Skocz do zawartości
Cavi587

Dane, które oznaczone są jako dane na karcie SD w rzeczywistości znajdują się na pamięci wewnętrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry chciałbym powiedzieć, że nie jest to kolejny temat typu "Jak przenosić aplikacje na kartę SD". Mój problem jest trochę inny. Pogodziłem się z tym, że całej aplikacji nie da się ani przenieść ani bezpośredni zainstalować na karcie SD, jednak da się przenosić dane gier czy aplikacji. Przynajmniej tak jest w teorii. Używam LG F60 z androidem 5.0.1. Niestety ma on tylko 4GB pamięci wbudowanej, z czego do użytku mam tylko około 1,3GB. Kiedy pobieram gry, najświeższym przykładem jest Racing Rivals, coś jest nie tak. Sam launcher waży powiedzmy 50mb i w teorii reszta danych powinna ściągnąć się na SD. Rzeczywiście, menedżer aplikacji zawsze tak pokazuje przy tego typu grach. Zacząłem jednak zauważać, że z jakiegoś powodu brakuje mi pamięci. Kiedy sprawdziłem wszystko menedżerem plików, okazało się, że dane, które mylnie oznaczone są w menedżerze aplikacji jako dane na SD, w rzeczywistości mieszczą się na pamięci wewnętrznej. Czy jest jakiś sposób, by dane te rzeczywiście znalazły się na SD? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. 

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Złamany pkt. 4.3 Regulaminu Forum. Tytuł tematu poprawiony ze względu na krótki staż użytkownika Forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Te dane są na karcie SD. Wszystkiemu jest odpowiedzialne nazewnictwo pamięci w Lollipopie. Pamięć wewnętrzna jest oznaczana jako /sdcard, czyli karta SD, a karta pamięci (micro SD) jako /external_sd, czyli karta zewnętrzna.

Wracając do RR3- nie da się go przenieść przez ustawienia aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie są. Kiedy wchodzę menedżerem plików w folder "Pamięć wewnętrzna", tam właśnie się znajdują. Nie może być to SD, jako, że pokazuje mi rzeczywistą pojemność telefonu, a nie 16GB mojej karty. Jutro z rana wrzucę screenshoty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

A czy Ty przeczytałeś to co napisałem wyżej? Zrozumiałeś oznaczenia partycji systemowych? Wszystko jest tak jak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem, jednak nie zgadza się to z prawdą. Pamięć wewnętrzna to ścieżka storage/emulated/0, a pamięć z karty SD to storage/external_sd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jedyna skuteczna metoda przeniesienia wszystkiego, którą znam to root + link2sd 4.x.x plus ze sklepu + karta sd z dwoma partycjami. Zobacz screeny z posta 194 w:

http://forum.android.com.pl/topic/58839-tutorial-link2sd-czyli-jak-zaoszczedzic-miejsce-w-pamieci-telefonu-przenoszac-aplikacje-na-sd/page-20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi