrobiłem za pomocą cwm włączanym z komputera. Pobrałem room z tego postu i bede chciał go wgrać, ale zanim to zrobię mam pytanie. Czy będę mógł później wrócić do mojej wersji romu za pomocą cwu? Chce wgrać ten nowszy bo liczę ze uda mi sie polepszyć działanie na baterii bo teraz to mać jaki mam to 4h na ekranie przy wifi i włączonym trybie samolotowym.

Edytowane przez foxqa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quinix

da się go wgrać ale musisz zrobić backup i mieć cwm. Czasu lepszego chyba nie osiągniesz, ja na w miarę normalnej jasności ekranu (kręcę tak żeby nie raziło ale żeby nie było ciemno) w trybie lotnika wyciągam niewiele ponad 4h SOT. Wg. mnie nie warto się bawić żeby zmienić sobie boot logo ;P

Edytowane przez Quinix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gavek

wytam mam mały problem z instalacją romu, mianowicie wszystko idzie fajnie do momentu, flash tool wykrywa tablet, zaczyna ładować rom, po chwili restartuje fastboot i włacza się android. na tablecie jest lollipop 5.0.1 a chciałem zainstalować kitkata spowrotem z wersji LC. dużo szukałem i nic w tym temacie, do wglądu daje logi z flasha:

gdzies wyczytałem tylko że może być zablokowany bootloader, ale ani słowa na temat jak go odblokować

11/09/15 12:22:05.286 INFO : Ready to flash!

11/09/15 12:22:07.512 INFO : Port 5/1: Flashing OS

11/09/15 12:22:07.513 INFO : Port 5/1: fastboot -s Baytrail43B54F4D flash osloader "C:/soft/efilinux.efi"

11/09/15 12:22:09.643 INFO : Port 5/1: fastboot -s Baytrail43B54F4D boot "C:/soft/droidboot.img"

11/09/15 12:22:12.351 INFO : Port 5/1: sleep 40000 ms

11/09/15 12:22:52.351 INFO : Port 5/1: fastboot -s Baytrail43B54F4D oem start_partitioning

11/09/15 12:23:52.566 WARNING: Port 5/1: Process TIMEOUT Failed to execute ""C:/Program Files/Intel/Phone Flash Tool/fastboot.exe" -s Baytrail43B54F4D oem start_partitioning"

11/09/15 12:23:54.570 WARNING: Port 5/1: Retry to execute fastboot -s Baytrail43B54F4D oem start_partitioning

11/09/15 12:24:54.750 WARNING: Port 5/1: Process TIMEOUT Failed to execute ""C:/Program Files/Intel/Phone Flash Tool/fastboot.exe" -s Baytrail43B54F4D oem start_partitioning"

czy ktoś mógłby mi naświetlić troszkę bardziej sytuację ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi