Skocz do zawartości
maly96

Karta pamięci - telefon nie widzi multimediów

Rekomendowane odpowiedzi

maly96

Witam, tak jak napisałem w temacie mam problem z multimediami na sd (zdjęcia, filmy , muzyka...): kilka dni temu wrzucałem coś z kompa na tel. i po odłączeniu usb na pasku powiadomiń pojawił się napis "Uszkodzona karta sd". Szybko podłączyłem telefon do kompa i wywaliłem niektóre pliki, które wrzuciłem. Niestety problem nadal występował - zrobiłem reboot i pozornie wszystko wróciło do normy. Lecz później zobaczyłem że telefon w ogóle nie czyta multimediów zapisanych na sd (np. w galerii nie ma żadnych zdjęć, w odtwarzaczu nie ma muzyki itp. - ale jak wchodzę przez jakiś manager plików wszystko się otwiera...). Dziś rano skopiowałem całą zawartość karty na kompa, zeskanowałem to - antywirus nic nie wykrył - i sformatowałem sd. Po sformatowaniu i ponownym wrzuceniu na nią zawartości z komputera telefon nie pokazywał juz komunikatu o uszkodzonej karcie lecz multimedia nadal się nie wyświetlają... . Miał ktoś taki problem ? Co mogę zrobić żeby go rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykasuj pliki o nazwie .nomedia na karcie pamięci.

Edytowane przez waldek9566

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maly96

Z wszystkich folderów xd ? ( bo w folderach z plikami, których telefon nie widzi nie mam takich...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pousuwaj nic się nie stanie . Oczywiście .nomedia i zrestartuj fona .Przeszukaj kartę podczas połączenia z pc bo są to pliki niewidoczne .

Edytowane przez waldek9566

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem tak. Podłączyłem kabel usb i odłączyłem (z włączonym transferem plików). Ewentualnie zrób kopię wszystkiego, format karty i przywróć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maly96
    Ewentualnie zrób kopię wszystkiego, format karty i przywróć.

Już to zrobiłem i nic nie dało zaraz pousuwam te .nomedia ( o ile są ) i zobacze czy to coś da...

Edit : Pousuwałem je z poziomu komputera i wszystko wróciło do normy !

Edytowane przez maly96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi