Skocz do zawartości
Raptorini

Pęknięty Ekran w Z1-Co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
    Jakiś czas temu moja Z1 niefortunnie wypadła mi z kieszeni na podłogę.Niestety ekran nie wytrzymał i w górnej części popękał (zdjęcie). Dotyk działa tylko w dolnej połowie ekranu co uniemożliwia mi odblokowanie go  :poker-face: . Nie mam złudzeń ,że sam się nie naprawi dlatego proszę o waszą pomoc Co mam zrobić? Telefon zakupiłem w sklepie firmowym Sony w Łodzi, chciałbym jakoś go odratować bo lubię ten telefon a zakup nowego raczej nie wchodzi w grę, czy w sklepie firmowym przyjmują do naprawy telefony po takim uszkodzeniu i jeżeli tak czy jest to opłacalne? A może skorzystać z serwisów oferujących taką usługę (400-500zł) i reklamujących się w internecie. Czy warto im zaufać i czy wymienne ekrany nie tracą na jakości w porównaniu do oryginału?. I ostatnie pytanie: Czy jest możliwość "wydobycia" plików z telefonu do PC jeżeli nie można odblokować ekranu ?
    post-385431-0-35106300-1435614799_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli oddasz do autoryzowanego serwisu Sony to Ci to naprawią i jeszcze dalej bedziesz miał gwarancje na niego. Z tego co sie orientuję to podliczą Cie około 600zł jeśli to bedzie sam wyświetlacz

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeśli oddasz do autoryzowanego serwisu Sony to Ci to naprawią i jeszcze dalej bedziesz miał gwarancje na niego. Z tego co sie orientuję to podliczą Cie około 600zł jeśli to bedzie sam wyświetlacz

Spróbuje choć z tego co się orientuję to SONY często bardzo długo zajmuję się tego typu sprawami sam mam doświadczenie z naprawianiem zalanego Z1 (brak szczelności) kiedy to czekałem na telefon 3 miesiące. Obawiam się głównie marnowania czasu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ej ale oni mają 14 dni na naprawę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeoreX

Mam pytanie odnośnie wydobycia danych z telefonu, bez odblokowywania ekranu. Mam ten sam problem co Raptorini - uszkodzony ekran. JAkieś pomysły jak wydobyć książkę adresową, SMSy itp. jeśli nie moge odblokować ekranu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Podłączcie myszkę przez adapter, większość rzeczy da się przenieść na kartę sd. Jeśli ma się root i titanium backup to nim można bez problemów zrobić kopię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeoreX

A nie potrzeba do tego żadnego dodatkowego softu? Co to za adapter? Mogę prosić o jakiś link? Nie mam roota (telefon a Play). No i czy telefon zobaczy myszkę przez ten adapter, jeśli nie da się odblokować ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi