Skocz do zawartości
khobar

Ebook reader z synchronizacją pomiędzy urządzeniami

Rekomendowane odpowiedzi

khobar

Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem drugiego urządzenia z androidem i w związku z tym

poszukuję jakiegoś ebook readera, który oprócz tego, że jest porządny, odczytuje epub to ma opcje synchronizowania bookmakrów (lub poprostu miejsca w którym skończyłem) i ew książek (te zawsze mogę przekopiować na sd) pomiędzy urządzeniami

Urządzenia to Galaxy Spica i Hannspad

Próbowałem Kobo , ale ma on wyraźne problemy z czytaniem epbua na Spicy. Tekst książki wyświetlany jest tylko na połowie ekranu (dodaje tak bez sensowne info jak która strona,tytuł i rozdziału (inne readery jak Moon + Reader i Aldiko odczytują dobrze).

Plus nie do końca jestem pewien czy synchronizuje epuby i zakładki w nich jezeli są zaimportowane z sd a nie kupione w ich sklepie

Moon + ma opcje share bookmark ale to jest poprzez sms, fb etc.

Zawsze można wyszukiwać po słowach kluczowych ( fragment książki na którym skończyłem ), ale może ktoś zna jakąś aplikację ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khobar

O kindle tez zahaczyłem, ale nie ma tam niestety możliwości czytania własnych ebooków z sd, tylko te zakupione w Amazon ( gdzie jest raczej ograniczony wybór PL)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdz CoolReader - bardzo fajna appka do czytania ebookow. Nie ma synchronizacji ale mozesz bookmarki dodawac i je exportowac - program zapisuje je w katalogu - jak na 2 urzadzeniach bedziesz mial coolreadera to tylko wystarczy recznie skopiowac zawartosc katalogu. To jest na tyle proste ze ktos moglby naweet apk napisac do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khobar

Faktycznie CoolReader chyba najlepszy z readerów, tylko pytanie gdzie on zapisuje te bookmarki..

Bo jest opcja eksportu, ale już nie uświadczysz opcji import ( trzeba ręcznie wysukiwać kawałek tekstu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do fbreadera jest apk fbsync uzywam i bardzo sobie cenie tylko lipa jest ze aktualizacja nie przebiega automatycznie trzeba uruchomic fbsync kliknac na sync zeby na kolejnym uzadzeniu zrobic to samo i dopiero cieszyc sie ta sama kartka ksiazki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W coolreaderze nie ma ikonki importu bo program sam dopasowuje zapisany bookmark do ksiazki. Sa warunki: plik ksiazki musi sie tak samo nazywac na kazdym urzadzeniu. Zapisany bookmark musi lezec w tym samym katalogu co ksiazka. By wlaczyc bookmark wystarczy odpalic wybrana ksiazke, wejsc w opcje bookmark I tam juz jest zakladka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi